Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Образование в България - ! 1 клас

    Четенето на книги развива качества, които работата с интерактивно съдържание не може. Примерно въображение и концентрация. Също и внимание за детайлите, отчитане на контекста, критично мислене и т.н.

    Последен опит да вкарам Терзиев в правия път:
    Какво общо има смешния ГПС навигационен чип с офлайн обработката на ГПС сигнали за нуждите на високоточното позициониране? И как уравненията на Лагранж използвани при тази обработка са ЛААГ, а не анализ ? За свикналия с чук и винтовете са пирони...

    Коментар


    • #92
      От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Четенето на книги развива качества, които работата с интерактивно съдържание не може. Примерно въображение и концентрация. Също и внимание за детайлите, отчитане на контекста, критично мислене и т.н.
      Критичното мислене се наказва в училище, а четене на книги се поощрява. Нещо ти се чупи логиката.

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Последен опит да вкарам Терзиев в правия път:
      Какво общо има смешния ГПС навигационен чип ...
      Сакън, не ме вкарвай у твоя път, че нещо не ме кефи. Резултатът от туй ващо образование е близък до нулата, а кой можал избягал навън. Изрично казах, че говоря за простия GPS чип. Странични офлайн анализи могат да са сложни от нула до изкуствен интелект, написах го няколко поста нагоре. То и в прост електрон като задълбаеш излизат стотици кила тензори, ама в реалния живот трябва само на шепа хора, и то не в България. В КМБ да се занимаваш с наука е връла мизерия.
      Даскалите поучават като тебе че който им учи простотиите ще сполучи, после като излезеш в реалния живот и виждаш почти обратното.

      Коментар


      • #93
        От: Образование в България - ! 1 клас

        [QUOTE=Bogoljub Gagic;3367945] От вльашки циганин - цар, за когото ТИ още рониш сълзи по Златния му век.

        ..."благородна простота и благородно величие". Колко пъти да пиша, че имам Брат? Годините ми нямат четиридесет и ми е интересен Шаму, Гримал и т.н. класици в положителните науки, периодът м/у архаиката до края на класиката. "ТИ" безумния ти словесен фетиш и форумни бръщолевения местя към Кара дере- задника на Хемус планина и зимен Борей!

        Коментар


        • #94
          От: Образование в България - ! 1 клас

          Терзиев, моля те задръж внимание върху темата:
          Образованието в България СЕГА.
          Да се върна на тезата:
          Образование в България има, но вече не в държавните училища. Математика и География и т.н. трябват в обикновения живот. В обема, в който се преподават в частните училища в повечето случаи.
          Висшата математика не трябва на обикновените кодерчета, в които искат да превърнат децата ни.
          На много от тях и 12 класа няма да им трябват на конвейера според бизнеса, който иначе плаче, че нямало квалифицирани кадри.
          А на робите не им трябва да разбират от правилно хранене (колко години да им плащаме пенсия а?)
          Не им трябват и знания за междуличностни отношения. Иначе ще е по скъпо да ги разделяме и владеем. И да не се учат да четат книги. Вредни са - току виж ги предпочели пред рекламите по телевизора или продъкт плейсмъмта в поредния 3д екшън в мултиплекса.

          Коментар


          • #95
            От: Образование в България - ! 1 клас

            Всъщност не е много ясно.
            Повечето неща които ми трябват съм ги научил извън и въпреки училище и университет.
            На критично мислене пък ме научи дядо ми.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: Образование в България - ! 1 клас

