Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

    Реч на Стив Джобс (изпълнителен директор на Apple и Pixar Animation) от церемонията на завършване на студентите от Университета Станфорд през 2005-та година
    (с български субтитри) :

    http://slackpack.net/?q=node/823
    LZ1GYY
    0898 436 956

  • #2
    До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

    Много е добра. Когато за първи път я чух, бях много впечатлен.
    Наистина си струва човек, да я чуе и се замисли.
    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
    NULLA TENACI INVIA EST VIA

    Коментар


    • #3
      До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

      И аз я бях слушал и я чух отново - Базови Истини, казани от Успял Човек. Дано помгнат на Младите, защото на мен вече надали ще са ми полезни, аз моята песен си я изпях

      Коментар


      • #4
        До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

        Gere,благодаря от сърце, че изрови точно тази реч сред хилядите други! Открих в нея обяснение на толкова неща, които съм искала да кажа, но ми е било трудно да ги формулирам с малко думи...Едва ли младежите, за които беше предназначена са я разбрали, но знам, че ще я погледна поне още няколко пъти...

        Коментар


        • #5
          До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

          Уникално! Студентите ръкопляскаха с уважение и респект....но без всякакво желание за разбиране....просто са все още гладни и безрасъдни. До преди 15г. и аз не бих разбрал правилно тази реч, а сега се чувствам готов да съдя човека за плагиатство, все едно я е написал гледайки в мислите ми.
          Явно всеки мислещ човек стига до някои изводи в даден етап от живота си, за съжаление точките са вече свързани.....в миналото!
          Респект!

          Коментар


          • #6
            До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

            Не бях я слушал тази реч.
            А минути преди да я открия се занимавах със...старателно копиране на арабски шрифт от един клип.
            Хубава бяла хартия с воден знак, широко перо Ротринг и китайски туш...Чаша изстинало кафе.
            Отдавна съм престанал да си задавам въпроси за полезността на такова дейстиво. Кеф ми е!
            Нахално е да прекарвам някаква аналогия между себе си и знаменития професор. А, ако я правя, то е на едно мнооого по-ниско ниво като постижения.
            Но като философия животът ми досега е преминал по подобен начин. Радвах се на поредното ми уволнение, презирайки уволнителите, отивах там, където ми е интересно.
            По-гладен от преди.
            Но на още по-интересна работа.
            Да работиш с удоволствие е велико удоволствие!
            Работата да ти е хоби, жената - любовница!
            Пожелавам го на всички ви!

            Коментар


            • #7
              До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

              Гледах речта с голямо удоволствие.
              Аз съм врял в тези води, около усвояването на първиte Apple II в България и тяхното копие - Правец. Ставах и лягах с Technical reference, а изходните кодовете на биоса, изобщо стаяха под възглавницата ми. Знаех инструкциите на 6502 на изуст.
              Всички, ама абсолютно всички се дивяхме на елегантните, до елементарна простота решения на един безспорен гений.
              И той се казваше Stephen Gary Wozniak .
              Както всеки гений и този се махна, щом нещата станаха скучни.
              И голямата слава остана за съдружникът му Steve Jobs, чиято заслуга в началото е по скоро организационна и гаражна.

              Така, че това тук е речта на втория човек, успял покрай Гения.

              Самия създател на концепцията за персонален компютър, едва ли би се занимавал с такива скучни дела - речи . Пък и не му пука.
              Все пак Америка величае друг - като създател.
              Ама защо се чудя, такава е съдбата и.

              Кой откри Америка - Христофор Колумб.
              А защо тогава я кръстиха на Америко Веспучи ?
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                Страхотна реч!!!!!! Чак сега разбрах, че всъщност той и Уознияк , а не Гейтс, са най-успелите хора на света. Това е правилният начин на мислене. Човек трябва да разбере какво обича!!!
                Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                Коментар


                • #9
                  До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                  @gere, благодаря за това, че си го намерил и постнал тук! Това, от доста време, е най-прекрасното и мъдро нещо, което бях чувала. Невероятно мъдър и истински човек.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                    Наистина....впечатляващо!..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                      Защо сте толкова впечатлени? Всеки нормален човек ще постъпи по такъв начин. Или...Поне знае кой е правилният...
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                        Страшна реч....мерси!

                        Ето няколко от най-късите речи по случай дипломиране (commencement speeches). Мисля, че са достатъчно ясни и няма да ги превеждам:

                        Алберт Айнщайн:
                        "I do not have any particular thoughts to express today, so I wish you all success in the future."

                        Уинстън Чърчил в Оксфорд:
                        “Never, never, never, never, never ….give up.”

                        Уди Алън:
                        “We have given you a perfect world. Please don’t screw it up.”

                        Ето линк и към една интересна реч на Джеф Имелт, лидер на GE, пред University of Notre Dame:
                        http://newsinfo.nd.edu/content.cfm?topicid=23031
                        No bike - no fun!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                          Само като видях заглавието на темата и бях убеден, че става въпрос за речта на Стив Джобс в Станфорд

                          Аз лично като я гледах за първи път и бях тотално покъртен колко пъстър може да е живота Можете да погледнете и за други негови прояви в нета - струва си човек да се учи от такава личност
                          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                            И още нещо за пъстрия ни живот.

                            ЦЪК
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Една страхотна реч, която всеки трябва да види!

                              Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                              И още нещо за пъстрия ни живот.

                              ЦЪК
                              Незнайно защо, чета само 1-ва страница. Защо не го направиш на един PDF, та да няма засечки?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X