Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Е-е, чак пък. Та ако толкова масово, така седят нещата, как пък не можах да попадна веднъж на подобно.
    Въпрос на късмет, при мен всичко си работи безгрижно, но не случих на хлебопекарни. 7 (седем) броя поред не можаха да си изкарат гаранцията. Първите 3 бяха Мулинекс, вторите 4 от Лидъл. Тези от Лидъл бяха над два пъти по-евтини и значително по-качествени. Последната сдаде багажа точно на четвъртия хляб, и се отказах завинаги. Тези случки се развиха в рамките на 5 години.

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Вземи си Бревил ако имат
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
        Въпрос на късмет, при мен всичко си работи безгрижно, но не случих на хлебопекарни. 7 (седем) броя поред не можаха да си изкарат гаранцията. Първите 3 бяха Мулинекс, вторите 4 от Лидъл. Тези от Лидъл бяха над два пъти по-евтини и значително по-качествени. Последната сдаде багажа точно на четвъртия хляб, и се отказах завинаги. Тези случки се развиха в рамките на 5 години.
        Цимент ли бъркаш с тях?

        Тука някакъв мулинекс го взехме от някого дето не го щя особено много но го беше ползвал, при нас пече, пече, пече - поне 4г през ден-два, очука се като манерка но ние сме упорити и на нещо като 6г му се прецака тефлоновата втулка на дъното.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Ползвах ги по предназначение, т.е. бърках и пекох хляб. Доста си пазя нещата, имам много уреди и инструменти, но тук просто не случих........Иначе имам фритюрници Мулинекс (20 г.) и Тефал (25 г.) които се ползват редовно и нямат никакви признаци на стареене.

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Имаме хлебопекарна - точно Мулинекс - от над десетина години. В продължение на 5-6 от тях, ядяхме хляб единствено от нея. Постепенно разредихме, ама не проблеми с машината, а ни поизстина ентусиазма. В момента не я ползваме, но нищо и няма (е, тефлона на съда не е като нов), освен че е невероятно прашасала.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Субективно, но мулинекс даже не знам дали още съществува. Имах ютия и тостер. На тостерът изгоря нагревателя и тия ми казаха, че не се ремонтира, а в гаранцията се сменя с нов. Побългарих го за жълти стотинки и още работят интензивно, но вече ги няма в къщи. Бяха доста скъпи за времето си.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Като чета и се замислих, не съм попадал на некачествени дълготрайни вещи и преди, и сега.
                С две изключения: Цветен телевизор Рубин 711 купен непосредствено след свадбата 1976. Точно му изтече гаранцията и взе да "маже". Нов кинескоп за 360 лв. и работи дълги години. Второто - акумулатор на колата от онези белите прозрачните Монтански ли бяха май. Първия ми го смениха гаранционно, втория умря отведнъж - прекъсната връзка. Разрязах то с ловджийския нож, едно мостче и си работи на 10 волта, докато не гръмна при палене.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Но тук достигаме до друго едно прозрение - в неразвитите страни трудът е евтин!
                  Никой не цени личното си лежане под "мОсквича", вложения свой труд и изгубеното свое време. Накрая се хвали, че си "поправил колата сам". И не си дава сметка колко пари би изкарал, ако това време беше работил това, което му е професия.
                  Колко?

                  Примерно работя от 9 до 5 и получавам заплата едни пари. Колко ще изкарам в двата ми почивни дни, ако вместо почивам си поправям колата? А защо да не си почивам поправяйки си колата?

                  Поправянето на колата от собственика й, идва не щото не си цени труда, свободното време или не му се почива някъде, ами заради липсата на възможност и вяра в качеството на услугата. В другите случаи е хоби и/или начин на почивка.
                  Последно редактирано от Самодържец; 17-08-18, 13:16.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Колко?
                    Е там е цялата интрига де.

                    В неразвитите страни КПД на стоково-паричните отношение е ниско и е по-изгодно да се занимаваш с неща от които не разбираш, отколкото да платиш на някой който разбира.

                    И като казвам че КПД е ниско - имам предвид всичко. Рискът да те репресират заради неофициална сделка, рискът да попаднеш на измамник или некадърник срещу когото нямаш законни средства, високата данъчна и административна тежест на всичко което се случва с пари... абе като че говоря за у нас си, особено преди години.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Е там е цялата интрига де.

                      В неразвитите страни КПД на стоково-паричните отношение е ниско и е по-изгодно да се занимаваш с неща от които не разбираш, отколкото да платиш на някой който разбира.

                      И като казвам че КПД е ниско - имам предвид всичко. Рискът да те репресират заради неофициална сделка, рискът да попаднеш на измамник или некадърник срещу когото нямаш законни средства, високата данъчна и административна тежест на всичко което се случва с пари... абе като че говоря за у нас си, особено преди години.
                      Уф, дописал съм там нещо. Ти примерно поправяш ли си колата?

                      Аз мойте си ги поправям отвреме навреме, предимно щото дълги години съм ... хм наблюдавал нещата от съвсем близо ... и да речем, че не смея лесно да се доверя на някого. Понякога ми се случва и поради липса на средства, зависи от периода. И разбира се до колкото ми позволяват възможностите. Смятам, че понякога макар и да не съм изкарал пари, като съм отделил време и труд, то поне не съм загубил пари и не съм си загубил времето. Макар че съм се лишил от почивка. Но това са детайли.

                      Мисълта ми беше, че се преекспонира това "колко пари щеше да изкараш, ако не си беше поправял сам колата". Та затова и дадох подобен пример, заплата и от 9 до 5, и попитах колко. Зависи от много фактори, включително и естеството на работа,начина на придобиване на средства, усещането за почивка и т.н.
                      Последно редактирано от Самодържец; 17-08-18, 13:35.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Уф, дописал съм там нещо. Ти примерно поправяш ли си колата?
                        Крайно рядко и най-вече тия дето съм си ги взел за "поправяне" - Фатмака и Дъртанян.

                        За всичко останало си имам автомеханик - голям кеф.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          Уф, дописал съм там нещо. Ти примерно поправяш ли си колата?
                          ...
                          Поправям си колата. 3 от 5 майстора оправят 1 счупят 2. Пък и хем е разнообразие, хем покрай ремонта оглеждам за други проблеми. Майсторът гледа да си оправи проблемът за който си отишъл, и да почва следващия.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Поправям си колата. 3 от 5 майстора оправят 1 счупят 2. Пък и хем е разнообразие, хем покрай ремонта оглеждам за други проблеми. Майсторът гледа да си оправи проблемът за който си отишъл, и да почва следващия.
                            Ми, ето има си причина. И тя едва ли е, че не си цениш труда и времето. Колко щеше да изкараш, ако не си беше поправял сам колата?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              В неразвитите страни КПД на стоково-паричните отношение е ниско и е по-изгодно да се занимаваш с неща от които не разбираш, отколкото да платиш на някой който разбира.
                              С удоволствие си плащам, ама тези дето наистина разбират стават все по-малко ... Да не говоря за все по-ниското качество на новите продукти. Купи-хвърли работи само до момента, в който интервала на работоспособност отговаря на цената. И е по-голям от времето за купуване на новия модел.
                              Затова ми се иска нещо правено от инженери, а не от икономисти. Може да не е върха на технологиите, но работи; ако спре - сравнително лесно и бързо се поправя със собствени сили и средства и не струва ръка и крак при това.

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Те китайците бачкат.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X