Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    ‘Щото е модерно да се носи като педераст тия дни и телефончето да държи 2 годинки и да се сменя с по-шаренко,колицата да има МП3ки,а ние да хвърлим кафеварка Круп която издържа под 50 часа,новата само 46 долара ма цял ден търсене и 60 кинта за такси.

    ’де да знам защо ма се изпедерасти света,тьпа кафеварка не може да спретне па уж Круп.Седя си тук в марината и не смея да мръдна,че лодката с един мотор само и той ако е сглобен като кафеварката се мре на студените камъни,пия кафе от новата в 11:47 вечерта и хвърлям боб дали ще устиска 3 дни поне та да не пия Нес кафе със студено мляко.

    Решение ли?Трая си,че много псувам по тия теми пък ти си пазител на реда


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:D99B9B28-1CC2-46C1-A568-73D77988992D.jpg
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5796664

    Те ти кутията на новата,ако много не се вижда ще светна лампа ма викам да не изгори.Собственика на лодката /инжинер по ГПСите с 35 годишен стаж / отвори Крупа,не се ебавай шефе,хвърли го това,аз 2 съм отварял такива и после в пликче и на боклука.........е псува 2 часа,тегли една майна на Китайците и си загуби деня да търси друга / та тая с кашона на снимката /.

    Ма а де,нормално било,3 дни искам кафета да прави,помпичка вода да помпи и малко да я нагрява........еба го у теФнологията аз
    Последно редактирано от BENZBOSS; 18-08-18, 08:57.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Вие всички, фенове на здравото и вечното, що не организирате едно производство на едно конкретно нещо дето да трае колкото ви трябва?

      Баси мрънкането се измрънка, а насреща - нищо.

      Айде да не е кола, нещо просто на първо време. Не знам какво. Леген за пране или нещо такова.
      Това с лаптопите и телефоните е голям проблем за мен. Твърдо НЕ ползвам облаци и не им давам да ми ровят по машините. Прехвърлянето на данните си е огромна разправия. Не е като едно време на няколко дискети.
      И занапред преди да купя нещо ровя поне 3 дни, ония дни за една косачка под 200 лева рових почти седмица.
      Тия, дето не си уважават гаранцията се разчуват, също и тия дето правят боклуци. Джамбазът дето ми продаде колата разправя, че Лада Нива вървяла като топъл хляб. Като станаха популярни форумите и разправя, че изведнъж търговията секнала.
      Изобщо не ми е зор да работя за велика Япония, като в оня виц.
      Ако нещата се случат ще организирам производство, по това работя в момента, и се надявам продуктите да траят десетилетия.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Цената им ще е друга обаче,тук простите неща им скочиха цените,нямат време хората за простотии
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Как пък на мен все не си се е случило да попадна на кафеварки работещи по 2 часа само?
          Единствения уред дето ми се е скапвал малко след гаранцията е една водоструйка Керхер ама от най евтините с пластмасова помпа и май я оставих да позамръзне преди това
          Като толкова им се плашите на модерните уреди че не изкарват гаранцията що не купувате от големите вериги с опция(застраховка) +3 години гаранция (стават общо 5 години).
          Подобна кафемашина Саеко ми се скапа на четвъртата година (копчето за включ. се скапа само де) и ми я отремонтираха като на поп

          За лаптопите също не съм съгласен.
          Преди година смених чудно Леново Йога 13" на 4 години само щото клавиатурата почна да лепне (ям отгоре му често).
          И какво толкова има да си преместиш информацията - всичко (документи и снимки) така или иначе от 10 години ми е на 2 външни диска.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Коя марка е това? Като каза А кажи и Б.
            ThinkPad и няколко други имаше здрави. Специално от първите съм купил за приятели последните няколко години от Квант поне дузина и всички си работят. Купувам ги за приятели, които са решили за 400 - 500 лв да си купят нов лаптоп от техно?!?!@ и са много по-добри, за ~ 400 лв взимаш компютър с магнезиево шаси, 4 рам, поне 320 диск, i5, клавиатура със защита от поливане с кафета и т.н. Като гледам за 500 лв в магазините за нови продават с Celeron

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Ибъ ли му майката ‘що не си попадал как би казал поета,да си беше купил тоя тук Австралийска Бревил та да не бере ядове ма той купил си лодка средно качество с кафеварка средно качество и сега пием кафе у марината и се молим да падне времето до 2 педи вълнички,че при нас се мре,не е като да се ядосвам за прехвърляне на данни бавно.

              И не е 2 часа ми 2 дни,от вечерта на 13ти та до вечерта на 15ти,сутринта на 16ти капеше само,днес нова.

              Мойта защо не отказва?Струва 1/3 на колата ми ма ядове няма
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                ThinkPad и няколко други имаше здрави. Специално от първите съм купил за приятели последните няколко години от Квант поне дузина и всички си работят.
                Питах Ежко за тия де се чупят кои са.

