Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Старците ,децата и инвалидите с другата пасмина?!?!?!Докъде стигнааме!Иуаси мааата!Прав е оня да говори за матриял!Дано излезне ,че не съм разбрал нещо или е некво неволно излияние в състояние на афект!Ако е недоразумение или е нещо в преносен смисъл, си връщам думите за матрияла!
    "Сарказъм" му се вика .
    Ма това по повод изказа на колегата windwarrior . Така че ако конкретно него визираш като матриял ( не съм му адвокат де ) може да си върнеш думите .
    Иначе ако имаш предвид мат`рияла изобщо - то онзи е прав . Такъв ни е матрияла . Иначе казано : "Тука е така" .

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ...На някои интервюта просто не искам да ме вземат...
    ...обаче мама и тате те карат насила ли да ходиш , що ли ?!
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 23-06-18, 07:22.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Теорията е едно, реалността малко по-различна:

      https://dnes.dir.bg/sofia/davat-560-...voto-v-mladost

      "
      Поне степен "бакалавър" в областта на архитектурата и строителството на сгради и съоръжения, както и четири години професионален опит...

      Експертът, който ще заеме поста, ще трябва да отговаря за планирането и провеждането на строителната и инвестиционната политика на района, както и спазването на закона при ново строителство. Ще отговаря за обществените поръчки в района, както и за одобряването и подписването на платежни документи за проекти, финансирани от Столичната община.
      Възнаграждението му за всички тези отговорности ще бъде 560 лева"

      ... Интересът към момента е голям, съобщиха за Дарик от администрацията на района...

      Пита се що. Отговорът е, че за такива службици хората са готови да бачкат без пари, че и с няколко/ десетки/ хилядарки подплатяват желанието си за бачкане. Е така, на ползу роду. И вООбще не си представяйте, че има такъв размер заплата, който да възпре въпросния да събира...ъъъ... волни пожертвования.

      По повод скорошното изказване на Бачо Бочу, дека нямало желаещи за катаджии: в момента в прованса мизата за позиция полицай е десет бона кеш
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        По повод скорошното изказване на Бачо Бочу, дека нямало желаещи за катаджии: в момента в прованса мизата за позиция полицай е десет бона кеш
        Е да де. Нямат пари хората. Кой в прованса ти има 10 бона

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Вълнувате се за глупости, политиците и управляващите нямат никаква вина за състоянието на държата и живота на хората! Техните действия и бездействия са абсолютно контролеруеми, но не и на тази територия! Бъдещия огрооомен проблем на България ще е въпроса с циганите, всички останали проблеми ще са осмостепенни!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            настоящият огромен проблем на България е въпросът с българите. До огромен проблем с циганите няма да доживеем.

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ...
              ...обаче мама и тате те карат насила ли да ходиш , що ли ?!
              Еми няма как да знам каква ще ми е евентуалната бъдеща шефка. Може би нарочно са я сложили да плаши кандидатите. Вероятно е стабилна и има ипотека и 2 потребителски, нямам идея какво са намерили в нея.

              Иначе по въпроса за матряла визирах 1 милион от тия дето киселеят по държавните служби, и правят всичко възможно да очернят живота на останалите. И тия дето не може да спиш от купоните им. Децата и пенсионерите не са от тоя милион.
              И това им е много. Аз работя на един етаж с едни такива чантаджии и държавни хрантутници и то в провинцията. Изобщо не ги виждам да са кахърни заради ниски заплати. Вкопчили са се в службиците си като питбули. Супер са си. Половинките им - задължително в частния бизнес, а те - по цял ден на служебните коли, ядене, пиене, пазаруване, по цял ден куриери ги обикалят да им доставят онлайн поръчките. Отпуски по над един месец, почивки, пътувания в чужбина, екстрите на работното място изобщо не ги броя - парно, климатици, телефони, чистачки, секретарки и прочее, всичко излиза от джоба на обруления българин.
              https://dnes.dir.bg/comments/davat-5...voto-v-mladost
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 23-06-18, 10:01.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                От 6 млн. българе реално - ако 1 млн. са държавни служители (и от тях примерно 50 % са чиновници) - тая държава я пиши бегала...
                (бях писал неведнъж - 6 млн. колкото са 3-те квартала на Истанбул с футболните агитки на Фенехербахче, Бешикташ и Галатасай на територия, колкото 3-те страни от Бенелюкс + 2 средни немски провинции (мога и да посоча кои примерно... с население поне 40 млн население общо... ами тази територия - не държава - не я чака нищо добро и геостратегически)

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  настоящият огромен проблем на България е въпросът с българите. До огромен проблем с циганите няма да доживеем.
                  Глупости говориш. Каквито светлозелените, такива и тъмнозелените.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Ми той точно това и казва, с подробността, че "тъмнозелените" просто имат много малко значение и отражение за общата картинка.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Хич не ми се види пренебрежима социалната тежест.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Какво е това "социална тежест".
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Какво е това "социална тежест".
                          Визирам процента от бюджета, дето отива да захранва тия, дето не им се бачка. https://baricada.org/2017/07/24/bedni-sreshtu-bedni/ от тука е статията, ама както и да го гледам бая голяма част отива при "самотните" майки да си раждат и гледат чаветата. На една позната българка отказаха, въпреки, че покрива изискванията. Живеела с работещ, и затова. Нямат официален документ за връзката, че на база на него да откажат.

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            настоящият огромен проблем на България е въпросът с българите. До огромен проблем с циганите няма да доживеем.
                            Това казвам! Проблема е в българите от които произтича заглавието за политиците и държавата, а за циганите и цунамито от полу и неграмотни, няма да е в толкова далечно бъдеще!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Хич не ми се види пренебрежима социалната тежест.
                              Не знам какво имаш предвид като "социална тежест", но мен много ме дразнят някоЙ, коЙто твърдят, че в КМБ данъчната и осигурителна тежест, видиш ли, били ниски. Пълно е с онлайн калкулатори из интернетО. Ето пример:
                              1. Самоосигуряващо се на 2000 лв./месец лице трябва да цака над 41 % от дохода си на държавата като ДДФЛ + осигуровки;
                              2. Работник / служител на трудов договор, 3-та категория труд (масовата) с примерно 10 г. стаж и 2000 лв. брутна заплата, плаща "(уж) от джоба си" 23 % ДДФЛ + осигуровки, а "(уж) за сметка на работодателя" са още 19 %, т.е. общо 42 % от дохода му отиват за хрантутници.
                              и така нататък...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Че те тези "твърдящите" са от средите на същите тези хрантутници ...Какво да правят искат още по-голямо парче от луканката да лапат ...Повечето от тях никога не са работили в частния сектор, а цял живот живеят на негов гръб и го "товарят" с различни финансови налози ...Услажда им се и искат ОЩЕ ...днес луканка, утре пастърма, а когато се самозабравят и ракия/уиски си поръчват ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X