Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
    Именно. Моят изпит.

    Кварталният ти аптекар също като мен е държал изпит по виШа математика и поне зачот по теории на вероятностите... ))))))
    Питай ко не вярваш.... ЛААГ? - ще те изненадам, но виждал съм го т'ва. ))) за разлика от всичките си колеги с които съм говорил ))))
    За разлика от него аз разбирам някои от изотермите, камари от квантовите уравнения, та чак до ссп и слейтъровите бълнувания за супер пупер кампютри.... )))

    Ти сериозно ли? а ти имаш ли дори 1/10 от моят гърч по купчинки от други дисциплини? )))))))))) Как си с аналитичната химия, а? Около нуля? Ахахаха.
    А, @Ясен... това е предимството на по-малкият, любопитен, брат.... ))) Чесно, в цялото образователна ала бала първо съм чел учебниците на сестра си, после моите. ...)) вкл. двете тухли по физикохимия от химическия.... на мой изпит бях извел масата на откапвана от пипета с диаметър едикъфффси, капка, от някаква изотерма на адхезия.... щото сестра ми т'ва учеше, пък аз, нали .... ))) е, отне толкова време, че за вторият въпрос просто ми да, едикво си )))) чувАал съм и за т'ва. )))
    първи курс физика някаква. примерно... ))
    Късмет, че преподавателя си падаше по допълнителни въпроси от сорта "ми що небето синьо, па морето синьо-зелено" .... което чисто буди недоумение у човек, чувал за нелинейна оптика в гимназията....
    Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 19:14.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • От: Образование в България - ! 1 клас

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Аре пак демагогия. Възможността да просперираш (а не временно да си надвиеш на масрафа) като самонает, да станеш милиардер, започвайки да продаваш ябълки и други приказки от 1001 нощ като светлото комунистическо бъдеще навремето.
      Къде в примера с лодкаря, дето си подремвал и не мислел пак да влиза за риба, видя милиардер. Туй са планове на Пеевската чета, не е цел, нито мечта на нормалния човек.
      Първоначално публикуван от бай Балзак
      Derriere chaque grande fortune se cache un crime
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Образование в България - ! 1 клас

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Къде в примера с лодкаря, дето си подремвал и не мислел пак да влиза за риба, видя милиардер.
        Както подремващия си рибар, така и забогателия от продажба на ябълки са приказки от 1001 нощ.

        Коментар


        • От: Образование в България - ! 1 клас

          Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
          Както подремващия си рибар, така и забогателия от продажба на ябълки са приказки от 1001 нощ.
          Подремващи рибари в Гърция и Италия - колкото щеш.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Образование в България - ! 1 клас

            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
            Както подремващия си рибар, така и забогателия от продажба на ябълки са приказки от 1001 нощ.
            Хайде бе... Лично срещам по една дузина "рибари" на ден. За сега само тихичко им завиждам. Ама работя по въпроса. Даже имам известни успехи.

            Коментар


            • От: Образование в България - ! 1 клас

              Да не бъркаме пенсионер със самонает.

              Ясене, темата достатъчно ли е омазана или още да се постараем?

              Коментар


              • От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                Да не бъркаме пенсионер със самонает.
                Е, да не бъркаме и тъй-наречения самонает с такъв, дето се цани на работа няколко пъти в месеца, взема, каквото взема, и като огладнее след седмица - пак търси Или с такива, дето пенсия ще видят през крив макарон, най-много социална някой ден, но въпреки това си барат макарите и си вадят козите на паша кога им стане скучно у дома

                пп Уважаеми ежко, темата тръгна да се маже на дебело едва когато ти категорично заяви, че добро образование или успех в живота, каквото и да разбираш под това, е възможен само след яко плащане на частни учители. Като че ли те са учили в частно и до вчера не са били даскали в държавното

