Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патриотизъм.. какво е това?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Съвременния български "патриотизъм", аз го определям като: " На гол гАз-чифте пищоль."
    Така, всичко под общ знаменател?!?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • TigerHunter
      TigerHunter коментира
      Редактиране на коментар
      Ъхъ.

  • #17
    Съвременният български патриотизъм е Възраждане - в този контекст, гъз@т изобщо не е гол! Па дали пищовите са чифте, е подробност без значение.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • disko04
      disko04 коментира
      Редактиране на коментар
      Сложи го в кавички щом споменаваш израждане.

    • Nachev
      Nachev коментира
      Редактиране на коментар
      Пише се "Вгъзраждане", когато става въпрос за партията на Копейкин.

  • #18
    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Съвременният български патриотизъм е Възраждане - в този контекст, гъз@т изобщо не е гол! Па дали пищовите са чифте, е подробност без значение.
    Възраждане са жив пример за националисти, при това с известни крайни позиции и елементи на шовинизъм. И даже нямат чифте пищови (щото сме ги продало-дарили по цял свят) върху оставената без гащи (енергетика) икономика.
    Патриотизмът иска работа, а не демагогия, изисква, а не носи пари и поради това не става за партийна платформа.

    Коментар


    • #19
      За какви националисти та чак шовинисти говорим тук като те развяват чуZhдото знаме повече от българското.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #20
        Патриотизм е да си окачиш знаме на балкона или в колата. А най-големите патриоти, настояват за анархия, са против НАТО и евро-геевете, и си искат лева на всяка цена.
        От тази гледна точка, аз лично не съм патриот, обаче си плащам данъците.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Факт. Истинският патриот не плаща данък на чужди сили.

        • TigerHunter
          TigerHunter коментира
          Редактиране на коментар
          Да чуя на кои чужди сили плащаш ти Ежко и на кои други ти се ще?...Да плащаш.
          Кои са чуждите сили и кои са "нашите" сили. Аман от мурзилки!

        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Плащах за частни училища на децата. Плащам за лекари на частно. Плащам СОТ. Давам пари на родителите си за храна и лекарства. Някой да ме светне какво получавам срещу данъците си? Щото плащам и ДДС и социални осиуровки...
          И ако въпреки, че плащам без да ползвам, нямаме нито полиция, нито армия, нито здравеопазване, нито образование, то къде са парите?
          Последно редактирано от ezhko; 15-03-23, 10:00.

      • #21
        Независимо от това, с каква етимология е натоварена една дума, тя има тежест и смисъл САМО от начина, по който се приема към дадения момент, от конкретния човек. Да не говорим, че патриот и "патриот" са две, различни неща.
        И аз се дразня, когато Знамето на България се вее по локални сбирки и шествия на клубове по интереси. Това, че някой идиот е решил да заяви сексуалните си наклонности, примерно, или хранителните си навици, подкрепяйки ги с националния флаг, е негов проблем, не мой. И въобще не ми пречи да приемам Трикольора за символ на националната ми идентичност.
        Последно редактирано от Тропчо; 14-03-23, 14:28.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • ezhko
          ezhko коментира
          Редактиране на коментар
          Това, че не говорим един и същи език, също помага да ни лъжат и разделят.

        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          Съгласен съм с тези изводи (размисли) и ми се губи оптимизма за бъдещето....
          - В цялостна системна тече процес за нихилизация , прочистване на "паметта" и подмяна на историческия "репер" заложен от Паисий.
          ( И непрофесионален преглед на корекциите в учебните програми (по история и литература) за последните 20-30г. прави видима посоката и целта.)

      • #22
        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
        За какви националисти та чак шовинисти говорим тук като те развяват чуZhдото знаме повече от българското.
        Това знаме не е чуждо, то си е тяхно!
        В България отдавна (най-малко от Русата Златка насам) - кво се правим на ударени - патриот означава руски продажник. (И винаги има нещо фашизоидно в тези патриоти.)
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #23
          Когато писах, на гол газ и т.н. имах предвид, че бегето извън неговия дом е мангаУ. За какво изобщо го пиша. Излезте да видите в каква кочина живеем. Ама на всеки бжалкон трикольор.
          Това ли ви е патриотизЪма? Пази си което е неговото, а на държавата, .... таковата Й. Е затова сме на това дередже,
          Националисти, шовинисти, мурзилки, въоПще не ща да коментирам. Това си е манталитет. По балконите горили, а гъзовете, кои на запаТ, кои на иСток.
          Демек, горили, ама да има цар лъв. А съвест-йок.
          Не'ам думи...

          Освен да снимам. как от балкони с трикольори летят фасове и боклуци. Или как от коли закичени с трикольора, летят фасове и празни опаковки?
          Или как всяко по- закътано място се превръща в сметище?
          Да кача ли снимки от планината?
          Патриоти....
          Спирам, за да не почна с дългосвирещите.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #24
            Аз съм на принципа-обичам страната България(природата),но мразя Държавата!(политиците)

            От 9 години,работя в Германия.Преди това в Англия.
            Знам какво е патриот,аз съм анти-патриот.Мразя хората които живеят в "чужбина" и окачват българското знаме на прозореца или терасата,ми като ти е мило за Родината,не скитай по Европа...Ми избягал си от България,ама патриот?!?
            Патриот е човек, който е готов да се бори за доброто на Родината си,дори да умре за нея.
            За съжаление моята Родина,се оказа мащеха...принуди ме да избягам.
            Във чужда държава,шефа ме потупва,по рамото всеки ден, и ми казва браво.
            В България,всеки ден ми казваха,как нищо не съм свършил...

            Коментар


            • ezhko
              ezhko коментира
              Редактиране на коментар
              Англичаните имат един лаф: "Appreciation is for dogs"

          • #25
            Ето стандарт за ПАТРИОТ ...

            Прочетено сега в Оффнюза ...

            "Да си русофил означава да си патриот на собствената си страна."
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X