Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    ...
    Още един на моето мнение ................................ К' во стАна бе Терзиев ? Май всеки ден се увеличаваме . Щом от Щил не си доволен , не знам какво може да задоволи високите ти прИтенцийЙЙЙЙЙЙ .
    И мен защо това трябва да ме интересува? Не съм средностатистически българин, нормално и възгледите ми да не са средностатистически. Дори чалга не слушам!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Искаш ли да покажеш как се решава този въпрос на щилката с контролер?
    Както е решен в новите коли, да речем. Захранване имаш, толкова ли е сложно да му бучнеш още едно клапанче?

    п.с. Дори съм навит батерийки да сменям, като на дистанционното, само и само да пали като го дърпам. Не да тегля 10 мин. и да псувам още 20.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-08-18, 12:56.

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      И мен защо това трябва да ме интересува? Не съм средностатистически българин, нормално и възгледите ми да не са средностатистически. Дори чалга не слушам!


      Както е решен в новите коли, да речем. Захранване имаш, толкова ли е сложно да му бучнеш още едно клапанче?

      п.с. Дори съм навит батерийки да сменям, като на дистанционното, само и само да пали като го дърпам. Не да тегля 10 мин. и да псувам още 20.

      На кривата комета космоса и е виновен ! И аз не слушам чалга , ама само до тук са ни приликите !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        п.с. Дори съм навит батерийки да сменям, като на дистанционното, само и само да пали като го дърпам. Не да тегля 10 мин. и да псувам още 20.
        Интересно...хм.... що щилката на баща ми все пали най-често от първото или второто дърпане, рядко от трето-четвърто. Без клапанче.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Аз пък имам хускварна. Винаги пали на 5-6-7 път ама тя не е виновна машинката, просто не е случила на стопанин.

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Интересно...хм.... що щилката на баща ми все пали най-често от първото или второто дърпане, рядко от трето-четвърто. Без клапанче.
            Аре ся и ти нищо не каза. От първия път студена???
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Начи, Ванко, слагаш си едно клапанче; може и контролерче; може и крушка, да ти свети в тъмното; може и печка, да ти топли в студеното; завинтваш си поничката на баничката, доказваш емпирично и теоретично, че нещата работят по- добре, подаваш документацията в Щил, Хуск, Варна, Видин и Челопеч... после оставаш под пари. Да доказваш подобни неща в тази враждебна и посредствена чалга-форумна среда, нема смисъл, мисла аз.
              Последно редактирано от Тропчо; 22-08-18, 14:08.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                ... Иска ми се да си купя някоя четиритактова, японска, ама не само като марка, ами и произведена в Япония. Тогава ще знам, че на какъвто зор да я подложа, ще издържи. Няма да ми изтръпват ръцете, няма да ми бръмва главата, няма да се надишвам с недоизгорели газове... Е да де, ама цената е х10. За няколко пъти в годината - ще стане и сегашния.
                Не съм виждал 4 тактов храсторез, знам че има само китайски и са много тежки.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Аз пък като чета и се замислих , че в онЕя години не съм чул за телевизор ( българо/съвецки) дето да не е минал поне веднъж на ремонт .
                  Телевизор "Опера", неубиваем, освен с чук. Също хладилник "Мраз", който май беше и чукоустойчив, защото трябваше да се върти от време на време и определено е отнесъл по някой удар в процеса.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Ей затуй "марково" е много относително понятие. Марково само на пари.
                  Едни маратонки, обувки и т.н. "маркови" буквално си се усеща огромната разлика с тези дето вървят в Лидъл да речем. А и ако съответната вещ изкара докато излезе нов, подобрен модел, то пак има някаква логика "угасването" на стария модел да ти насочи вниманието към нещо ново. Айфоните май са на тоя принцип . За да не ти омръзва стария. Пък и за да може да се възползваш от благинките на новия. Подбутва се народа към прогрес...

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Ей затуй "марково" е много относително понятие. Марково само на пари. Щил-а бил капризен, пък бесния китаец не бил. Щилката е на около 8 г., поне някаква автоматика да и бяха направили, като е толкова капризна. Един контролер струва стотинки.
                    Зависи от марката,какво е марково за теб,че гледам хората плащат по 150 лева за Ливайс дънки,че били маркови па те си се късат като всички други за по 50 лева / колкото и струват де /.

