Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малоумни политици, слаба държава............

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малоумни политици, слаба държава............

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Чай ся! Какви каскети са правили предложения на експроприаторите?
    Специално за теб от копирано от мрежата
    "На 23 декември 1947 г. рано сутринта специално подготвени кадри за бъдещото управление на предприятията за национализиране и милиционерски части блокират достъпа на собствениците до архива, касата и управлението. Създаденият Закон за национализацията на частни индустриални и минни предприятия за провеждането на този акт е приет от 6 Велико Народно събрание същия ден по-късно в 10 часа. В 11 часа собствениците са изгонени от собствените предприятия, иззети са всички техни документи, ключовете на фабриките и са назначени коменданти, които да охраняват вече държавните фабрики."

    Коментар


    • От: Малоумни политици, слаба държава............

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Е каквото такова

      Така с Правото на масите .......го играхме и не става
      Да бе ние и с диктатура го играхме, ама на там вървим....

      Коментар


      • От: Малоумни политици, слаба държава............

        Е четеш ли се какво пишеш?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Малоумни политици, слаба държава............

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ...
          И да няма картел, просто имаше много хора готови да бачкат... имаше безработица. После дойде ЕС, и полека народа си преодоля предразсъдъци и страхове да работи по чужбина, доста от чорбаджиите не схванаха момента да задържат читави хора с вдигане на заплатите, и сега плащат много повече да много по-некадърни кадри.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Малоумни политици, слаба държава............

            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
            Да бе ние и с диктатура го играхме, ама на там вървим....
            то е там вече,повече от това на къде?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Малоумни политици, слаба държава............

              ...

              Коментар


              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                Има лекарство и срещу това де, ония с каскетите и лентите. Нарича се ..........М43.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Малоумни политици, слаба държава............

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  И да няма картел, просто имаше много хора готови да бачкат... имаше безработица. После дойде ЕС, и полека народа си преодоля предразсъдъци и страхове да работи по чужбина, доста от чорбаджиите не схванаха момента да задържат читави хора с вдигане на заплатите, и сега плащат много повече да много по-некадърни кадри.
                  То и сега вариантът да видиш повече пари е да отидеш при конкуренцията. Случвало ми се е да постъпвам на 3 и нещо ПЪТИ по-висока ставка от предишната, Бог ми е свидетел. После вдигнаха заплатите на останалите от старата фирма, още същия следобед. Дори се уплашиха да не завлека и други подир мен.

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Бъди доста внимателен, щото имам познат англичанин, който работи IT за конкурент на WH в UK. Взима под 35k британски.
                  То си е до човека. Аз още като ги видях и прецених, че не ми се бачка там. Туй, че е ингилизин не го прави 100 кила и 3 метра. Най-грамотните специалисти съм ги виждал точно у БГ-то. Имах късмета да ме учи един дето е светлинни години напред от западняка с 5К евро месечно, дето засра проект за милиони.
                  Туй по въпроса колко малко работим и колко малко ефективни сме.

                  Коментар


                  • От: Малоумни политици, слаба държава............

                    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                    Специално за теб от копирано от мрежата
                    "На 23 декември 1947 г. рано сутринта специално подготвени кадри за бъдещото управление на предприятията за национализиране и милиционерски части блокират достъпа на собствениците до архива, касата и управлението. Създаденият Закон за национализацията на частни индустриални и минни предприятия за провеждането на този акт е приет от 6 Велико Народно събрание същия ден по-късно в 10 часа. В 11 часа собствениците са изгонени от собствените предприятия, иззети са всички техни документи, ключовете на фабриките и са назначени коменданти, които да охраняват вече държавните фабрики."
                    Значи правилно съм предполагал (ама все ми се ще да разчитам на едно сносно ниво грамотност...).
                    Но в такъв случай - да питам и аз:
                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Е четеш ли се какво пишеш?
                    Щот експроприатори са именно тия с каскетите.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Малоумни политици, слаба държава............

                      Ти па да си на един акъл с мене,не мога да повярвам..........