              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
              ....
              Първоначално публикуван от Danika
              Да не говорим, че много често мътният изказ е проявна форма на мътната мисъл. И тук не иде реч просто за граматика, а за създаване на словесни мазоли.
              ...
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #97
                От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                ...
                А на робите не им трябва да разбират от правилно хранене (колко години да им плащаме пенсия а?)
                Не им трябват и знания за междуличностни отношения. Иначе ще е по скъпо да ги разделяме и владеем. И да не се учат да четат книги. Вредни са - току виж ги предпочели пред рекламите по телевизора или продъкт плейсмъмта в поредния 3д екшън в мултиплекса.
                Не знам дали иронизираш, ама си е баш така. Горе пуснах едно видео, че първообразът на сегашното образование тръгва от Прусия, после се приема от Наполеон, руския император, че до Хенри Форд. Разработвана е от тирани и връли капиталисти. Идеята им е да школуват войници да мрат за идея спусната отгоре, послушни данъкоплатци, и хора на поточната линия. Има книги дето те учат да мислиш, но никога няма да ги допуснат в училище. Та така, резултатът го виждам на практика баш както си го написал.
                Висша математика няма да те подготви за живота. Ако не работиш в ЦЕРН.
                Не съм забелязал да искат да правят децата на "обикновени кодерчета", в училище имам предвид. Туй си е къртовски умствен труд, и не е за всеки. Ако много се раздаваш може на 35 да заприличаш на старец. Верно, че на бизнеса това му трябва в момента, но не всеки има капацитета, пък и желанието да кеси всеки ден пред монитора по 8 чАса.
                Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-09-18, 10:05.

                Коментар


                • #98
                  От: Образование в България - ! 1 клас

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  Четейки този отговор, ми изникват няколко въпроса:
                  1. Процесът на емоционално и умствено израстване е далеч от линеен, за различните деца може да е на много различна възраст.
                  2. Какво е “основа” за надграждане? Какви са начините за натрупване: разнообразни познания в различни области, спорт и природа, способности да събират информация, обмислят и защитават публично тезите си, развитие на езиков интерфейс с изучаване на чужд език или нещо друго?
                  3. Финансова култура определено може да се учи в училище, особено в светлината на причините за подобни кризи - затруднените способности на човешкия мозък да анализира безпристрастно големи масиви с данни.
                  4. Децата не се хранят с това, с което се хранят родителите им. Влиянието на реклами, достъпност на храната, поведение на групата около детето, хранителни качества (увеличаване на апетита, високо съдържание на захар) според мен са по-важен фактор за това какво ще яде детето.
                  5. Интерактивното поднасяне на информация и способностите за търсенето и филтирането й са ключови са формиране на очаквания за бъдещо развитие на детето. Четенето на книги поне аз все повече поставям в графа “забавление”, класифицирани ги ниско в класацията ми за полезност по отношение на развитието.
                  Да, не е линеен, но е научно доказано, че горе долу с достигането на една определена възраст мозъка е вече развит и способен. Може да оценява факти, събития и явления и да насочва поведението спрямо тях. Почти целия обществен живот се гради на тези разбирания. Основа за надграждана вече обясних какво е. Минимума от познание за функционирането на света, за да може след края на задължителното образование да не умреш от глад или пък да си способен да продължиш в следващия етап, ако решиш да се насочиш професионално. Системата е конструирана да даде минимума. Все пак някои физични закони действат и не могат да се отменят. Те са събрани идеално в една българска поговорка. "Да е **й да му го набиеш, акъл и знания не можеш".

                  Коментар


                  • #99
                    От: Образование в България - ! 1 клас

                    Боби разбирам те какво казваш ама в момента се опитваш да обориш едни няколко стотин години история на най-успелите в живота групи хора, виж евреите, сикхите, арменците и разни други групи кога и на какво обучават децата и младежите си, а и всички потомствени богаташи и аристократи и после пак ще продължим дискусията/спора.

                    Мен ми трябваха почти 40 години главоблъскане да науча за съществуването на прости житейски правила, които обаче ти предопределят живота, ей тия по-горе а може би и други такива от стотици години са открили топлата вода и на тийнеджърска възраст вече добре са запознати с правилната посока, дали е до колко я следват е друга тема, но ЗНАЯТ и са били упорито обучавани в правилната посока, за разлика от 98% от останалото население на тая планета.

