Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    И Калашника- той,хлебарките и Мерцедес 123 дизел ще останат след една евентуална ядрена война....ти къде с тая АРка
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Цък. Тропчовица ша и е името...
      Моята как стана Гадевица.. ;-)
      На събора да издансите една ламбадна със Сондата и те така...
      Ич да н'ти пука. Важното е диференциалЪт да е здрав.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        ... Викай “да” и си прави каквото знаеш!
        Стар казармен принцип [emoji2] [emoji481]

        TT
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Темата стана за спама. Но-о-о-о, ако горните глупости ги беше писАл Гагич.
          Друго си е, когато ги пишат форумни кУрифеЙ.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Темата стана за спама. Но-о-о-о, ако горните глупости ги беше писАл Гагич.
            Друго си е, когато ги пишат форумни кУрифеЙ.

            Мислим дека е по-правилно, да се изписва "КУРиФЕИИ"
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Семейство все още ползва домашните уреди които закупили като младоженци през 1956г: печка, пералня, сушилня и бойлер си работят; Печката е Белинг, ако някой се кани да пробва марка за следващите 60г

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PROD-SWNS_OLD_KITCHEN_15.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5796112

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Мойта половинка, като дойде тук, искаше Тойота Ярис. Аз се съгласих и взех подобна- Мерцедес S500. !
                Винаги може да се научи нещо полезно във форума.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                  Семейство все още ползва домашните уреди които закупили като младоженци през 1956г: печка, пералня, сушилня и бойлер си работят; Печката е Белинг, ако някой се кани да пробва марка за следващите 60г

                  [ATTACH=CONFIG]965895[/ATTACH]

                  Тая ни готви ни пере,а на бас пък и бойлер на тия години да се е задьнил от всякьде.Виж дЕдото колко е изцврьстЕл горкия,чака ли чака да изгният поне като бялата техника по Татово време - компресора работи ма тенекии не са и останали,гние като Опел Кадет 1.6 дизел 1991 модел.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Мисля, че никой не програмира трайност на вещите. Просто всеки пробва колко може да свали разходите по производството без да го бият по главата. И понеже като се свалят разходите обикновено пада и качеството, нещата почват да се чупят.
                    Засега последната прахосмукачка дето купих е рекордьор - почна да се чупи в деня на първото и ползване. Счупи се тръбата. Отидох в магазина набожурен (вица, от където е думата, ще го разкажа в раздела за вицове) с идеята да си искам парите обратно. Е да де, но всичките прахосмукачки в магазина, че и в съседния, с пластмасови тръби, подозрително приличащи на моята, счупена. Тръбата не е гаранционна част, пък и не се продават отделно, та с великия СКОЧ или ТИКСО - лепих. Ама опита да коригирам мястото на залепване удари на камък. Веднъж хванала, лепенката отказваше да пусне. Явно е измислена за вечни времена. Усилих с въпросната лепенка всички слаби места в аванс и реши, че ще я ползвам, докато окончателно изпуши.
                    През ръцете ми са минали 4 прахосмукачки с пластмасови тръби. Ами на трите не се чупят. Само на последната се счупи.
                    Е и измерена като части от заплата, в литри бензин или брой яйца е най-евтина. Това няма да ме спре да зачеркна марката и търговеца от списъка на тези с които си контактувам и продължавам нататък. Като зачеркналите ги станем мнозинство - ами изчезват и двамата.
                    Като говорим за хладилници - смених моят след около 20 години работа. Работеше, но зле. Уплътнението не уплътняваше вече, появи се ръжда по корпуса, вътрешността попи миризми. Купихме с жена ми нов, по-голям. И изненада - тока за следващия месец с десетина лева надолу. Ползвам го вече 5 години. Само от тока ми се е изплатил. Стария го подарих на приятел за вилата. Смени му уплътнението и още го ползва. Не му пука за тока, щото работи по няколко дена в месеца.
                    Като говорим за автомобилите - ами няма особен смисъл да кътам "Крайслер" от 1969-та за ежедневно ползване. Нищо, че е бил върха на сладоледа тогава. Сега малолитражките предлагат повече комфорт при много по-ниски разходи.
                    Всички дават примера с Куба, където има много американски коли от 50-те години все още в движение. И в САЩ има, но ги показват по ретро-съборите. За всекидневно ползване търкалят нещо друго - горящо на половина, по-стабилно и с по-добра возия по-добра пасивна безопасност. Някъде във форума има споделено видео с краш тест на шосеен крайцер от преди бензиновата криза срещу съвременна малолитражка. Ма били пълни с безмислена електроника... Така е. Не чувствам нуждата от половината им екстри, дразнят ме лампите по таблото, достатъчно ми е да не ми спират движението. Но от друга страна в момента дизелова баничарка има ходовите характеристики на GT автомобил от преди 40 години. За чий ми е този вечен автомобил? Ако не мога да го сменя никога, след като веднъж съм го купил - разбирам, ама не е такъв случая. Иначе ще си пътувам към морето по 10 часа, както направихме една компания през 1988-ма с един "Москвич" 408, произведен през 1967-ма.
                    А като говорим за безопасност - колко от вас в момента си изкючват бойлера, когато се къпят? Това беше задължително за произведените през 60-те години.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Моя е на газ, не пипам,държали по 5-6-7 години,чакам го след 2-3 да клекне
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                        Мисля, че никой не програмира трайност на вещите.
                        Не точно така - има продукти ,да не кажа части от индустрий дето си правят точно така-залагат определн живот на изделието ( обикновено е някъкъв таимер) и като изтече времето - на потребителя му кават да си купи друго.
                        Специално за колите - на всеко едно изделие дето аз съм правил или пък поне съм чел изискванията - от Мерц та го ГМ си има в изискванията - Expected Life Time.
                        Правят се някакви емулирани тестове които да заместят това време- тука в америка по малко и по набързо и е претупва работата , в европата са по сериозни и им се обръща повече внимание.
                        Ама и наи добрия емулиран тест не може да замени истинския тест на времто .