                      Свободен пазар,е горе примери с тройно вдигнати заплати - бебето не ревне ли цица не вижда,а ония с каскетите освен да засерат и малкото друго няма да направят,играно и проверено,кой има акъл и топки оцелява
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 05-06-18, 19:32.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Малоумни политици, слаба държава............

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Значи правилно съм предполагал (ама все ми се ще да разчитам на едно сносно ниво грамотност...).
                        Но в такъв случай - да питам и аз:

                        Щот експроприатори са именно тия с каскетите.
                        Тия с каскетите са били мутрите на експроприаторите
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • От: Малоумни политици, слаба държава............

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Тия с каскетите са били мутрите на експроприаторите
                          Мхм и кой няма акъл пробва с мускул.....

                          Тьрсенето и предлагането на работа си е баланс който трябва да е наистина баланс,с мускул кантара не показва
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Малоумни политици, слаба държава............

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Почнах като младо инженерче в далечната 2000 година на 210 лева месечно. Близо до минималната заплата. За 4 години не спрях да си търся друга работа. Понеже индустрията в БГ не е голяма, и шефовете се познават. В прав текст са ми казвали, че имат договорка да не си обменят специалистите. И са ми го казвали поне десетина пъти.
                            За картел в IT също се говори от тогава, БАСКОМ си бяха договорили таван на заплатите. После един по един почнаа да нарушават картела, и докъм 2011 година приключиха с жалките напъни. Влизат чисто нови фирми, аз лично бях на интервю в William Hills за заветните 5 и нещо хиляди чисти. Дори не отварят офиси тука, има си събконтрактори да им движат нещата. Срещу мол България има едни такива.
                            Всъщност тогава си работил на ТРИ МРЗ(все едно на 1500лв в момента, което не е зле за келеш на 23-4год. с 0год. стаж):
                            https://www.kik-info.com/spravochnik/mrz.php
                            Отделен въпрос е, че тогава това бяха 100доларес(едни найк-ове еърмакс)...
                            Последно редактирано от ЕМО; 06-06-18, 01:21.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • От: Малоумни политици, слаба държава............

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Ja, ja, aber nein. На мой приятел единия от бизнесите му е в средоголям провинциален град, без ясно изразено „градообразуващо” предприятие. Преди няколко години го привикали на сбирка на местниия бизнес елит, и в прав текст му обяснили че не е прав дето дава по ХХХ лева заплати, щото те се били разбрали че в града тавана на заплатите е УУУ. Та да си помислел по въпроса. Той им теглил една триетажна (малко кибритлия си пада) и си тръгнал. След 2 дена - предприятието затворено, проверка от РИОКОЗ, после всички останали по домова книга - пожарна, Инспекция по труда и т.н. Имаше одобрен план за разширение на инвестицията - отряза го същия тоя служител който се беше подписал по разрешението няколко месеца преди това. Последно на моя приятел му беше писнало да се бори с вятърни мелници и мислеше да затваря предприятието. 50 човека на улицата.
                              Един много основен проблем при капитализма е, че от една страна е най-изгодно на капиталиста да не плаща заплати, но от друга страна, като си изнесе произведеното на пазара там се оказва, че няма платежоспособно търсене, щото всички са станали такива тарикати и не плащат заплати. Описания от теб картел нанася такива вреди на въпросния град, че ако кмета имаше грам акъл в главата, щеше да е подкарал "по домовата книга" всички участници в картела.

                              Коментар


                              • От: Малоумни политици, слаба държава............

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                "Картели на заплатите" у нас след 1990г са възможни само в малките селища с голямо "градообразуващо" (каква яка дума) предприятие. И то, само докато въпросното предприятие фалира, каквато беше на повечето единствената им възможна съдба.

                                ЕС само донесе нови възможности и за работещите, и за работодателите. Е, тия вторите много не бяха в положение да се восползват.
                                Тука си много в грешка. Няколко малки, събрани на по чашка определят кой колко да дава. За различните сектори, сбирките са различни, което не пречи на някоя обща от време на време, да не вземе някой в града да даде повече.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X