                Коментар


                • От: Образование в България - ! 1 клас

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  .... За останалото се ходи при математик.
                  Още по-тъпото беше, че почти не ни дадоха примери за какво се ползват тия диви интеграли и деференциали. Малко по физика имаше интеграли, и толкоз!
                  Амииии, аз не ходя на математик да ми сметне AUC всеки път, когато леля ти ме пита колко пъти да си пие апчето.... моа си и сам, въз основа колкото компартментен модел на разпределение реша, че е адекватен, вкл. и въз основа на конкретни лабораторни данни за скорост на елиминиране... )) има си и "кратки" характеристики за това... ако си чешит да ги четеш )))

                  Чесно, аз си ползвам и помня неща, които съм учил от четвърти, та и по-рано, клас.... )))

                  Жалко, че малко хора знаят как да ми задават въпроси, че иначе за отговорите можеше и наистина по-често да си имам 400 на всеки половин час... )))
                  Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 19:58.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Образование в България - ! 1 клас

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Здравейте ,

                    Реших да споделя нещо което ми направи впечатление днес , (1)първия учебен ден .

                    Щерката днес и беше сефтето в родното школо. Като се прибра вкъщи с пълната раница с учебници , (2) естествено им хвърлих един поглед.
                    Нещото което веднага ми се наби на очи , (3) беше КАША !

                    Да , във всички учебници такава бъркотия от картинки , схеми и текстове , че и свръх интелигентен да си , трудно ще разбереш кое за какво е !
                    Е може и аз да съм тъп , знам ли и така да ми се вижда . (4) Но все пак имам база за сравнение . Голямото ми дете започна училище във Финландия и там материала беше поднесен на децата по-съвсем друг , много ама много по-разбираем начин.

                    Как ще се оправят тези деца и даскалите им , (5) идея си нямам !
                    И после много неграмотни сме били , ненамси КО ?
                    Ами нормално....кЪв е тоз МОН и кви са тез дет раОтят там идея си нямам !?
                    (1) Поглеждам темата- започва интересно.
                    (2) Хвърлям един поглед.
                    (3) Става КАША и решавам, че няма да я чета цялата.
                    (4) Все пак, решавам че имам какво да кажа.
                    (5) Вече не съм сигурен какво да кажа.
                    ....
                    Та-а-а-а, нашето учено и можещо поколение (от старата школа) доведе нещата до тук, да се възмущаваме от новата школа? Нашето подредено, организирано и сериозно образование произведе сегашната объркана, неадекватна и хаотична система?
                    А, да! Забравих, че ония скапани западняци, воглаве с Финландия са ни виновни, и денонощно мислят как да ни турят на опашката. Извинявам се.
                    За първи клас. Винаги съм го мислил, споделял съм го и на родителски срещи, наблюдавал съм процеса. Най- важното нещо до трети клас е детето да не намрази училището. Зависи от преподавателя и родителите, а не от системата и училището. Кашата в главата на хайвана е несравнимо по- голяма от кашата в буквара. Може и да се неутрализират. В първи клас, сегашното дете е потрошило вече два таблета, но вероятно не е изиграло и едно "Не се сърди човече". База за сравнения НЯМА!
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Ясене, темата достатъчно ли е омазана или още да се постараем?
                      Щом ратуваш за затваряне на темата, време е да обобщим:

                      1. Ако искате децата ви да станат милиардери, пращайте ги в частно училище от 1-ви клас. Колкото по-скъпо е училището, толкова по-големи са шансовете им да станат милиардери.

                      2. Ибо не станеш ли милиардер, спукана ти е работата. Дори рибар не можеш да бъдеш - ще ти вземе алчен хотелиер колибата, а кораб с мазут ще ти изтрови рибата. Бъдещето ти е в цеха за слаботокови трансформатори на село.