                    Погугъли за Noah Weinberg и 48те мъдрости, струва си.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      ... Системата е конструирана да даде минимума. Все пак някои физични закони действат и не могат да се отменят. Те са събрани идеално в една българска поговорка. "Да е **й да му го набиеш, акъл и знания не можеш".
                      Ба тоя минимум аз, по мое време задължителното беше до 8-ми клас. Приемният ми изпит за средно беше 10-тина страници математика, голям формат. Туй за 8 години излъскани по чина гащи. И пълна липса на преподаване на политическа, медицинска, социална грамотност. За малък бизнес дори не смея да мечтая, да има предмет как да си внесеш стока от АлиЕкспрес, как да отвориш фирма...
                      После още 4 години средно училище. Диви математики с елемент на висша (производните), ние и комплексно смятане учихме, че сметнаха, че ни трябва. Караха ни да зазубрим всички изучавани литературни произведения, защото на матурата не ти дават ни книга, ни справочник. Туй са поне 20 кила книги! И като ти се падне нещо де знаеш - завършваш отличник. Ако в деня на матурата те боли корем, падне ти се нещо де си забравил - айде по пързалката, Системата те е оценила на слаб ученик. Рулетката при оценяването на толкова важни изпити показва отношението на Системата към продукта, който школува. Имахме абитуриенти съученици, дето сричаха като четат. Туй като резултат от големите науки!
                      После още 5 години академични науки, дето ми се е случвало да забравя какъв изпит поливам вечерта. Всичко научено отива в канала, щото знаеш, че са глупости.
                      И да, давало начални познания за живота, това за 17 години търкане на банките на пълен работен ден. После се пулим на чертеж, вържем фазата на изпъкналото на щепсела, и се чудим как се копира файл. Не аз, ама такива неща съм виждал.
                      За колко години се учат важните за живота неща, и колко е КПД на образованието? Щото на мен ми прилича, че целта му е друга. Първата работа е да изтръгнат АЗ-ът на първолака. Влиза като бурмичка, навива се на столчето, и после не му дават да шукне! Никой не го пита какво иска то, това се обяснява особено внимателно, со кротце со благо - со дровце по главо. После му се втълпява безгрешността на Системата, и че думата на учителя е закон. Това буквално ни го казваха. После се пресича всякаква наченка на самоинициатива, критичност, съмнение в истинността на материала. За творчество пък хич дума не става, рисуваш каквото ти кажат, и както ти кажат. Нещо като жив принтер. Пеенето също - жив грамофон. Храним се квото ни сипят, всички заедно под час. За особено упоритите деца има поправителни, че и смяна на училище. По мое време и биеха, и то жестоко.
                      Приликата с една забранена за коментиране тук институция е поразителна! Хеле пък нас ни караха и да маршируваме, докат ни излязат пришки на краката! Само карцер дето няма в училище, но за сметка на това е 2-цифрен брой години.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 19-09-18, 11:31.

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        ...

                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Иванеееее, темата е какво е образованието СЕГА, а не преди енайсе петилетки по твое време, и то според тебе. Сега дереджето​ е много различно. Има вече явни класи. Има и училища според класата. А държавните ни училища са вече извън класацията​.
                          И от новото дередже си нямаш и понятие. Щото не си в джаза от мнооо време. Кротни се.

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            А държавните ни училища са вече извън класацията​.
                            Това го повтори вече седем пъти в тази тема. Също така даде подробна разбивка как цакаш 70 - 80 000 лв. годишно за частно образование на 1 дете и над 200 000 лв. за две (туй много преди унивИрИситет). Е, гот ли ще ти бъде, да те питам аз като върл радетел на връщането на наборната военна служба, след толкоз инвИстициЙ в образование да ти върнат военните детето осакатено или в ковчег?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Хахахаха. Къде го чукаш къде се пука. Гагич, а ако всички учеха в частни школа, щеше ли да има нужна от наборна служба - не! Умните, красивите и интелигентните и знаещите не се карат! ОбразУванието просвещава.
                              П.С. Некой ще му запои ли жицата на Терзиев обратно? Късото скоро ще стане пожар.

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Това го повтори вече седем пъти в тази тема. Също така даде подробна разбивка как цакаш 70 - 80 000 лв. годишно за частно образование на 1 дете и над 200 000 лв. за две (туй много преди унивИрИситет). Е, гот ли ще ти бъде, да те питам аз като върл радетел на връщането на наборната военна служба, след толкоз инвИстициЙ в образование да ти върнат военните детето осакатено или в ковчег?
                                Гагич,
                                Мислех, че поне ти четеш.
                                80 е от първи до седми за двама
                                120 е от осми до дванадесети за двама.
                                Ковчезите идват по различни начини. Наличието на казарма носи рискове, но елиминира повече. Не всяка казарма и особено не в днешни условия, разбира се.
                                И ще повтарям, че държавните не стават. От елементарно желание да помогна на някого в темата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X