Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    От една година съм пенсионер. Последните три години се осигурявах допълнително. Пенсията ми е с 200 лв. по-висока от последната ми нетна заплата. Никога не съм осигуряван на минималната заплата. За три години ще си възстановя парите които съм дал за допълнителните осигуровки.
    Нямаме шанс да се пенсионираме като вас.
    Предстоят ми десетилетия сизифовски труд в името на нечии чавета, и му турих чертата.
    Надявам се да разбереш моята гледна точка, от твоята камбанария!

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Надявам се да разбереш моята гледна точка, от твоята камбанария!
      Много мои приятели и познати /по-млади/ я споделят.
      В крайна сметка всеки сам си решава.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ....Направих паралел с Даника, и излишно сложните витиевати юридически постановки, и прасето, дето уж не разбира като го колят....
        Къде в тази тема видя нещо сложно, освен понятието "солидарна система на осигуряване". Ами отвори Гугъл, виж какво е.
        Обяснявам просто: Работодателят ми ме осигурява здравно, а аз не съм ползвала болничен отпуск от 1994 год. до днес. В болница също не ми се е налагало да пребивавам (да чукам на дърво). Демек, моите пари не са изразходвани за мен, а за някой друг и аз участвам солидарно в разхода за него. За пенсиите е същото, въпреки, че не знам дали въобще ще доживея да я получавам.
        Ама знам, че като някой реве за бедните пенсионери или мизерните пари за здравеопазване, аз моето съм го дала и имам пълно право да се възмущавам и търся отговорност от който го краде.
        Ти като си спестяваш лично от разходите за старите и болните, с какви очи се виждаш като морален стожер, та и акъл даваш?
        Влез в политиката, промени осигурителната система или гласувай за някой, който обещава да я промени и знае как, но до тогава, бъди любезен да си изпълняваш задълженията. Това е отговорно гражданско поведение. Другото е прикритие за егоизъм.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
          ...Влез в политиката, промени осигурителната система или гласувай за някой, който обещава да я промени и знае как, но до тогава, бъди любезен да си изпълняваш задълженията. Това е отговорно гражданско поведение. Другото е прикритие за егоизъм.
          Аааа , Danika, едно по едно , моля те .

          В духът на темата ( и главно в първите няколко страници) на Иван му пожелахме на драго сърце първо да стане работодател . Да се сблъска с проблемите на "работната сила" , трудовото законодателство , търговско законодателство , организация на производството , цени и ценообразуване , пазари и т.н. и тн. ....
          ...а едва след това ( като разбере къде зимуват раците ) ше уври и за политиката .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Ц.
            Революциите се правят от млади идеалисти.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Ц.
              Революциите се правят от млади идеалисти.
              На революции се нагледахме .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ц.
                Революциите се правят от млади идеалисти.
                #коЙ тез идеалисти? Средно 50-годишните fathers-founders или 47-годишният Владимир Ильич?
                Много пъти съм писал тука: революциЙте се правят со пАре, не со...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Предстоят ми десетилетия сизифовски труд в името на нечии чавета, и му турих чертата.
                  Точно за ДОО като е приказката - в името на нечии родители.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Човека е прав. Всякакви подобни "солидарни" системи работят само в общества които разбират социализма. Примерно Швеция. Съвсем отделно че водят до еднакво качество на услугите за всеки, НО в посока най-ниската възможно.
                    И понеже гледам Гагич споменава бащите основатели - мчи то те баш на данъците не са се кефели
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ...Истината е че сме заобиколени от зле свършена работа.
                      Умишлено! зле свършена. те още един случай.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Къде в тази тема видя нещо сложно, освен понятието "солидарна система на осигуряване". Ами отвори Гугъл, виж какво е.
                        Обяснявам просто: Работодателят ми ме осигурява здравно, а аз не съм ползвала болничен отпуск от 1994 год. до днес. В болница също не ми се е налагало да пребивавам (да чукам на дърво). Демек, моите пари не са изразходвани за мен, а за някой друг и аз участвам солидарно в разхода за него. За пенсиите е същото, въпреки, че не знам дали въобще ще доживея да я получавам.
                        Ама знам, че като някой реве за бедните пенсионери или мизерните пари за здравеопазване, аз моето съм го дала и имам пълно право да се възмущавам и търся отговорност от който го краде.
                        Ти като си спестяваш лично от разходите за старите и болните, с какви очи се виждаш като морален стожер, та и акъл даваш?
                        Влез в политиката, промени осигурителната система или гласувай за някой, който обещава да я промени и знае как, но до тогава, бъди любезен да си изпълняваш задълженията. Това е отговорно гражданско поведение. Другото е прикритие за егоизъм.
                        Брей големи приказки, голяма риторика! Какъв морален стожер, то подслонът и дори животът не правят усилия да ти запазят, докато ти прибират над половината доходи... Че и акъл съм давал... че и без пари
                        Аз се спасявам като от пожар, "отговорно гражданско поведение" може би вирее към някоя друга хазна! От това политическо говорене ми прилошава, откак се помня ги слушам, и после карам из трапищата с по-скъпа от швейцарската винетка. Що не го снимах, нейде след Юпер не е пипвано от 20 години, и все не им стигат!
                        Наливане в каца без дъно не е отговорно гражданско поведение, ами да не казвам какво е, че някой ще се обиди.
                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Аааа , Danika, едно по едно , моля те .