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Тия дни смених полуоска. На около 130 хиляди километра. На предишната си кола, от същия производител, същия клас, не съм сменявал полуоски въобще - 24 години, 300 000 километра, но и нито веднъж не съм преодолявал водни препятствия. А с тази съм. По време на няколко пороя газих вода до главините. Последния беше в София. Ако полуоската ми беше като на камион, сигурно и след това изпитание нямаше да ми се наложи да я сменявам. Е да, но ако всички части на колата ми ги направят така, ще се получи нещо като камион и съответно толкова горящо. Да, щеше да е вечно - като американските коли от преди бензиновата криза - дебели ламарини, къде поцинковани, къде оловизирани. Всички възли отляти. Здрава работа! Само дето тежат по 2 - 3 тона. А тази - я има тон, я не. И разхода и не е около 15-20, а под 8 на сто. Това е най-горящия и режим - градско, зимата. Не съм готов да плащам по 20 стотинки на всеки километър повече от колкото сега, за да ми е вечна колата. Щях да съм дал бадева за гориво едни 26 000 лева за да не сменявам полуоска за под 200. Да не говорим, че това ми е трета кола и трите общо нямат три тона. Значи с тритонната вечна и нечупеща се кола, най-вероятно щеше да струва колкото три коли и да гори колкото две от тях. Ми благодаря за такава вечна вещ. И аз си имам счетоводство в къщи.

                          Програмирането на срока е разход. По-скоро борбата е как да го претъним, значи да икономисаме, толкова, че да издържи гаранцията, а кога след това ще се счупи - ами когато!

                          Чух за един пример с едни понижаващи трансформатори - от 5 000 волта на битово/промишлените 220/380. Издържали по 45 минути късо съединение на вторичната намотка! Завода го купили някакви западняци. Спрели този модел трансформатори и пуснали техен си. Направен с 1/3 от материала на предишния модел, със същите мощностни характеристики, само дето издържали около 20 секунди с късо съединение на вторичната намотка. И сложили една дублирана защита, която при късо съединение на вторичната намотка, след под секунда, изключва целия трансформатор и не позволява включването му докато има късо. Кое е по-правилното?

                          Мен ме дразнят случите с претъняване като на последната прахосмукачка - докато хвана тръбата и тя се счупи.

                          Имам един пример и с телевизор. Много хубав телевизор беше. Но се повреди. Повреди се къде 7-мата или 8-мата година от употребата му. Ремонта му щеше да е 170 лева. Ако този телевизор имаше някаква носталгична тежест или нямаше от къде да си купя друг - ами щях да ги дам и да си имам още стария телевизор. Ако ремонта беше под 100 лева сигурно също щях да ремонтирам. Но в този момент имаше по 250 лева нови телевизори със същите характеристики плюс някой екстри. Ами купих нов, а този го подарих на един, който разкомплектова стара електроника за части и на вторични.

                          Предполагам, че така ще постъпи и Бенцбоса с бойлера си - като клекне, ако не е нещо дето се оправя с по-внимателен поглед и за под 50 долара, просто ще си сложи нов.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Явно понятието "дълъг живот" е много разтегливо. Говори се за шевни машини на по 150 години, автомобили на 50, телевизори на по 30 ...

                            Аз не искам чак толкова. За мен една, печка, хладилник, пералня, бойлер, автомобил биха били качествени, ако изкарат без сериозни ремонти 15-20 години. Телевизор - 10. Телефон, компютър - 5. Лошото е, че масово в наши дни всичко кара до изтичане на двугодишната му гаранция. Това за мен е прекалено. Гледам, че много хора са мераклии да са с последния модел нещо си. Няма лошо. Но какъв е проблема да продадете старата си вещ, на някой, който не може да си позволи нова, но ще ползва старата с години? Защо всичко трябва да се изхвърля след 2-3-5 години? Това води до огромни замърсяване, разход да енергия и природни ресурси в световен мащаб.

                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                              Лошото е, че масово в наши дни всичко кара до изтичане на двугодишната му гаранция.
                              Е-е, чак пък. Та ако толкова масово, така седят нещата, как пък не можах да попадна веднъж на подобно.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Дядото е ходил до Истанбул с ЗАЗ от стария модел Иван Грозни и се е ВЪРНАл
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X