                      3. По времето на ТЗВ (поклон!) държавното образование определено стигаше. Доказателство за това са днешните милиардери - В.Злат., Миню, Ветко, Делян и другите - те всинца са рожби на ТЗВ и на частни училища не са ходили!Но-о-о-о мръсна демокраСтия и еврогейщина ни докара до дереджето да не можеш да станеш милиардер без да ходиш на частно училище. Много ни отне демокраСтията, много!

                      Правилно ли съм сФанАл тезисите?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Щом ратуваш за затваряне на темата, време е да обобщим:

                        1. Ако искате децата ви да станат милиардери, пращайте ги в частно училище от 1-ви клас. Колкото по-скъпо е училището, толкова по-големи са шансовете им да станат милиардери.

                        2. Ибо не станеш ли милиардер, спукана ти е работата. Дори рибар не можеш да бъдеш - ще ти вземе алчен хотелиер колибата, а кораб с мазут ще ти изтрови рибата. Бъдещето ти е в цеха за слаботокови трансформатори на село.

                        3. По времето на ТЗВ (поклон!) държавното образование определено стигаше. Доказателство за това са днешните милиардери - В.Злат., Миню, Ветко, Делян и другите - те всинца са рожби на ТЗВ и на частни училища не са ходили!Но-о-о-о мръсна демокраСтия и еврогейщина ни докара до дереджето да не можеш да станеш милиардер без да ходиш на частно училище. Много ни отне демокраСтията, много!

                        Правилно ли съм сФанАл тезисите?
                        Почти, Гагич, почти, но не съвсем...

                        Ако искаш детето ти да бъде милионер в "новите" условия ..... погрижи се ти да си милиардер с образованието си от ТЗВ..., като на Делян на мама му синчето, като Миню, като оня дето почина от Асарел, (страОтна болница избаца, btw, на гъзо на гьографията, лидер и пръва в цел свет и цел живот..)) ))) като знайни и незнайни, най-вече незнайните... ))) Крушата, щото, налииии.... ))


                        ПС: Крушата не пада далече от ... бухалката. )))
                        Последно редактирано от deyan_h; 20-09-18, 20:15.
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          Почти, Гагич, почти, но не съвсем...

                          Ако искаш детето ти да бъде милионер в "новите" условия ..... погрижи се да си милиардер с образованието си от ТЗВ... Крушата, щото, налииии.... ))
                          Ама чЕкай! Всинца бееме станАле мъльонери по Жан-Виденово време.
                          Сал един Мадуро ни липсва и па че станемЕ!
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Ти - милиардер, синът ти - милионер, а внуците или най-късно правнуците - на опашка в бюрото по труда, ако го има още. Неее, не е това, друго трябва да е...

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                              ...като оня дето почина от Асарел, (страОтна болница избаца, btw, на гъзо на гьографията, лидер и пръва в цел свет и цел живот..)
                              Пак си дописваш постовете
                              Много ясно, че нема значение къде е болницата, важното е пари от НЗОК да текат към банковите ѝ сметки в ПерниСофия.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                пп Уважаеми ежко, темата тръгна да се маже на дебело едва когато ти категорично заяви, че добро образование или успех в живота, каквото и да разбираш под това, е възможен само след яко плащане на частни учители. Като че ли те са учили в частно и до вчера не са били даскали в държавното
                                Не частни учители, а частно училище. И да, понастоящем в държавно училище добро образование - йок. По мое време учителите не вземаха помощи за социално слаби, а заплати. И в образованието се инвестираше. От много време насам не е така. И съответно няма много желаещи да учат за учители и ставащи за такива. Единиците които са такива предпочитат да работят за по-високи заплати в частния сектор. А младите учителки от мое време излязоха в пенсия.
                                Чиновниците в министерството пък въртят далаверки с издателите на учебници и даващите частни уроци за да си допълнят заплатата. Откъдето нито учебниците, нито учебните програми в държавното стават за нещо.
                                Резултата се вижда по масовите истерии около приема за 1ви клас в частните училища в София.
                                Други времена, други нрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X