Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Образование в България - ! 1 клас

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Образование в България - ! 1 клас

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Извинявам се че се намесвам с отдавна пораснали деца, но какъв е критерия за добро образование, водещо до неизбежен успех? А за успех?
    Щото се сещам за един дребен философ, израснал в с.Дръндар и завършил държавно, дето сега има почти цяла държава. Малка, вярно, ма пък почти цялата. Вероятно и сега има завършили в частно или пък държавно училище, които могат да се похвалят с подобен успех или поне шансове преди 50 да го постигнат. Примери?
    Е, то това е една от причините да не искат да учат младите. Не само в извратени псевдо-държави като Клета Майка високата квалификация не води до високи доходи или до високо обществено положение, уви, даже и на Великия Запад е така.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Образование в България - ! 1 клас

      Е, той е заради Аонсу-то
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Образование в България - ! 1 клас

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Е, той е заради Аонсу-то
        Тоя ми е горе-долу ясен.
        Неясни са ми критериите за добро образование на мода сега. Частно ли, държавно ли...

        Коментар


        • От: Образование в България - ! 1 клас

          Както разбирам аз доброто образование е трамплин за успех в живота.
          Само че никой не дефинира успех в живота. Ван Гог успял ли е? Ми Сталин? А Фреди Меркюри?

          ПП When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down ‘happy’. They told me I didn’t understand the assignment, and I told them they didn’t understand life.” ― John Lennon
          Последно редактирано от turtey; 19-09-18, 20:33.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Образование в България - ! 1 клас

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Цецо, ти не разбра ли, че няма социална система, която да не е нанесла тежки травми върху ранимата нежна душа на Терзиев.То не беа работодатели, военни, даскали...модератори....
            ПП.Веселото е, че винаги се намира по един шаран( в т.ч. и аз), който да му се върже.
            Koрава душица съм аз! Да му мислят тия, дето доброволно предават контрола на "работодатели, военни, даскали...модератори...." Още на ДНК ниво - ако изгубиш контрола и си пътник. На обществено ниво не е по-различно.
            Първоначално публикуван от cecoa1
            Наел си, щото си имал възможност. Никой не ти гарантира, че винаги ще е така.
            Не знам дали Америка е еталон за нещо, ама се водят богата държава, и се славят, че си плащат на който може. Не знам и КМ България дали е еталон за нещо, ама се славим, че служителите на науката получават 2-3 пъти по-малко от чистачка в частна фирма. Всъщност доста по-малко, в 2 последователни фирми чистачката жулеше нещо като 4 бона на месец, туй на почасова ставка. Та няма начин да разбирам от всичко.
            Оня ден си наех митнически агент, по-оня ден си платих на зъболекар. Редовно правя такива неща. Няма гаранция, че винаги ще имам възможност да плащам на зъболекар. Кътам си едно огледалце, сондичка, сега събирам и за машинка дето върти борчето.

            Коментар


            • От: Образование в България - ! 1 клас

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Само че никой не дефинира успех в живота. Ван Гог успял ли е? Ми Сталин? А Фреди Меркюри?
              Че те тия имат ли някакво образование, освен семинария / религиозно средно училище?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Образование в България - ! 1 клас

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Извинявам се че се намесвам с отдавна пораснали деца, но какъв е критерия за добро образование, водещо до неизбежен успех? А за успех?
                Образованието е необходимо, но недостатъчно условие за успех (както и да го дефинираш). Трябва талант, много труд и малко късмет.
                Един от критериите на доброто образование е, че позволява на човек да дефинира какво е успех а него така, че да не съжалява после.
                Доброто (средно) образование включва освен познания по математика и науки още и умение да разсъждаваш и да се аргументираш логично, както и да се изразяваш разбираемо и въздействащо; да можеш да работиш в малък екип и да ръководиш такъв; да имаш добра физическа и здравна култура, да знаеш поне два чужди езика, да имаш базови познания по география, история, финанси, философия, литература и изкуства; да можеш да си зашиеш копче и да закърпиш дреха; да сготвиш, да окажеш първа помощ; да направиш леки строителни електротехнически, дърводелски или механични ремонти; да имаш елементарни селскостопански познания; да можеш да плуваш, да шофираш, да караш ски и велосипед.
                Тези неща...нищо сложно.
                Сестра ми беше на 1000 долара годишно. В момента е управител на средна консултантска компания в Германия. Замести собственичката, след като същата се пенсионира наскоро. Не се оплаква, но и не е Марк Зукърбърг. Имам си и две племеннички, да са ми живи и здрави.

                Коментар


                • От: Образование в България - ! 1 клас

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Че те тия имат ли някакво образование, освен семинария / религиозно средно училище?
                  И се броят за успели въпреки това? Не е възможно...

                  Коментар


                  • От: Образование в България - ! 1 клас

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Доброто (средно) образование включва освен познания по математика и науки още и умение да разсъждаваш и да се аргументираш логично, както и да се изразяваш разбираемо и въздействащо; да можеш да работиш в малък екип и да ръководиш такъв; да имаш добра физическа и здравна култура, да знаеш поне два чужди езика, да имаш базови познания по география, история, финанси, философия, литература и изкуства; да можеш да си зашиеш копче и да закърпиш дреха; да сготвиш, да окажеш първа помощ; да направиш леки строителни електротехнически, дърводелски или механични ремонти; да имаш елементарни селскостопански познания; да можеш да плуваш, да шофираш, да караш ски и велосипед.
                    Тези неща...нищо сложно..
                    И тези неща се научават само в "Дорис Тенеди" или в Американския колеж?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Образование в България - ! 1 клас

                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      И се броят за успели въпреки това? Не е възможно...
                      Глупости. Фреди има бая добро образование. Винсент не особено ама щото не го е влечало, отделно е луд, но за сравнение още дядо му още има вишо. За Йосиф не смея да се обаждам (но пък не е ясно дали е успял, все пак не успява със световната революция и губи ВСВ и т.н.)
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Образование в България - ! 1 клас

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Образованието е необходимо, но недостатъчно условие за успех (както и да го дефинираш). Трябва талант, много труд и малко късмет.
                        Един от критериите на доброто образование е, че позволява на човек да дефинира какво е успех а него така, че да не съжалява после.....
                        ezhko, дефинициите са възпитание, не образование.

                        И трябва много късмет с щипка труд. Таланта е... оправдание за лошия късмет.

                        Коментар


                        • От: Образование в България - ! 1 клас

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Глупости. Фреди има бая добро образование.
                          Сега се зачетох... Бил дипломиран ДИЗАЙНЕР
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Образование в България - ! 1 клас

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ..Само че никой не дефинира успех в живота. ..
                            Мда,
                            всеки сам, насаме със себе си трябва да го дефинира.
                            Винаги ме е дразнело модерното насаждане на "успял в живота" "Да ритнем камбаната с финес"
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Образование в България - ! 1 клас

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Всъщност доста по-малко, в 2 последователни фирми чистачката жулеше нещо като 4 бона на месец, туй на почасова ставка.
                              Терзиев, смени си дилъра, продава ти кофти трева. Като на приятел ти го казвам, щото един авер така го гониха птеродактили на Славейков по сред бял ден.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Образование в България - ! 1 клас

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Терзиев, смени си дилъра, продава ти кофти трева. Като на приятел ти го казвам, щото един авер така го гониха птеродактили на Славейков по сред бял ден.
                                Аз па мислех на ЛС да му се кандидатирам за чистачка...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X