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                ...
                За лаптопите също не съм съгласен.
                Преди година смених чудно Леново Йога 13" на 4 години само щото клавиатурата почна да лепне (ям отгоре му често).
                И какво толкова има да си преместиш информацията - всичко (документи и снимки) така или иначе от 10 години ми е на 2 външни диска.
                Няколко виртуални машини, VPN, запазени линкове на браузъра, репо-та за код, Метатрейдър, на всичко отгоре ми е на емулатор, multi boot също е разправия, Н.265 беше зор за подкарване, Eagle се подкарва зор под Линукс, за много други неща не се сещам в момента. А, да, софта за 3Д принтиране е цяла епопея да го напасна с двата различни принтера.
                И тия си мислят, че като ми строшат лаптопа и ще хукна баш при тях за нов, безропотно ще преинсталирам всичко гореописано, и няма да орева половината нет...
                "Не съм съгласен", "снимки" и "документи", предполагам визираш Word. Как забрави Фейсбук, чак ти се чудя. Нищо работа!

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  На компютьрджиите им се трошат комповете хахахахаха

                  Няма се стягате ма е смешно,е на брата блендера преди 5 дни изкара 3 чаши маргарити,на четвьртата отказа та минах на бира.Компове няма,тъпо копче с електромотор........да ама не,да има кой да се занимава та да го връща в магазина.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 18-08-18, 09:39.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение

                    Няколко виртуални машини, VPN, запазени линкове на браузъра, репо-та за код, Метатрейдър, на всичко отгоре ми е на емулатор, multi boot също е разправия, Н.265 беше зор за подкарване, Eagle се подкарва зор под Линукс, за много други неща не се сещам в момента. А, да, софта за 3Д принтиране е цяла епопея да го напасна с двата различни принтера.
                    ...
                    А Я ми кажи какъв процент от потребителите ползват ВМ и Линукс?
                    Не ме разбирай погрешно и аз имам приятел дето си инсталира Линукса по 3 седмици докато го подкара ама го прави за кеф.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Ами всички у нашата фирма бяхме на Линукс. Повечето компютърджии го предпочитат. Инсталира се по-бързо от WIndows. И кво излиза - че излиза пазарна ниша за професионални компютри, пък останалите само за снимки и док-ове дето се трошат на 1,5 г.
                      1 седмица рових по форумите докато избера служебен лаптоп. Хич да не спят на туй ухо, че клиентът е безропотен плащач без грам претенция за парите си. И лидери в областта фалират за подобни неща, да не давам примери.

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Повечето млади са такива и на там върви света,за тях е нормално да е пластмаса и да кара по 2-3 седмици,после каквото такова.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...сега пием кафе у марината и се молим да падне времето до 2 педи вълнички,че при нас се мре,не е като да се ядосвам за прехвърляне на данни бавно.

                          И не е 2 часа ми 2 дни,от вечерта на 13ти та до вечерта на 15ти,сутринта на 16ти капеше само,днес нова.

                          .....
                          Босе провери ли си тоците на яхтата?
                          Да нямаш леко високо напрежение след инвертора?
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            ...
                            Мога да разправям и други ужаси: навремето лаптопите на любимата ми фирма траеха петилетки. И вършеха работа. Сега най-много година и половина. Да - по-евтино е да се сменят с новия модел. А някой смята ли бе, майни нйедни, времето, което харча за преноса на конфигурация и настройки върху новата система? И не ми разправяйте за автоматизацията на процеса, щото с това си вадя хляба. ВИНАГИ има някакви несъвместимости, които трябва да се погледнат ръчно и отнемат ден-два докато тръгнат. Каква икономика бе баце, като времето ми струва колкото три лаптопа?
                            И т.н.
                            Каква е тази локална инсталация, която отнема 1-2 дни за пълно конфигуриране?
                            Пробвал ли си някога с Migration Assistant за MacOS, или тази OS не е подходяща за твоите цели?



                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Каква е тази локална инсталация, която отнема 1-2 дни за пълно конфигуриране?
                              Пробвал ли си някога с Migration Assistant за MacOS, или тази OS не е подходяща за твоите цели?
                              Е, ти па питаш? Само тук е истината!
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Босе провери ли си тоците на яхтата?
                                Да нямаш леко високо напрежение след инвертора?
                                Няма инвьртьр - за едното кафе палиш генератор,той пък си дава 123 волта все още,но за смяна на импельра за охлаждането иска оторизиран дильр,а уж едно време бяха 4 болтчета баси.

                                В марината съм,директно кабела в контакта,не е тока,такива както казах съм разглобявал 2,БОКЛУК та ДРЬНКА еле след като го разглобя
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X