Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Образование в България - ! 1 клас

    Що ми се струва , че и тая тема (включително и с дейното участие на IT сектора) върви към залез ?!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Образование в България - ! 1 клас

      Е няма само заради Гагич да затваряме теми.

      Коментар


      • От: Образование в България - ! 1 клас

        Абе, в частните училища има ли стипендии за талантливи деца
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Образование в България - ! 1 клас

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Абе, в частните училища има ли стипендии за талантливи деца
          На практика - не. Но пък имат входящи изпити и изисквания за успех. В американския колеж има финансова помощ за ниски доходи. За хората, които нямат кола по-нова от 3 години, повече от едно жилище и не могат да отделят 1000 лева на месец от бюджета, без да умрат от глад, болести или студ.
          Последното е моя илюстрация, а не правило от колежа.

          Коментар


          • От: Образование в България - ! 1 клас

            За въпросния Колеж, помещаващ се на територията на прочуууутата "Магнаурска школа" със славния си Първи факултет (наш Боко Великолепний, както знаем е завършѝл Трети факултет), она же и ВИПОНД, она же и "Полицейска академия" в по-ново време, едно време, когато беше актуален за моите деца, имаше две тарифи - за мноооооого талантливите нещо като ~5000 $ годишно и за "втора класация" по 1000 ли, повече ли, $$ на месец. Гонеха за "непостигане на съответните резултати" и по време на учебната година, неусвоената част от таксата не я връщаха. Агитираха жена ми, щото отговаряше за някакви техни проекти, да запишем дъщеря ми там. Канеха ни на разни поставени от тях пиески, мюзикъли, тържества някакви. Намекваха, че сме щели да минем по "талантливата тарифа" Но-о-о-о-о, дъщеря ни се запъна, "Тия са някаква секта!", вика и не иска та не иска... Сега не знам как е. Само ми направи фЧепЕтление, че все едни мнооого талантливи деца учеха там - на актуалните тогава Г.Прохаски, Ст. Софиянски, Шалом Криспин... тия имена соросоЙдни сигурно нищо не говорят на съвременния читателЪ...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Образование в България - ! 1 клас

              Ма ни едно от тия дето ни управляваха не е учило там. Или е пак в района, или на Изток. Има и шпиони се.
              Паре си трябват.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                Ма ни едно от тия дето ни управляваха не е учило там. Или е пак в района, или на Изток. Има и шпиони се.
                На Изток?
                То "тия дето ни управлява...ха" (?) всъщност знаем ли #коЙ са? Има бая достоверни теориЙ, че т.нар. "управляващи" са "проксита", "фронтмени", "сламени човеци" и #коЙ стоЙ зад тях...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Образование в България - ! 1 клас

                  Да, но ще я оспамим. Имаш ли парА и си се завЪртал редовно дОма, нямаше проблем. Тъпото е, че за у нас това вече не е достатъчно
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Образование в България - ! 1 клас

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    И кое точно е правилно разбиране на света? На футболистите и подобни можем благородно да завиждаме, просто аз нямам даденостите за това.
                    Не съм ти определял кое е правилно, това е в твой стил (и не е баш много умно). Просто е по-логично, когато имаш познания в много области, да разбираш по-добре същността на много неща, връзки, зависимости, факти, взаимодействия и пр. От там пък разбираш нуждите и взаимодействията между хората, съответно можеш да ги използваш, да ги ръководиш, да задоволиш нуждите им, да печелиш вяра и уважение, симпатии, пари и какво ли не. Много повече от тъп спортист, или тъп програмист

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    де, ама това яростно се потиска в училище. След 1-вия училищен звънец в 1-ви клас ни беше обяснено особено категорично и нагледно.
                    Обяснено ти е нещо, ама едва ли е това, а и едва ли го помниш. Въобще не всички учители искат да те вкарат в калъп, а ако и без друго си толкова извън калъпа но в позитивна посока, негативите не са чак толкова страшни (поне след 10-ти не са).

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    И да ми потрябва - файда йок. Един път ми потрябва да смятам обем на релеф, описан с вектори. Учил съм го. Наех си математик.
                    Наел си, щото си имал възможност. Никой не ти гарантира, че винаги ще е така.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    В историята няма "ако". Моето "ако" е, че ако бях използвал тия 5 години да си уча по занаята - сега щях да вземам по 450 евро надница, после 10% по корпоративния ни данък, после за мен. Ма не, отровиха ми времето когато го имах, после става сложно!
                    Ползваш думички като правилно и самонадеяно в един пост и контекст. Само на мен ли ми се чупи логиката?
                    Никой не те е карал насила да учиш това което ти е загубило времето.

