Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква оценка заслужава този студент?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква оценка заслужава този студент?

    Някога, когато бях студент, най-висока оценка получаваха зубрачите, които на изпитния въпрос рецитираха лекцията на професора. Сега студентите получават лекциите на PowerPoint или pdf. Ако на изпита, който обикновено е презентация на тема, представят нещо авторско, те трудно ще получат отлична оценка, защото все още нямат достатъчно знания и опит. Но ако някой представи Copy-Paste на лекцията ми, дори без да я чел, колко заслужава???
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Без мислене и разбиране на материала, според МЕН, не заслужава дори "среден". Та ако ще не копи-пейст, а да пее всичко наизуст. Наизустяване го ценя само в определени области и случаи, където това е наистина важно и основно.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Някога, когато бях студент, най-висока оценка получаваха зубрачите, които на изпитния въпрос рецитираха лекцията на професора. Сега студентите получават лекциите на PowerPoint или pdf. Ако на изпита, който обикновено е презентация на тема, представят нещо авторско, те трудно ще получат отлична оценка, защото все още нямат достатъчно знания и опит. Но ако някой представи Copy-Paste на лекцията ми, дори без да я чел, колко заслужава???
      0.
      но много си зависи от даскала!!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

        0.
        но много си зависи от даскала!!
        "Шмек не заслужава и една сълза", Хайнрих Бьол, преди близо век

        Коментар


        • #5
          Образователната система у нас е тотално остаряла. Сходна е с килийните училища и не отговаря на съвременните изисквания. Тя дава на учениците готови знания (правилни или не!). Това е приемливо за началните училища – писане, четене и смятане, но в средното образование и особено във ВУЗ е вредна за развитието на младите хора. Дава предимство както на преподаватели с неоправдано голямо его, така и на зубрачите, които по наследство ще станат преподаватели. Системата се възпроизвежда и място за свободно мислещи хора няма. Преподавателите често са на трудов договор и между тях няма конкуренция. Това утвърждава статуквото и убива развитието.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            Еваси.
            Мойте и двамата са сред отличниците на класа /училището е в челна тройка при външно оценяване на областно ниво от години/, без въобще да си дават някакъв зор, поне както аз го разбирам... Големият вече е студент де, и там същата работа, даже и стипендия му дават,, ужас.
            И двамата не дават и дума да чуят да стават преподаватели, обаче. Довечера ще пробвам пак да ги агитирам.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              ...Но ако някой представи Copy-Paste на лекцията ми, дори без да я чел, колко заслужава???
              За колкото е защипал в студентската книжка
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                ....Някога, когато бях студент, най-висока оценка получаваха зубрачите, които на изпитния въпрос рецитираха лекцията на професора. ...
                Я кажи кога е било това "някога" , щот и аз така : някога . Но очевидно "някога" по мое време се отличава от "някога" по твоето . Поне по това , което споделяш.

                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  Те оценките в тия заведения са ориентировъчни, но не и най-важни.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • Vlado_Ts
                    Vlado_Ts коментира
                    Редактиране на коментар
                    Така е , ама темата е за друго.

                • #10
                  Този как ли оценява студентите
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200826_133439.jpg
Прегледи:196
Размер:168.8 КБ
ID:6638947
                  https://www.mediapool.bg/politologat...ews311232.html
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #11
                    Снимката говори достатъчно Понякога най-хитрите заслужават някакво поощрение, защото все пак намират някакъв кратък път към решението на казуса им. И все пак трябва много внимателно да се обмисли въпросното поощрение или наказание.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X