Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Няма да повярваш, ама то в цял свят е така. Е, с малки исключения. Труда е стока, продава се за толкова, за колкото има кой да го купи.
    И аз туй разправям, ама не - малко сме били продуктивни, малко сме работели. Немецът в петък отива само да си изпие кафето, и французинът, и австриецът... само там ходих. Говоря какво съм видял лично.

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Пичове, уж сте умни хора(поне тези от вас които познавам са все умни), а спорите за неща дето са толкова елементарни.
      Толкова е просто-щом има кой да пи прекопае лозето за 20 лева-що да давам 30? Или 50, или 100?
      Ако копачът започне да иска повече-ще взема друг, стига да има кой да копае за 20 лева. Като няма за 20-ще дам 21. Или 21,50. Ако пак няма-21, 80. И така докато се намери кой да копае.
      Когато спре да има кой да копае за 21-22 лева-ако искам да пия вино-ще давам толкова за колкото мога да намеря най-евтино кой да копае.

      Иначе няма да пия вино, а ще се цаня копач.

      Толкова е елементарно. Пазарна икономика му викат.

      Пък вие-картели, Грую и прочие. Не, че ги няма, ама са от миманса.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Нещо, дали не объркахме Държавната с Фирмената политика?
        Да се смята за абонамент към темата. Не смятам да я чета, но в последните двайсетина поста има неподражаеми бисери, каквито занапред не искам да пропусна.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Кольо, силно се въздържам засега да назова проблема по име, щото ще скокнат че давам акъл. То вече се случи де, ама акъл не съм давал.
          Значи приятелче от детинство води по-голяма от Владовата фирма, все толкова международна и авторитетна. С него не мога да се разбера, че вместо да плащат глоби и неустойки - може да платят малко и на работниците си.
          Барем един климатик да им турят...
          Ма не, малък град било, неефективно работели, и 13 страници като тая тема, и говорим на различни езици.
          Проблемът не е в работниците, ама засега се въздържам да кажа колко гол е царят. Тия работници по белия свят вадят 7 пъти повече пари. Тука съфорумниците ми се сърдят, че нърдовете сме се научили да си ги искаме, че и ги получаваме.

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Не смятам да я чета, но в последните двайсетина поста има неподражаеми бисери, каквито занапред не искам да пропусна.
            А, нидей тъй, не разбираш ти нещата!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Кольо, силно се въздържам засега да назова проблема по име, щото ще скокнат че давам акъл. То вече се случи де, ама акъл не съм давал.
              Значи приятелче от детинство води по-голяма от Владовата фирма, все толкова международна и авторитетна. С него не мога да се разбера, че вместо да плащат глоби и неустойки - може да платят малко и на работниците си.
              Барем един климатик да им турят...
              Ма не, малък град било, неефективно работели, и 13 страници като тая тема, и говорим на различни езици.
              Проблемът не е в работниците, ама засега се въздържам да кажа колко гол е царят. Тия работници по белия свят вадят 7 пъти повече пари. Тука съфорумниците ми се сърдят, че нърдовете сме се научили да си ги искаме, че и ги получаваме.
              Таааааааа, това проблем на Държавата и политиците ли е?
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                Таааааааа, това проблем на Държавата и политиците ли е?
                Не бе, проблема е в "чорбаджийте"!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Таааааааа, това проблем на Държавата и политиците ли е?
                  Не.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Не, че работим малко, некачествено и т.н.
                    Точно това е. Българинът не работи. Тия, дето не се плашат от работа, си намериха такава "на Запад". Други по разни "аутсорсинги". За останалите клатик@рци и оплаквачи - за нищо невършене - 460-520 лв. заплата. Толкоз.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Точно това е. Българинът не работи. Тия, дето не се плашат от работа, си намериха такава "на Запад". Други по разни "аутсорсинги". За останалите клатик@рци и оплаквачи - за нищо невършене - 460-520 лв. заплата. Толкоз.
                      Т..е. който може и иска да работи - намира си начин за читави пари. Останалите дето не вършат работа - кибичат на 1200, и чорбаджията се оплаква. Аз така го разбрах.

