Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Всъщност, правото да не си местя пари от единия в другия джоб е изконно. Иначе казано, никой не може да ми задължи да плащам данъци ако имам законен начин да не.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      никой не може да ми задължи да плащам данъци ако имам законен начин да не.
      Ключът тук е в думата "законен".

      Не че мога да съм сигурен за конкретните хора ама обикновено най-големите мрънкала за права са крайно немарливи в изпълнението на задълженията си.

      ... и още по-немарливи в познаването на правата и задълженията си.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
        Ей, долу ръцете от Ivan Terziev!
        ...
        Фен съм им на тях с Traqn Sdvov.
        Има си хас.

        Цели професии (и твоята в частност) ги има само благодарение на хора като тия двамата.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Има си хас..
          Няма си хас.
          Имаме си съвсем сериозни спорове за разрешаване. Тези са спам, където и да са. Дори в кварталната поликлиника.
          Suzuki Jimny, 1.3, 2009

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            ..П.С. Поне в занаята е умрял отдавна, друго ако не:..
            Демек, краднеш НСО колата на главния прокурор и след ПЕТ години си заличен като нотариус
            а милите съдии на първото дело дори не са ти отнели правата

            пп
            не знаех, че никой няма задължение да проверява истиност на Записи на заповед
            тък хората дребнаво за някви пасиви/загуби в Търговски регистър се затревожили
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Е, па те и тия листовки са за събиране на пари, ти кво си мислиш?
              Ъ? Краудфъндинг наспроти мафията на чъсъитата?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Има си хас.

              Цели професии (и твоята в частност) ги има само благодарение на хора като тия двамата.
              И други, и други.

              П.С. Да се оплача от данъчните. Пратиха ми призовка, накараха ме да мина 300 километра за да ме попитат дали си пазя касова бележка и фактура за 50 лева от стока, закупена през ЕКОНТ/преди три години/ от онлайн магазин, на който правят данъчна проверка. И да им напиша обяснение. Та имайте превид, предатели дебнат отвсякъде
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Сефте виждам някой да се гордее, че е клошар и не плаща данъци. Хеле пък мастър бизнес гуру като теб брат ми. От моя гледна точка (щото аз данъците си ги плащам надлежно) ти си еквивалент на бай Мангау от Факултето. Поредната пиявица, дето смуче от пенсията на баба ми. И от МОИТЕ данъци. Щото ти е халтаво около врата и раздваш листовки на Витошка, вместо да бачкаш. Орехов прът за такива като тебе. И Белене. Да превръщате големи камъни в по-малки.
                Що реши, че съм клошар?
                Първо не мога да избягна останалите данъци, скатавам само ДОД и по-големите осигурителни вноски. Второ - все повече хора мислят като мене, защото срещу сизифовския труд получаваме бездържавие и неясна перспектива за пенсиониране. Накрая няма да има кой да ви бачка. Напълно законно си бачкам по мои стартъпи тука, и ако нещата потръгнат ще пълня нечия чужда хазна. В КМБ собствеността не е защитена.

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Що реши, че съм клошар?
                  Първо не мога да избягна останалите данъци, скатавам само ДОД...
                  Впрочем, клошарите и ДОД не спестяват, защото когато предадат нещо като вторични суровини (там джилезий, бакърий и пр.) им го удържат автоматично и в аванс. Те също не скатават и останалите, защото като си похарчат мизерните пари (та ако ще и за спирт за пиене да е) си им върви ДДС-то наравно със всички други. А осигуровките не са данъци - тях като не ги платиш, нищо и не получаваш (няма да получиш).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ...
                    А осигуровките не са данъци - тях като не ги платиш, нищо и не получаваш (няма да получиш).
                    Че не са теоретично данъци, не са, но имат повечето характеристики на данък. Най-вече, когато не платиш дължими (според държавата) осигуровки - отиваш там, където отиват тези, които не плащат дължими данъци. И не на последно място - дали внасяш здравно осигуряване върху 350 или върху 2600+ - получаваш едно и също нИщо.

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      ...отиваш там...
                      Къде отиваш!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Къде отиваш!
                        При гагича, къде
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          При гагича, къде
                          За осигуровки!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            При гагича, къде
                            Това, ако си бизнИсмен. Който не е фирмаджия не отива никъде, ама такива май сме останали малцинство в държавата.
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Че не са теоретично данъци, не са, но имат повечето характеристики на данък. Най-вече, когато не платиш дължими (според държавата) осигуровки - отиваш там, където отиват тези, които не плащат дължими данъци. И не на последно място - дали внасяш здравно осигуряване върху 350 или върху 2600+ - получаваш едно и също нИщо.
                              https://www.investor.bg/ikonomika-i-...egnati-263871/
                              Хем си плащаш втори път на доктор, хем почти половината критично болни са си отишли заради непригодната здравна система.
                              https://www.investor.bg/ikonomika-i-...ujbina-262476/
                              Перспективата е от лоша към по-лоша, пък вятърния ме упреква що искам да се откача от пробитата каца!
                              Що ли... и мераклиите да наливат намаляват в геометрична прогресия!
                              ЕКИП: Държавното пенсионно осигуряване се намира в състояние на технически фалит
                              През 2015 г. всеки 100 работещи лица са издържали 78 пенсионери
                              ...
                              „При положение, че коефициентът на възрастова зависимост се очаква почти да се удвои през следващите 40 години, подобна ще е и динамиката при съотношението пенсионери/осигуряващи се работещи, което означава, че всеки един работещ ще издържа повече от един пенсионер“, прогнозира Вулджев.
                              06 март 2018
                              http://www.economy.bg/economy/view/3...nicheski-falit
                              Като дойде мойто време за пенсия ще вдигнат рамене и ще кажат "сори, няма пари, оправяй се как можеш".
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 30-06-18, 10:56.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                Това, ако си бизнИсмен.
                                И то не за собствените си, а за тези на работниците, т. е. за кражбата им от тях.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X