                    От Щил щом не си доволен то ти си специален модел някакъв,то и аз ги искам да държат на кретения като ги платя ма ти съвсем утепа конЯ с лопатата,20 минути Щилка теглиш,БРАВО
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Нямам на идея да плюя Щилките, още повече, че не е моя. Стопанинът ѝ няма оплаквания.
                      Контролери за 50 кубикови моторетки сме писали, не е като да няма.
                      Може и в мен да е проблемът, ама що трябва да разчитат, че им знам чалъмите? 2 китайски машини бръмча, и си палят както смятам, че е нормално. Не от първия път разбира се, трябва си му енергия да подкачи горивото до където трябва.
                      4 тактовите дават 2 пъти по-малко мощност при равни други условия. Поне тия дето гледах. Хеле и масло дето не се налива. Верно пушат по-малко и горят много пъти по-малко, ама дотам не сме я опряли.
                      От Щил щом не си доволен то ти си специален модел някакъв,то и аз ги искам да държат на кретения като ги платя ма ти съвсем утепа конЯ с лопатата,20 минути Щилка теглиш,БРАВО
                      20 мин. не съм теглил, 20 мин. псувам. Веднъж я удавих до степен да отиде до ремонт. Щото не знаех, че е просто удавена.
                      Може аз да съм кривия, приемам. Ма за мен не е нормално с техника от 21 век да е така както е. Катализатори почнаха да им слагат баси, един автоматичен смукач не могат!

                      Да ми остане време и ще възкресявам един ТВ Опера.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 22-08-18, 19:29.

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Зависи от марката,какво е марково за теб,че гледам хората плащат по 150 лева за Ливайс дънки,че били маркови па те си се късат като всички други за по 50 лева / колкото и струват де /.

                        ...
                        Ся, верно че оная серия на "Леви Щраус" малко я объркахме и преварИхме гащите, ама за десетина хиляди бройки, нема кво да го правим на проблем. Виж, поръчката от с. Марково стана добре.
                        Проблемите с китайци, некитайци и занзибарци е в стандартите и контролът им. Това тръгва от чертожната маса, планирането на производството, допуски в сглобки... контрол на качеството, условия за пускане на пазара. За производството на хомогенна партида са нужни ужасно много пари, хора и контрол. "Хомогенна" значи от 1000 изделия, всичките да са с еднакви качествени показатели. Били те добри или лоши, просто да са еднакви.
                        Много по- евтино и лесно е да пуснеш 1000 изделия с ясното съзнание, че 300 са боклук, 500 ги бива за нещо, 100 дори покриват някакъв стандарт, а 100 вероятно са и по- добри от марковите си събратя. Вкарваш ги на Пазара и кой, квото докопа. Ич, да не ти пука.
                        Да, сичкото Панасоник и Адидас го правят на Майна си Райна, където и Папасоник, че и Адибас. Може би и в една и съща сграда.
                        Последно редактирано от Тропчо; 22-08-18, 21:17.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Аз карам Тайвански лодки,Китайски и какви ли не - проблема не е какво има извън халето,проблема е какво има в главите му,подход към работата,стандарт,контрол.........или всичко това което ти казваш.Аз съм Българин работещ в Калифорния,накарай ме да бачкам така и толкова в БГто и пак си говорим,интереса клати феса и си има цена,всичко си има цена

                          Проблем с българска риза нямам,виж ако пише HUGO BOSS съвсем няма да имам,че има кой да я огледа преди аз да я купя.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            ...
                            Много по- евтино и лесно е да пуснеш 1000 изделия с ясното съзнание, че 300 са боклук, 500 ги бива за нещо, 100 дори покриват някакъв стандарт, а 100 вероятно са и по- добри от марковите си събратя. Вкарваш ги на Пазара и кой, квото докопа. Ич, да не ти пука.
                            Да, сичкото Панасоник и Адидас го правят на Майна си Райна, където и Папасоник, че и Адибас. Може би и в една и съща сграда.
                            Puma ги шиеха в Ботевград, и беше едно от най-мизерните работни места. Другите мизерни фирми си плашеха работниците, че "ей я де е Пума, ако не ти харесва тука върви там"!
                            Е Менди да потвърди, ако желае.
                            Каквото съм пипнал, чул и видял е марково само на цена.
                            Хитлер не е прокопсал откъм робски труд, че останалите ли?

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Puma ги шиеха в Ботевград, и беше едно от най-мизерните работни места. Другите мизерни фирми си плашеха работниците, че "ей я де е Пума, ако не ти харесва тука върви там"!
                              Е Менди да потвърди, ако желае.
                              Каквото съм пипнал, чул и видял е марково само на цена.
                              Хитлер не е прокопсал откъм робски труд, че останалите ли?
                              Я, да видя, каква теза защитаваш? И кво? Що не ги шият вече там? Щото от Пума са дошли, видели са мизерията и са спрели поръчките ли?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Я, да видя, каква теза защитаваш? И кво? Що не ги шият вече там? Щото от Пума са дошли, видели са мизерията и са спрели поръчките ли?
                                Може и още да са там. Просто вече нямам познати в Ботевград.
                                На Пума, Щил, Епъл ... последният да затвори вратата... ич не им дреме, че им работят роби. Фокскон бяха изпънали мрежи под прозорците на общежитията, заради бума на самоубийствата. Там се прави Айфон. Стив Жобс нигога не е стъпвал у Фокскон.
                                Нямал е пари, вероятно.
                                Или все пак е имал идея и съвест, и последната не го е пуснала там дето му се коват милиардите... Ако изобщо е съвест.
                                Жумял е колкото сили му държат, докато капят кинти от роби!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X