Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кратки цитати, сентенции...

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кратки цитати, сентенции...

    Не намерих такава тема, а ако има - нека преместят настоящия раздел там.
    Предлагам да поместваме умни чужди мисли, поговорки без разводняване и обяснения. Просто цитати. Когато се знае авторът, да се посочва. Например:

    Няма никакъв смисъл да се бориш с прасе. И двамата ще се окаляте, но на прасето това ще му хареса. (Джеймс Патерсън - американски писател)

  • #2
    До: Кратки цитати, сентенции...

    Много добра тема Имаше една книга "Мъдростта на вековете" - там можеш да се изгубиш. А по темата от мен

    "…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

    ___________________________________________________________________________________________________________________________________

    За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.

    Константин Иречек


    P.S. Интересното е, че в търсене на тези фрази на Иречек намерих и този сайт:

    http://bg.wikiquote.org

    Фразите са подредени по теми, автори, филми и т.н.
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #3
      До: Кратки цитати, сентенции...

      Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
      Много добра тема Имаше една книга "Мъдростта на вековете" - там можеш да се изгубиш. А по темата от мен

      "…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо."

      ___________________________________________________________________________________________________________________________________

      За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.

      Константин Иречек


      P.S. Интересното е, че в търсене на тези фрази на Иречек намерих и този сайт:

      http://bg.wikiquote.org

      Фразите са подредени по теми, автори, филми
      и т.н.
      Чичка, две хубави изречения, обаче: Като търсим вода за пиене, не прави наводнение!(с Wikiquote) Черен хайвер с голяма лъжица не е кеф! Зрънце по зрънце... Дъвчеш всяко едно, наслаждаваш се...

      Коментар


      • #4
        До: Кратки цитати, сентенции...

        Понякога не смеем да рискуваме за нещо не защото е трудно, а защото ни изглежда трудно поради факта, че не смеем да рискуваме.
        ----
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #5
          До: Кратки цитати, сентенции...

          "Успехът е 99% провал."

          "Ако наемате само хора, които разбирате, компанията ви никога няма да стане по-добра. Винаги помнете, че често може да срещнете изключителни хора сред тези, които всъщност не харесвате."

          "The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred."

          Соичиро Хонда
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            До: Кратки цитати, сентенции...

            "Колкото повече, толкова повече"Мечо Пух
            ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
            lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #7
              До: Кратки цитати, сентенции...

              Само две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
              Алберт Айнщайн
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #8
                До: Кратки цитати, сентенции...

                Пътник пита старец, почиващ си край пътя за колко време ще стигне до града. Старецът му помахал с ръка в посока града. Пътникът питал още два пъти и, като не получил отговор, тръгнал.
                След минута чува старецът да му казва:
                -Ще стигнеш късно през нощта!
                -Че защо не ми каза веднага?
                -Исках да видя как вървиш,- отговорил мъдрецът.

                Коментар


                • #9
                  До: Кратки цитати, сентенции...

                  "Изборите не променят нищо.Иначе щяха да ги забранят" (не знам автора,прочетох го на една стена и останах възхитен - толкова кратко и в същото време,толкова съдържателно и вярно)

                  И разбира се,подписът ми : "Ако не е развалено,не го поправяй" - девизът на фамилията Ветинари от Света на диска.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кратки цитати, сентенции...

                    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                    Чичка, две хубави изречения, обаче: Като търсим вода за пиене, не прави наводнение!(с Wikiquote) Черен хайвер с голяма лъжица не е кеф! Зрънце по зрънце... Дъвчеш всяко едно, наслаждаваш се...
                    Да - прав си - вчера буквално се изгубих там и накрая в главата ми стана каша но пък исках да споделя сайта и намерих една интересна китайска пословица:

                    Един човек изкопава кладенец, хиляди хора пият от него.
                    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кратки цитати, сентенции...

                      "Ако ядеш храна и не си работил за нея, значи ядеш крадена храна!" Неизвестен

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кратки цитати, сентенции...

                        Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения. - Бъртранд Ръсел

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кратки цитати, сентенции...

                          Моля, за да не се повтарям вижте последния ред от подписа ми.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кратки цитати, сентенции...

                            Ето и мои любими:

                            В любовта винаги единият обича, а другият позволява да бъде обичан.

                            Този, който обича по-малко, винаги контролира една връзка

                            Любовта е като войната - лесно е да се започне, но е трудно да се спре.
                            Животът е болест, предавана по полов път.

                            Ако мислите за един ден напред - вземете си храна! Ако мислите за една година напред - посадете дърво! Ако мислите за сто години напред - образовайте децата си!

                            Ако си бисексуален, това чисто теоритически удвоява шансовете ти за приятно изкарване на съботната вечер.

                            Калифорния е прекрасно място за живеене... ако си портокал.

                            Ако се окаже, че работата и удоволствието си пречат взаимно, толкова по-зле за работата.

                            Веднъж отхапал от ябълката, или я изяж цялата, или я хвърли на свинете!

                            Жената за любов би направила всичко - дори и секс. Мъжът за секс дори би обичал.

                            Имаме земя, имаме вода... и си правим кал.

                            Само този, който плува срещу течението, ще намери извора. Само този, който плува по течението, ще види накъде води реката.

                            Ако достатъчно дълго време седиш на едно място, целият свят ще мине пред очите ти.

                            Загубено злато може да се намери, загубено време - никога.

                            Когато се раждаш, ти плачеш, а светът се радва. Живей своя живот, така че когато умреш, светът да плаче, а ти да се радваш.

                            Всяко дълго пътуване започва с една единствена стъпка.

                            Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш.

                            Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати... те се усещат в сърцето.

                            Ако можех да свалям по една звезда всеки път, когато си ме карала да се усмихна, цялото вечерно небе щеше да е в ръката ми.

                            На човек му отнема една минута да хлътне по някой, един час да хареса някой и един ден да се влюби в някой. Но и един живот не стига, за да забрави някой.

                            Ако обичаш някого напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете се въртят вечно.

                            Само мъртвите са виждали края на войната.

                            При сблъсъка с любовта всеки става поет.

                            Да обичаш е по-лесно, отколкото да докажеш любовта си.
                            There's always one who loves and one who lets himself be loved.
                            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кратки цитати, сентенции...

                              Има цели сайтове със събрани мъдрости.
                              Но на мен ми доставя повече удоволствие сам да си харесам нещо, ей така - четейки някаква книга. И което да го няма в онези сайтове.

                              "Опитът е необходим, за да се добави емоционална вяра към интелектуалното разбиране."
                              Брайън Уейс

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X