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Обявата е валидна.
                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Търся си помощник в Пловдив.
                        Ще се опитам да изляза от формуляра на длъжностните характеристики и ще го обясня на простоцарски.
                        1. Хамалската работа във фирмата набъбна и колкото и да обичам физическото, започна да ми липсва време за по- важните неща. Предлагам за тая работа заплата малко над минималната за страната, със съответните осигуровки. "Слез да посрещнеш буса от Габрово, донеси ми ония алабали, премести тия кашони оттук- еееей там..." такива работи. Не бих казал че работата е много, нито пък е през цялото време, щом досега аз и колегите си я вършим между другото.
                        2. Ако хамалина има и шофьорска книжка и бих могъл да го ползувам и за куриер "Иди до едикъдеси и ми донеси едиквоси", нещата биха могли да се променят в положителна посока и за двете страни. Да речем, + 100 лв. към заплатата и предварително съгласувана възможност да си свърши лична работа или да пие едно кафе с някой приятел/ка.
                        3. Ако има и нещо като компютърна грамотност и може сам да си пуска стокови разписки и приемно- предавателни протоколи, получава още 100 лв. и възможността да си поумува в любимия форум, да поразгледа новите стърви за речен хищник и т.н. Без да прекалява.
                        4. Ако се оправя добре и с английския + 200 лв. да не влизам в подробности, че ставам досаден.
                        5. Ако му щрака и пипето, и може да поеме поне част от разговорите ми с някои по- маловажни (поне на първо време) партньори +300 лв.
                        6. Ако ми доведе нов клиент, давам 10 % на база стоково-материалния разчет. Какво значи това, ще му обясня на място.
                        7. Ако се окаже, че може да носи и отговорност за действията си, както и да взима решения без моя намеса, но в интерес на фирмата - тук таван не слагам.
                        Точките от 1 нататък се доказват по време на работата. Дипломите са предимство, но не и условие. Предпочитам семейни кандидати, ъ-ъ-ъ-ъ-ъ (сега да не влезна в дискриминационен казус, ама пустата му т.1) мъже. Обява подходяща за жени ще имам до два месеца.
                        Работна среда от 4 мъже и 8 жени в офиса. Има и продавачки по магазини в, и извън Пловдив, но тях за сега ще ги оставим, като невлияещ на работната среда фактор.
                        Очаквам въпроси, които да ме ориентират в коя точка да поставя питащия.
                        И не е държавна, нито политическа. И е отпреди три години.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Да ви кажа...днес Баце откри наблизо завод. Води се германски. Писаха нещо за 150 работни места.

                          ""В софийския завод ще се произвеждат струговани и фрезовани детайли от неръждаема стомана, които се вграждат в опаковъчните машини. Планираме да надграждаме производството и в бъдеще в България да се произвеждат модули за опаковъчни машини"

                          Работниците май още ги събират, но когато/ако ги съберат, ще се поинтересувам какви пари се плащат. От къде ще вземат обаче 150 стругари и фрезисти...идея си нямам. И половината ме съмнява, че има от къде да вземат...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Обявата е валидна.
                            И не е държавна, нито политическа. И е отпреди три години.
                            3 години и няма кандидати? Сметнах грубо 1100 лева (бруто или чисти???), ако отговаря на всички условия с хамалуването, английския, книжката, и комп. грамотност, ако му щрака пипето да поема и част от организационната работа с клиенти.
                            Просто ми стана интересно какъв е пазарът в Пловдив.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 06-06-18, 22:30.

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Ех, ако знаеш грамотен монтьор какви пари си докарва... В пъти повече от нашите. Дано не ти омръзне да кибичиш по цял ден зад монитора, и да гледаш само Еклипса, или подобни буквички...
                              Това са митове и легенди. Работил съм го от всички ракурси - и като наемен работник, и в съдружие, и само за себе си. Обикновено с автомобилите, ако си почтен, е две напред - едно назад. Или две назад - едно напред. Да, има как и да докарваш прилични пари, ама си трябват сериозни инвестиции, голяма база, кадърни работници и т.н. Като цяло за мен ретро техниката и автомобилите винаги са били хоби и искам да си останат с този статут.

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Явно си младеж и нямаш спомен как за цяла София имаше една денонощна аптека, един денонощен гастроном и 3 денонощни бензиностанции.
                              На 27 съм. Отчасти помня смътно, че през 90-те, нашите (лекари) държаха вкъщи доста кутии с лекарства (като мини-склад), защото когато като някой вдигне температура, нЕма от къде. Всъщност, май имаше тогава на Лъвов мост, както и на Попа. А и няма значение какво е било преди 20-30-40 години. Факт е, че в третото хилядолетие, в централен квартал в столицата, на връх европредседателството, в близост има една денонощна аптека - на Иван Асен ll. Но пък забелязвам, че има тук-там монтирани (обикновено на витрините на бивши 24/7 аптеки) "автомати" за средства от първа необходимост - контрацептиви, води за уста, пасти за зъби и дъвки, кърпички, дамски атрибути. Може би се действа по направлението на японските сервитьори - лека по лека, автоматите сигурно ще изместят фармацевтите, като ще почнат да пускат аналгин, парацетамол, а на по-късен етап - и лекарства по зелена рецепта. И контролните органи от ИАЛ сигурно ще минават чат-пат да ги отичитат - както с банкоматите и кафе-машините в момента.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Точно това е. Българинът не работи. Тия, дето не се плашат от работа, си намериха такава "на Запад". Други по разни "аутсорсинги". За останалите клатик@рци и оплаквачи - за нищо невършене - 460-520 лв. заплата. Толкоз.
                              Много си прав. Пълно е със скатавки и мързеливи мрънкачи, гъзоръки и гъзоглави специалисти, онлайн продавачи на нещо си, без физически магазин, дето трудно вдигат телефони, бавят поръчки и т.н. По мои наблюдения, нещата са доста полярни - едни се изкъртват от работа, а тези на обратния полюс - от подпиране и оплакване, че "нЕма кой".
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                3 години и няма кандидати? Сметнах грубо 1100 лева чисти, ако отговаря на всички условия с английския, книжката, и комп. грамотност.
                                Има кандидат и още работи във фирмата. Ти ще дойдеш ли?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X