Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест за интелигентност 1. клас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест за интелигентност 1. клас

    Въпрос от учебника по математика за 1 клас, цитирам дословно :

    "Коя цифра остава една и съща, когато добавите 10?"

    Вече половин час го мисля, и все не намирам цифра към която да прибавя 10 и да не получа число, камо ли цифрата да не се променя...

    Аз ли съм тъп или как?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    Цифра, число.
    Има разлика.

    Коментар


    • #3
      Ми не знам.......за мен отговора е първата....1.

      Да се обоснова...която и цифра да прибавиш към 10, винаги първата цифра е 1.

      Коментар


      • #4
        Как към цифра се добавя число
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Цифра, число.
          Има разлика.
          Не думай... Аз пък да не знам.

          Цитирал съм въпроса дословно, ако трябва - мога и да го снимам от учебника.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
            Ми не знам.......за мен отговора е първата....1.

            Да се обоснова...която и цифра да прибавиш към 10, винаги първата цифра е 1.
            Да ама 11, 12 и тн не са цифри. Дори 10 не е. Условието е цифрата да не се променя.

            Давайте идеи, щото има и следващ въпрос който вече тотално ме хвърли в ступор, ама първо да измислим тоя...
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • artefekt
              artefekt коментира
              Редактиране на коментар
              Първата цифра не се променя...1-та

          • #7
            Марто, събират се числа, а те са съставени от цифри. Тук интригата е че цифрите са до 9. Коректно би звучал така въпроса: Коя цифра не се променя при сбора на 10 със всяко едно до него число.....но е прекалено лесно, предполагам.

            Коментар


            • бат'Марто
              бат'Марто коментира
              Редактиране на коментар
              Да бе Миро, и аз знам какво е цифра и какво е число. Събират се числа, а числата се записват с цифри...

          • #8
            artefekt коментира
            Днес, 18:55
            Първата цифра не се променя...1-
            Към която и цифра да добавиш 10 вече я превръщаш в число и тя спира да бъде цифра. Става двуцифрено число. Условието на задачата е цифрата да не се променя. Превръщането и в число е промяна.

            За да разбереш защо смятам логиката ти за неправилна, айде ся и по сложния въпрос - коя цифра се увеличава с 1, когато прибавиш 10.

            А?
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Как към цифра се добавя число
              Много просто, всяка цифра, сама за себе си е число
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • бат'Марто
                бат'Марто коментира
                Редактиране на коментар
                Има понятие едноцифрено число

            • #10
              Срам не срам не знам, знам какво ви чака и с останалите буквари , поне до 2ри клас. Само от родителите на един клас имаше десетина сигнала до министерството и ядец- ни отговор, ни решение
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

                Да ама 11, 12 и тн не са цифри. Дори 10 не е. Условието е цифрата да не се променя.

                Давайте идеи, щото има и следващ въпрос който вече тотално ме хвърли в ступор, ама първо да измислим тоя...
                към -5 като прибавиш 10 ще получиш 5 => цифрата 5 не се променя
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение

                  към -5 като прибавиш 10 ще получиш 5 => цифрата 5 не се променя
                  Те, - 5 и 5 са една и съща цифра? Айде приемам отговора, въпреки че в 1 клас едва ли учат отрицателни цифри.

                  Ама дай отговор на втория въпрос
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #13
                    Това въпрос към кой урок е?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #14
                      Такива бисери има в учебниците в началният курс , че свят да ти се завие...
                      Ама то нормално , както е всичко в страната ни , така и това.....
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        ..айде ся и по сложния въпрос - коя цифра се увеличава с 1, когато прибавиш 10.

                        А?
                        Туй вече си е грешно условие за 1-ви клас,
                        ако отговора не е - няма такава цифра

                        Вземаш списъка на одобрилите учебника и питаш кога ще бъдат уволнени.

                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X