Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Защо е важно да знае коя е столицата на Унгария?
    А на едни други им се присмиваме ехидно, като бъркат Бюлгарѝ с Бюрюндѝ и Бългерия с Бурятия...
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Защо е важно да знае коя е столицата на Унгария?
      За да покажем колко много знем.

      Коментар


      • #63
        От: Образование в България - ! 1 клас

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Защо е важно да знае коя е столицата на Унгария?
        Вероятно,щото се пада на най-прекият път до Виена с кола .Не,че не може да мине през столицата на Словакия и пак да стигне там .
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #64
          От: Образование в България - ! 1 клас

          А ако си мисли че столицата на Нидерландия е Хага това ще го направи по лош математик ли?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Образование в България - ! 1 клас

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            А ако си мисли че столицата на Нидерландия е Хага това ще го направи по лош математик ли?
            Изобщо казано, да. Но не фатално - ако реално се е доказал в математиката.

            Коментар


            • #66
              От: Образование в България - ! 1 клас

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              А ако си мисли че столицата на Нидерландия е Хага това ще го направи по лош математик ли?
              Ще го направи по-неспособен човек. А да си способен човек е по-важно от да си способен математик.
              По мое скромно мнение.
              А географията е добре да се знае, за да не псуваш много, когато се наджипиесиш. Или за да не пращаш шести американски флот да стоварва десант на бреговете на Белорусия.
              Даже не искам да споменавам, че история, икономика и политика се учат трудно без елементарни географски познания. Сега може и да ме попитате, защо е на математик да разбира от политика?
              Ами за да пише по форумите, разбира се
              Упс, пардон. За да пишеш във форума не трябва да разбираш за какво става дума

              Коментар


              • #67
                От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Изобщо казано, да. Но не фатално - ако реално се е доказал в математиката.
                Хм... Това е deja vu:
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                Аз бих поставил въпроса така: може ли един човек да бъде блестящ физик, химик, лекар, инженер и т.н., ако не може да пише граматически и синтактически правилно поне на един език ? Според мен - НЕ. Щом не може да усвои елементарни неща, обучението по които приключва в четвърто отделение - той не може да мисли. Твърдения, че правилното писане е за писателите (по-скоро редакторите им ), литераторите и учителките по граматика, а другите могат да са "мно-о-о-ого добри в това, което вършат", е въведено във времената на професори-"светила" като Цолин Драгойчев, Малеев, академика Балевски и "инженер Ганев" като събирателен образ, олицетворение на "нацията техническа".
                Бидох оплют подобаващо, id quod plerumque fit.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Образование в България - ! 1 клас

                  Не може всички да разберат от всичко. Доколкото достъпното познание нараства експоненциално тия ренесансови хора които са наясно с какво ли не са невъзможни.

                  И честно, не мисля че има някакво значение дали знам къде са Лангерхансовите острови.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Образование в България - ! 1 клас

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не може всички да разберат от всичко. Доколкото достъпното познание нараства експоненциално тия ренесансови хора които са наясно с какво ли не са невъзможни.
                    Умните хора МОЖЕ да разбират от всичко. Достъпната ИНФОРМАЦИЯ нараства експоненциално и с нея има отделно ефективни средства за борба.

                    С познанието нещата са малко по-различни. Информацията не е познание и не се държи така.

                    Прочее, това е и причината, учебниците на децата да се различават доста от учебниците на родителите.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Не може всички да разберат от всичко. Доколкото достъпното познание нараства експоненциално тия ренесансови хора които са наясно с какво ли не са невъзможни.

                      И честно, не мисля че има някакво значение дали знам къде са Лангерхансовите острови.
                      Не е и необходимо да разбираш от всичко. Необходимо е да си грамотен. Ще рече, да имаш необходимия минимум знания за да разбираш, какво ти говорят тези, които разбират много от даденото нещо. И за да се оправяш с елементарни житейски задачи, като например с пътните табели. За да не ти продават два литра компресия за двигателя. И да не сваляш гаджета с формули. И да не чакаш ПКСС две студени вечери в Лозенската планина.
                      Последно редактирано от ezhko; 18-09-18, 20:49.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        И за да се оправяш с елементарни житейски задачи, като например с пътните табели.
                        Точно тука примерът с Унгария е абсолютно неподходящ. А оправѝ се:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:300px-Hodmezovasarhely_city_limit_sign_rovas_script.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5798164

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nagykovacsi_Rovsos-helysgnvtbla.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5798163
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #72
                          От: Образование в България - ! 1 клас

                          Преди време бях повдигнал аналогична тема...

                          Сега съм склонен да се самоцитирам

                          Учението рядко се удава на хората, освен на тези, които са предразположени към него, но на тях то почти не им е необходимо.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Точно тука примерът с Унгария е абсолютно неподходящ. А оправѝ се:

                            [ATTACH=CONFIG]968902[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]968901[/ATTACH]
                            Както се оправям в северозападна България (където табелите са за вторични), така ще се оправя и в околностите на Сегед. Още повече, че табелите са дублирани на латиница. Пред или зад тях. Понякога и отгоре или отдолу.
                            Учението е необходимо на всеки, най-вече на тези, на които им се отдава. А елементарната​ грамотност е необходима и достъпна за всеки.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                              табелите са дублирани на латиница. Пред или зад тях. Понякога и отгоре или отдолу.
                              Няма да е задълго. Това е "преходно състояние". Любимецът на всички тук Орбан отдавна е обещал като изкара Унгария от заг(н)иващия евроГейски съюз, да премахне и куцата латиница.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Образование в България - ! 1 клас

                                Като се замисля, училището ме научи да уча. Също, да уча, са си свърша работата и да забравя. Съгласен съм, че имаше страшно много плява, която не ми е трябвала в живия живот. Но сега каквото ми трябва, го научавам доста бързо. И не ме е страх да се захвана с нещо непознато за мен.

                                Сещам се за Немския език. Учих го доста и ми вървеше - основното и техникум със засилено изучаване на език. Но като завърших, просто го зарязах и забравих всичко. Напразно си бях губил времето 8-9 години да уча немски.

                                Да но минаха години, завърших "вишо", започнах да работя ( то от ученик работя де). Смених доста разнообразни работи в доста различни сфери. Всяка съм я започвал от нулата, без да знам нищо. Но в рамките на няколко месеца съм навлизал и съм си вършил добре работата.

                                Та стигнах до едно ниво, в което ми затрябва английски език. Аз никога не съм учил такъв. Започнах дума по дума да превеждам. Понатрупах доста думи. Постепенно започнах свободно да чета технически и ежедневен английски. Понаучих се и да говоря, колкото да се оправям. Всъщност открих много прилики между английския и немския език. Доста бързо схванах логиката на езика, както и елементарната граматика. Далеч съм от някакво много добро ниво, но се справям. Ученето на немски ми помогна да се справя с английския.

                                Ученето, дори на излишни неща, развива мозъка и начина на мислене. Прави те по-гъвкав към новостите. Разбира се, че е най-добре да учиш това което ти трябва. Но не можеш да кажеш на едно 8-10 годишно хлапе дали ще стане математик, пиянист, футболист или лекар. И то да учи точно каквото ще му трябва в бъдеще. Затова в училище се учат разнообразни предмети.

                                Това лято се опитах да помогна на един слаб ученик да учи листовки. Пълна трагедия е. Въобще не може да се съсредоточи, за запомни дори на изуст или да схване някаква логика. Аз ги научих за 10-тина дена, жена ми, дето си нямаше хал хабер за няколко седмици се справи, а това хлапе се мъчи от няколко месеца и не може. Иначе му е голям мерак да вземе книжка.

                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X