Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    "Екологията не е това, което беше" (или не беше това, което е сега).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Двигателят 1.1 на ВАЗ е приложим само за предно-задвижваните. На жигулките няма лесен начин да се сложи. Но при тях 1.2 си беше "таман".

      Изобщо съществува не заради някаква "екология" (по онова време нормите за изгорели газове са били горе-долу "да не се вижда пушек"), а от чисто данъчни съображения. Т.е. именно заради представата за класово разделение на колите от онова време в гнилия запад.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        А пък на мен винаги ми е било любопитно дали има някой западняк-бедняк да е повторил . В смисъл да е притежавал евтината Лада , да я е хвърлил и да си е купил пак Лада . Също и за Нивата .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Но при тях 1.2 си беше "таман".
          Да де, точно за този говоря - първият жигулски двигател - ама по инерция.

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          А пък на мен винаги ми е било любопитно дали има някой западняк-бедняк да е повторил . В смисъл да е притежавал евтината Лада , да я е хвърлил и да си е купил пак Лада . Също и за Нивата .
          Не знам финландците дали минават за баш западняци, но там май бяха доста популярни, караха ги и за таксита, вероятно и да са повтаряли.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Нива (старата, не Шевролет) общо взето си се ползва по света - и се повтаря. Не точно от излишък на качество.
            Последно редактирано от Ясен; 04-08-18, 10:20.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Днес се замислих дали след 5 години ежедневна работа на ДЕЛЛ-чето, от което пиша и в момента, не му е време да му погледна вентилаторчета, термопасти, прахоляци... па си викам, ае нема нужда. Да земе, да каталясва, че така ми се е приискало нещо по- новичко. Пак ще е 13 инчово, пак с SSD, пак с i5 или i7... Хм, то пък, тогава за кво да го сменям? Абе, объркана работа.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Аз искам да обърна внимание на Учителят Ivan Teziev за една от опасностите свързани с домашният майсторлък. Домашният Майстор трябва да внимава да не го научат съседите. В началото нещата ще са невинни - дребни ремонти за истински хранителни продукти, но постепенно работата ще придобие толкова голям обем, че Майстора няма да може да се справи. Ще се появят недоволни клиенти, ще има и завиждащи. Някой индивиди ще ти намекнат, че трябва да споделиш с тях процент. Човек трябва да внимава и да работи тайно. Например аз си работя по КЛИО-то само след 22:00 ч. на челник.
                FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от nogopechen Преглед на мнение
                  Аз искам да обърна внимание на Учителят Ivan Teziev за една от опасностите свързани с домашният майсторлък. Домашният Майстор трябва да внимава да не го научат съседите. В началото нещата ще са невинни - дребни ремонти за истински хранителни продукти, но постепенно работата ще придобие толкова голям обем, че Майстора няма да може да се справи. Ще се появят недоволни клиенти, ще има и завиждащи. Някой индивиди ще ти намекнат, че трябва да споделиш с тях процент. Човек трябва да внимава и да работи тайно. Например аз си работя по КЛИО-то само след 22:00 ч. на челник.
                  Mного ти е майтап, ама почнаха да си носят кой компютър, кой телевизор за ремонт. Някога въртях сервиз за електроники. Не върви и да ги връщаш.
                  Градината ми няма кой да окопае, аз се занимавам с хорската техника.
                  Та без да искаш улучи!

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Аз съм в дилема
                    Десет годишната ни пералня спря да и работи бутона за стартиране.Има и избила ръжда тук там.Как да процедирам да изкарам ли жиците на бутона и да вържа един или да отивам за нова ?
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      А пък на мен винаги ми е било любопитно дали има някой западняк-бедняк да е повторил. В смисъл да е притежавал евтината Лада , да я е хвърлил и да си е купил пак Лада.
                      Може би трябва да започнем първо от това как пазарува западнякът-бедняк. Щото иначе се получават заключения дето се разминават с реалността.


                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Аз съм в дилема
                      Как да процедирам да изкарам ли жиците на бутона и да вържа един или да отивам за нова ?

                      Ако ще се грижим за екологията, има едно дето хем се произвежда природосъобразно, хем е дълговечно. И никакви жици няма


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nfvcuHi.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5795846

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Аз съм в дилема
                        Десет годишната ни пералня спря да и работи бутона за стартиране.Има и избила ръжда тук там.Как да процедирам да изкарам ли жиците на бутона и да вържа един [emoji38] или да отивам за нова ?
                        Ако беше истинска дълговечна пералня, нямаше нито да и се развали копчето, нито да пусне ръжда поне още 10 години. Щеше да си пере и ти просто да не я виждаш.

                        На мен преди 10 г. ми подариха такава вече 10 годишна със счупена врътка на програматора. Залепих я с каноконлит и ме кара още 10 години. Сега я замених с нова, щото жената така каза. Но старата отиде на село и продължава да се ползва.

                        А ти твоята не я хвърляй, ами я подари на някой беден човечец, дето ще си я оправи и ще си я ползва с кеф. Без да му пука от изведеното копче или ръждата.

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Mного ти е майтап, ама почнаха да си носят кой компютър, кой телевизор за ремонт. Някога въртях сервиз за електроники. Не върви и да ги връщаш.
                          Градината ми няма кой да окопае, аз се занимавам с хорската техника.
                          Та без да искаш улучи!
                          Ето, един много важен урок, който си пропуснал в казармата. Има и много други, ама като си решил, че всичко знаеш- чукай си главата.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Моята Candy октомври навършва 25 години при нула ремонти и нито една подменена част. Нито гумичка, нито маркуч, нищо.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Моите китайски кецове (ония белите, със зелените подметки, ако ги помниш) навършиха 32 години и още ги бива.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Моята Candy октомври навършва 25 години при нула ремонти и нито една подменена част. Нито гумичка, нито маркуч, нищо.
                                Кажи сега, през тия 25 години пречеше ли ти факта, че не се разваля? Или просто пускаш прането, натискаш копчето и тя си свършва работата? Сигурно вече е демоде като дизайн, може да подскача като и сложиш цял халат да се пере.

                                Но така и ти си лишил Коч Холдинг от покупката на поне 2 нови перални. И си спестил на природата малко боклуци. Енергията която си похарчил в повече , понеже не е клас А+++++, е в пъти по-малко от енергията необходима за производството на 2 нови перални.

                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X