Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Литература по земеделие/агрохимия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Литература по земеделие/агрохимия

    Препоръчайте съвременна литература по следната тематика:

    - обща теория на индустриалното земеделие
    - агрохимия, най вече в часта на неорганични/минерални торове, микроелементи, третиране на семена за посев и т.н.

    За предпочитане на български, но ползвам също английски и руски.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    Какво се е случило?
    Грета Тунберг ли ти взе главата?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Какво се е случило?
      Грета Тунберг ли ти взе главата?
      Трябват ми пари за тюних на Джак. Имах 2 варианта - да търкам билетчета или да се пробвам за Нобелова премия. Реших че по-голям шанс имам с Нобеловата премия. Избрах си агрохимия, щото звучи готино и загадъчно. А и при зомби-апокалиписа ще съм ценен специалист.

      Повече детайли - на следващия конгрес.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        Разбирам песимизма ти за търкането, но не разбирам опитмизма ти за нобел. За "агрохимията" още по-малко.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ...тюних на Джак.
          Е, поне агро-машина си имаш
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            Кажи книги, иначе не само Хюндай си отива.
            пп там се учеше някога
            https://www.agriacad.bg/
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Препоръчайте съвременна литература по следната тематика:

              - обща теория на индустриалното земеделие
              - агрохимия, най вече в часта на неорганични/минерални торове, микроелементи, третиране на семена за посев и т.н.

              За предпочитане на български, но ползвам също английски и руски.
              Трябва ти земеделски колеж, може задочно.
              Жена ми на четирсе и кусур записа право, сега се опитва да бере вече каквото си е посяла. Та никога не късно и излишно.

              Коментар


              • #8
                Изключения винаги има, но тия колежи ни докараха дотук.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  Донякъде предполагах подобно развитие на темата. Ама то какъвто въпроса - такива и отговорите. Като изключим завистта на Гагич, че аз карам истински расов британски олд-скул ню-таймер, а той - Фиат сглобен с детски труд в Бразилия

                  Та да дообясня - наясно съм защо си има университет по темата, и защо е нужно да кълвеш 4-5 години за да станеш истински специалист. Целта на занятието е, в разумно кратки срокове за самообразование (6-9 месеца) да мога да си говоря за агрохимия с истински земеделец (от тия с мазолите и калта под ноктите, а не от тия с бентлитата), без човека да изпита непреодолимо желание да ме пребие с лопата, поне през първите 5 минути от разговора. Някакси така. В случая магистратура от пловдивския университет ще е малко оувъркил.

                  За протокола - различавам домат от картоф, и жито от леща. Виждал съм мотика на живо.

                  По същество - поръчах си книгите на проф. Горбанов, и проф. Костадинова от горецитирания университет. Плюс някакво помагало за домашни фермери..

                  Някакви други полезни ходове?

                  П.С. Имам план Б, ако не ми се получи с Нобела. Ще цицам субсидиЙ.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #10
                    Аз се мъча със земеделието от 1994 година. По-сериозно от 2003, а от миналата-съвсем сериозно.
                    Та от всичките тези години съм разбрал,ч е света на агрохимията е много пъстър, макар и не чак толкова голям.
                    Тъкмо си помисля,ч е долу-горе съм влязъл в час(а аз доста се интересувам), и като се заприказвам с някой търговец на агрохимия-и усещам, че съм много назад.

                    Та не мисля,ч е само с четене на литература ще влезеш в тази материя.
                    Ако имаш конкретни въпроси, или нужда от най-общо изясняване на нещата-ще помагам с радост, но трябва да знам кое точно те интересува. И какво имаш като база, да не го повтарям-ще ти е досадно...
                    А тук има и колеги които са доста повече в час от мен, та може да се получи една добра образователна тема, за разлика от фермерския форум.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Донякъде предполагах подобно развитие на темата. Ама то какъвто въпроса - такива и отговорите. Като изключим завистта на Гагич, че аз карам истински расов британски олд-скул ню-таймер, а той - Фиат сглобен с детски труд в Бразилия

                      Та да дообясня - наясно съм защо си има университет по темата, и защо е нужно да кълвеш 4-5 години за да станеш истински специалист. Целта на занятието е, в разумно кратки срокове за самообразование (6-9 месеца) да мога да си говоря за агрохимия с истински земеделец (от тия с мазолите и калта под ноктите, а не от тия с бентлитата), без човека да изпита непреодолимо желание да ме пребие с лопата, поне през първите 5 минути от разговора. Някакси така. В случая магистратура от пловдивския университет ще е малко оувъркил.

                      За протокола - различавам домат от картоф, и жито от леща. Виждал съм мотика на живо.

                      По същество - поръчах си книгите на проф. Горбанов, и проф. Костадинова от горецитирания университет. Плюс някакво помагало за домашни фермери..

                      Някакви други полезни ходове?

                      П.С. Имам план Б, ако не ми се получи с Нобела. Ще цицам субсидиЙ.
                      ЧЕцицаш дедовия оно там е пълно от танцьори........
                      Последно редактирано от Стария; 30-12-19, 14:47.
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #12
                        Само се абонирам.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          Без четене нищо не става но се иска и да пипнеш пръста с ръката си....това съм го чул от стари текезари...агронома идва пипа земята и казва ще правите това и това....ииии о чудо става каквото требе........Извинявай за предния пост.......

                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            Не се притеснявай, не съм тънкообиден ​​​​​​

                            Да, наясно съм че ще трябва и много практика, ама и без четене няма да стане. Та си кълва лека полека.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • Стария
                              Стария коментира
                              Редактиране на коментар
                              ттТи си по умен от мене.......но ако мога с кеф ше ти помогна.....Ветърко...........

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X