                        В духът на темата ( и главно в първите няколко страници) на Иван му пожелахме на драго сърце първо да стане работодател . Да се сблъска с проблемите на "работната сила" , трудовото законодателство , търговско законодателство , организация на производството , цени и ценообразуване , пазари и т.н. и тн. ....
                        ...а едва след това ( като разбере къде зимуват раците ) ше уври и за политиката .
                        Изобщо не съм имал на идея да променям мизерния стандарт на служителя в КМБ. Даника само за едно е права, че мисля като егоист. Наистина не ми дреме за държавната политика за развъждане на малцинства, че и "бежанци" ми водят, да има!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-07-18, 11:31.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ...мисля като егоист. Наистина не ми дреме за държавната политика за развъждане на малцинства, че и "бежанци" ми водят, да има!
                          Всъщност, не мислиш като егоист - мислиш като пряк и директен конкурент, в нишата на тези, които така непринудено плюваш. И как да ти кажа, не те познавам, знам единствено това, което чета и силно се надявам това да не е същината ти, а сериозно да се поунасваш. Защото в противен случай, добре че ги има тези малцинства и някой друг бежанец, понеже на теб да разчитам, да градим и съществуваме в общество е безнадеждно.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            davc, самотна майка с 4 деца няма как да стана.
                            Не живея в гетото, безплатен ток също няма да видя.
                            На българка самотна майка с 2 деца отказаха помощи, документално е изрядна. Познават я, живее при бащата на децата, просто нямат брак.
                            Като го видя това по гетата и ще взема да ви повярвам с Даника.
                            За каква конкуренция говориш? Дори в трамвая не съм видял глобен циганин, просто ги заобикалят. Мен са ме глобявали, щото сменили билетите, дупчил съм от "старите", а никъде не беше отразено че има нови. Лелята най-нагло ми се изцепи, че трябвало да гледам новините по БиТиВи.
                            Личния лекар в София също беше недосегаем от тия "самотни" майки. Че и се бутат да ме пререждат... по 2 чАса съм чакал, в мое работно време.
                            За тия ли да ставам всеки ден, и да се бутам в трафика? Или за оня светофар за 700 бона, на пешеходната на Богров?
                            Няма общество, има 2 касти. Милион и нещо носещи БВП, и към 700 000 чакат с копанката, че имали права и те да ядат по 3 пъти на ден, и да бичат маанета по цяла нощ. Да не могат да спят тия, де тряя да стават сутринта, да ги издържат.
                            Не визирам пенсионери, студенти и деца, те са си в правото.

                            п.с. https://www.vesti.bg/bulgaria/obiavi...u-kevr-6084018
                            А честити нови цени! Владо не вярвам да ги компенсира по дефолт, колкото да не му обедняват хората... Кво ли разбирам!
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-07-18, 12:03.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Милион и нещо носещи БВП, и към 700 000 чакат с копанката, че имали права и те да ядат по 3 пъти на ден, и да бичат маанета по цяла нощ. Да не могат да спят тия, де тряя да стават сутринта, да ги издържат.
                              Не визирам пенсионери, студенти и деца, те са си в правото.
                              Нищо ни знаЙш. Всички пълнолетни цигани-мъже са пенсионери. По инвалидноС. Където няма кво да им пишат ТЕЛК-аджиЙте, пишат диабет или психическо заболяване.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Цели римски села има ТЕЛК - освидетелствани. И енергийни помощи, и социални кухни...
                                Даскалите събираха пари от заплати, да имат чаветата закуска. После им отделиха от бюджета.
                                Туй не се бъзикам, имаше такива случки, че имам даскал в родата. Ходят от къща на къща да кандърдисват "самотната" майка да си пусне поколението на училище. Пък у София колегите се бутат по 3 кандидата за 1 място в детска градина, с училищата не знам точно как е.
                                Ама да не издребняваме, кво са няколко си милиарда за Даника и davc! Общество правим ееей, общество!
                                На колега като му се опразни дядовата къща и я продава веднага, щото ако никой не я обитава вдигат дори керемидите! И все неизвестен извършител.
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-07-18, 12:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X