Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кратки цитати, сентенции...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кратки цитати, сентенции...

    Нямайки възможност да управлявам събитията,аз управлявам себе си,
    а ако условията не се адаптират към мен,то аз се адаптирам към тях.
    (Мишел дьо Монтен)
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • До: Кратки цитати, сентенции...

      Абе, много задълбахте...

      На мен много ми харесва "Ахмак лозе копае, Юнак вино пие"

      Наздраве!
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • До: Кратки цитати, сентенции...

        "Нищо не е по-опасно от един силен дух, от един талант без характер. Характерът е дръжка на острието (т.е. разума). Само с разум без характер нищо полезно не може да се създаде за едно общество, за един народ." - Михалаки Георгиев
        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

        Коментар


        • До: Кратки цитати, сентенции...

          Ако искате да скриете нещо, оставете го на видно място

          Коментар


          • До: Кратки цитати, сентенции...

            Когато англоговорящите искат да кажат за някого че има необходимата смелост, мъжество и т.н.т., казват "Той има топки" или: "за тая работа се искат топки".
            Как е при нас? "ДУПЕ си трябва" ... "за тая работа се иска ДУПЕ"
            Ами... какво се оплакваме.... те имат топки, ние - дупета....

            "Работа се прави со паре или со дупе. Паре нема, ДЕЙСТВАЙ!"
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • До: Кратки цитати, сентенции...

              Ich bin ein Berlrner (Аз съм берлинчанин) - знаменита фраза на Джон Кенеди, произнесена на митинг в Берлин през лятото на 1963 г.

              Вerliner , освен берлинчанин означава поничка с мармалад, което предизвикало недоброжелателни коментари. Предимно на Изток.

              Коментар


              • До: Кратки цитати, сентенции...

                Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                Когато англоговорящите искат да кажат за някого че има необходимата смелост, мъжество и т.н.т., казват "Той има топки" или: "за тая работа се искат топки".
                Как е при нас? "ДУПЕ си трябва" ... "за тая работа се иска ДУПЕ"
                Ами... какво се оплакваме.... те имат топки, ние - дупета... "
                Аналогичен случай. За да те ободрят, насърчат, извадят от униние и т.н., ония ти казват Relax! (сиреч "Отпусни се").

                А ние казваме: Я се стегни!

                Което ни вкарва в размисли за обичайното състояние на индивида там и тук...
                Искам България чиста!

                Коментар


                • До: Кратки цитати, сентенции...

                  Като продължение на:
                  "Това, което не ни убива ни прави по-силни"
                  днес намерих това:
                  Болката е слабостта, която напуска тялото.
                  Обаче не знам кой е авторът

                  Коментар


                  • До: Кратки цитати, сентенции...

                    Нещо става притчей во язицехъ. От църковно-славянския превод на Библията.
                    Нещо става всеизвестно и общообсъждаемо.

                    Коментар


                    • До: Кратки цитати, сентенции...

                      Завчера гледах един филм от който чух фразата:

                      Мъжете могат да убиват, жените - да оцеляват.

                      Незнам дали е поговорка, ама се замислих дали е така.И още нещо в тази връзка:

                      Жените са създадени за да дават живот, а мъжете - за да го бранят.

                      Коментар


                      • До: Кратки цитати, сентенции...

                        "Когато човек не знае добре един език, той, вместо да каже това, което мисли, мисли това, което може да каже!" (Атанас Далчев)

                        Нека всички ние, които поназнайваме някакъв език помним това правило.
                        ............................................................................................................

                        И още нещо, което си мисля: Ако човек няма голям словесен фонд(запас), той не може да МИСЛИ за явления, факти, събития за които не знае как се наричат. Той е научил техните названия вследствие на обучение.
                        "Торсионно поле" може да повториш папагалски, но нищо повече от това.
                        А когато споменеш логаритъм, косинус ...тангента - ти си го учил това. Защото САМ не можеш да ги съчиниш , ако не си Питатор, Евклид, Фарадей.

                        (П.п. Е, не мога да се изразя като Далчев...)

                        Коментар


                        • До: Кратки цитати, сентенции...

                          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                          Ако човек няма голям словесен фонд(запас), той не може да МИСЛИ за явления, факти, събития за които не знае как се наричат.
                          Пак си помисли. Дали е така?!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • До: Кратки цитати, сентенции...

                            Аз, простия човек. Който даже не може да пише правилно, за какви неща съм си мисли... И продължавам да мисля, без да мога да ги изрека или обясня... Нищо че ми е беден словестния фонд...


                            ПП: Надявам се да не съм допуснал много грешки
                            Където Бирата, Там и Аз...

                            Коментар


                            • До: Кратки цитати, сентенции...

                              Който знае - не говори;
                              който говори - не знае. Лао Дзъ

                              Истинското пътешествие започва и свършва в собствения двор.Лао Дзъ (Това как го тълкувате?)

                              Хората слушат не по-умния, а този който вика по-силно.

                              Ако с викане, можеше да се построи къща, магарето щеше да построи цял град.

                              Коментар


                              • До: Кратки цитати, сентенции...

                                Първоначално публикуван от anjsan Преглед на мнение
                                Истинското пътешествие започва и свършва в собствения двор.Лао Дзъ (Това как го тълкувате?)
                                Че истината е в това да опознаеш и развиеш себе си.
                                НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                                Omnia vincit amor !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X