Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Моя кумец,в момента слага 150 Ампера предпзител на нулата в апартамент.
    А това защо?

    Коментар


    • #77
      От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      А това защо?
      Взема земя от тръбите на парното,захранване от 8 етаж,нула от ГРТ
      Предавателите в мазето,радиото на 8 етаж,антените на покрива,заземено всичко
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Изобщо фактът че едното от двете се нарича "нула" е защото някъде, може би в трафопоста чак, е заземено.
        Беглите ми спомени от Техникума "ЛЕНИН" , който с дядо Владо сме завършили (е, аз бях там "УПК", де...) бяха, че нулата е нула, защото синусоЙдата на промеЛнливия ток (така казваше една препУдавателка там) е изместена в единия проводник, т.е. мощността (напрежение х ток) отива там:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:phase.jpg
Прегледи:1
Размер:31.2 КБ
ID:5739085
        По "нулата" обаче също тече ток и можеш ако я "заземиш" за тръбата на парното например през крушка, тази крушка да ти свети
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Беглите ми спомени от Техникума "ЛЕНИН" , който с дядо Владо сме завършили
          Там научих добре полупроводниковата техника, за целите проводници и по специално сградните инсталации дори и в МЕИ е бяло петно. Има ръководства на Шнайдер, АББ или Сименс където е описано видовете ел инсталаци, защити, организиране на табла и опроводяване на консуматори...

          На кратко, нулата е линията която има нулев потенциал- теоритично. На практика не е така, няколко волта че и повече може да се получи от дължина на кабела над допустимото или по малко сечение на проводника и най вече не балансирани по товар фази.

          Нулевият кабел е част от ел верига, както и фазовите кабели. Земното е защитен/обезопасяващ кабел. В зависимост от заземителният стандарт имаме общо 5-6 вида комбинации и оттук настъпва тоталното объркване. Бил съм многократно свидетел на погрешно проектирани и/или изпълнени заземителни инсталации. Като сложим и мълниезащитата, изравняване на потенциалите следствие на мълния -нещата стават малко по объркани. С две думи преди 15 години в БГ и Европа нулата и земното бяха в една линия/кабел/жица. Мълниезащитата с отделно заземление от земното/нулевият на сградната инсталация. Проблем тук е че малки толкове от нарушена кабелна изолация няма как да се обезопасят които също могат да застрашат човешки живот. В момента действащия в БГ и Европа стандарт за ел заземление е TNS - Tera Neutral Separated,
          И тук идваме до Дефекнотоковите или Деференциални защити, те изключват веригата когато имаме пробив над 30 милиампера ток през кабелна изолация, изолация на ключ, фасунга или ....
          Изморих се бре.
          Накратко, сега монофазна верига е от три проводника, фаза нула и защитен,при три фазните съответно са пет проводника.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #80
            От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Беглите ми спомени от Техникума "ЛЕНИН" , който с дядо Владо сме завършили (е, аз бях там "УПК", де...) бяха, че нулата е нула, защото синусоЙдата на промеЛнливия ток (така казваше една препУдавателка там) е изместена в единия проводник, т.е. мощността (напрежение х ток) отива там:
            ...
            По "нулата" обаче също тече ток и можеш ако я "заземиш" за тръбата на парното например през крушка, тази крушка да ти свети
            Ти поне си знаеш да не работиш електротехник.

            Коментар


            • #81
              От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ти поне си знаеш да не работиш електротехник.
              То не се знае от час по какво са тия спомени, и часа е бил в училище или другаде, и каква е била препУдавателката...
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Абе кой беше тоя техникум Ленин?
                Че аз помня Киров, Попов, Ботев, Сталин, Ворошилов

                Коментар


                • #83
                  От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Пенчо, не се занасяй. Не е техникум, въпреки някои впечатления, които оставят завършилите го.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Пенчо, не се занасяй. Не е техникум, въпреки някои впечатления, които оставят завършилите го.
                    Осветли ме, моля.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Моя кумец,в момента слага 150 Ампера предпзител на нулата в апартамент.Понеже взема земя от тръбите на парното,при изчезване на нула от ЕВН,протича ток около 200 Ампера,а той храни десетки киловата предаватели в мазето.Луда работа
                      Тя нулата от трафото не изчезва, просто й се вдига потенциала, особено вечер, когато товарът е жесток и част от тока на блока тръгва през тръбите към земя. Могат да се откъснат 200А, но при напрежение 5-6 V, колкото е разликата нула-земя, мощността е малка и трудно усвоима

                      Коментар


                      • #86
                        От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Убихте порива за безплатна ел.енергия още в зародиш.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Абе кой беше тоя техникум Ленин?
                          Че аз помня Киров, Попов, Ботев, Сталин, Ворошилов
                          Моя беше "Ленин". ОТЕТ "Ленин" - Пловдив.
                          Ама нивото беше доста сериозно.И ми се струва почти невъзможно негов възпитаник да плещи такива глупости.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Осветли ме, моля.
                            ВМЕИ Ленин

                            Коментар


                            • #89
                              От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Тя нулата от трафото не изчезва, просто й се вдига потенциала, особено вечер, когато товарът е жесток и част от тока на блока тръгва през тръбите към земя. Могат да се откъснат 200А, но при напрежение 5-6 V, колкото е разликата нула-земя, мощността е малка и трудно усвоима
                              Хммммм, ...

                              Въздушни линии, зимно време с буря - потенциалът на "нулата" спокойно може да е като на съседната (различна от твоята) фаза.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Хммммм, ...

                                Въздушни линии, зимно време с буря - потенциалът на "нулата" спокойно може да е като на съседната (различна от твоята) фаза.
                                Затова трябва да си имаш твое заземление във входното табло.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X