                    А за другото, самонадеяно е да плещиш глупости без да мислиш(явно по принцип ти е счупена логиката), и да ни убеждаваш, че твоята абсурдно осъществимо теза е 100% правилна.
                    Ма що се учело това, що онова....Ми щото никой не може да каже какво може хлапето още от родилното. Някой ден може и да почнат да познават, кой е за шофьор, кой за програмист, и кой за...български футболист (да мо'е носи и на пиенье ). Ама до тогава всички им се предлага всичко, (е, не баш еднакво че е малко и на късмет), и кой квото го влече. Иначе може да изпуснем някой велик откривател. Друг плюс е, че и най-посредствените ще знаят, че Тригонометрия не е град в Латинска Америка.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Цецо, ти не разбра ли, че няма социална система, която да не е нанесла тежки травми върху ранимата нежна душа на Терзиев.То не беа работодатели, военни, даскали...модератори....
                      ПП.Веселото е, че винаги се намира по един шаран( в т.ч. и аз), който да му се върже.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Не американския колеж се помещава на територията на "полицейската академия", а "полицейската академия" е взела назаем сградите на колежа за 50-тина години. Таксите, по времето когато Софиянска учеше там бяха към 2000 долара на срок. За първите двама класирани - 0, за първите 50% -1000.
                        Сега намаленията са само по бедност. И доста хора с право се възползват от тях. Докато децата им се справят с ученето. А за чуждестранните ученици(деца на дипломати главно) - 18000 долара на година. Защото трябва да се плащат едни такси на една международна организация от училища, които си признават едни на други дипломите, ама ги признават не на доверие, а на редовен контрол. Който струва скъпо.
                        За лош успех гонят накрая на срока. И няма какво да връщат като такса. А това, че са обещавали от колежа нещо на жена ти - може кротко да го забравиш. Детето на един бая известен банкер даде фира за две срочни 4-ки, а твоята щерка да се вреди заради връзки...Аре по-леко с лакърдиите.
                        Колкото до талантите: Иван Ганев, Христо Папазов, Веселин Караджов, Тодор Кюркчиев, Константин Карчев, Михаела Захариева, Михаел Младенов, Виктор Кузманов... Тези "сектанти" да са ти направили впечатление?

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          Не американския колеж се помещава на територията на "полицейската академия", а "полицейската академия" е взела назаем сградите на колежа за 50-тина години.
                          Душици! Какви добри `орица. "Назаем" взели Е, нема начин по славното комунистическо време да не са се спазарили и скромно измолили "заем".
                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          За лош успех гонят накрая на срока. И няма какво да връщат като такса. А това, че са обещавали от колежа нещо на жена ти - може кротко да го забравиш. Детето на един бая известен банкер даде фира за две срочни 4-ки, а твоята щерка да се вреди заради връзки...Аре по-леко с лакърдиите.
                          Кви лакърдии? Дъщеря ми е на 30 г. и живее в Нова Зеландия. Разказвам какво са ми предлагали преди 17-18 години. Американският колеж отдавна не ми е интересен.
                          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                          Колкото до талантите: Иван Ганев, Христо Папазов, Веселин Караджов, Тодор Кюркчиев, Константин Карчев, Михаела Захариева, Михаел Младенов, Виктор Кузманов... Тези "сектанти" да са ти направили впечатление?
                          Тия не ги познавам. Не работят в кантората ми, не членуват и във ФорумЪт?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Кви лакърдии? Дъщеря ми е на 30 г. и живее в Нова Зеландия. Разказвам какво са ми предлагали преди 17-18 години. Американският колеж отдавна не ми е интересен.
                            Това, че не ти е интересен, не значи да си фантазираш. Някой може и да ти повярва. Преди 17-18 години там учеше сестра ми. И тогава кротичко си тръгна детето на банкера. Завърши в Швейцария...

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              Преди 17-18 години там учеше сестра ми. И тогава кротичко си тръгна детето на банкера. Завърши в Швейцария...
                              Може да са ни баламосвали със жена ми нещо. Както и да е. Дъщеря ми се оправи и с квартално училище.
                              Ако не е тайна - по коя тарифа плащахте за сестра ти и каква стана тя (министър, SEO на голема корпорация, др.)?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Извинявам се че се намесвам с отдавна пораснали деца, но какъв е критерия за добро образование, водещо до неизбежен успех? А за успех?
                                Щото се сещам за един дребен философ, израснал в с.Дръндар и завършил държавно, дето сега има почти цяла държава. Малка, вярно, ма пък почти цялата. Вероятно и сега има завършили в частно или пък държавно училище, които могат да се похвалят с подобен успех или поне шансове преди 50 да го постигнат. Примери?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X