Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка на влагомер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка на влагомер

    Вкъщи имам 3 броя от въпросните уредчета. И трите са "маркови", обаче и трите показват различни стойности.
    Реших да ги проверя кое какво показва спрямо действителните стойности на влагата.

    За целта в прозрачни торбички сложих една чаена чаша със сол 150 гр. и 200 мл. вода и влагомера.
    Според физиката и химията след няколко часа влажността в торбичката трябва да бъде точно 75 %.

    Въпросът ми е, правилно ли съм направил всичко или бъркам някъде ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Ако ги завиеш във доста влажна кърпа не трябва ли да покажат към 100%?

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Вкъщи имам 3 броя от въпросните уредчета. И трите са "маркови", обаче и трите показват различни стойности.
      Реших да ги проверя кое какво показва спрямо действителните стойности на влагата.

      За целта в прозрачни торбички сложих една чаена чаша със сол 150 гр. и 200 мл. вода и влагомера.
      Според физиката и химията след няколко часа влажността в торбичката трябва да бъде точно 75 %.

      Въпросът ми е, правилно ли съм направил всичко или бъркам някъде ?
      Влажноста е относителна спрямо температурата на околната среда.

      Реално, от опит, показания с точност +-5% те устройват перфектно, масовите китайци са горе долу по-точни/прецизни от това, тоест нямаш грижи.

      Проблемите стават над 70% и под 45%.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Сега погледнах китайския термометър и показва 38% , явно климатика суши много въздуха

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        При опита който направих, единия показваше 64 %, другия 68 %.
        При нормална употреба разликата в показанията на двата варира м/у 10-15 %.
        Та нещо не им вярвам.

    • #4
      Първоначално публикуван от zueka1 Преглед на мнение
      Ако ги завиеш във доста влажна кърпа не трябва ли да покажат към 100%?
      Да, 95-100 % трябва да покажат ако са верни. Не съм го пробвал този вариант.
      Проблема е, че всичките са електронни от тия за домашна употреба и не подлежат на калибриране.
      Днес си поръчах един механичен на някаква немска фирма, която произвежда само измервателни уреди. Него поне ще мога да си го сверявам.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #5
        Два точни живачни термометъра, единият топнат в мокро парцалче са най точния влагомер. Таблицата за отчитането им все още се намира из мрежата.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X