Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Човешката косата електропроводник ли е?

    По въпроса с прекъснатата нула в някои панелки и къщи.
    Първо се прави инсталацията и след това се подвързва на таблото с бушоните и електромерите.
    Там е заровено кучето.
    Може да се оправи, но понякога не е лесно.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #62
      От: Човешката косата електропроводник ли е?

      А защо е по правилно да се прекъсва фазата в ключа, а не нулата?
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #63
        От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
        А защо е по правилно да се прекъсва фазата в ключа, а не нулата?
        Към 60 те години се е прекъсвала и фаза и нула през "бушона" в по късен етап тая простотия е изкоренена,още срещам стари къщи с предпазител на нулата.
        Не е по правилно,а задължително,някои си сменят лампите и фасунките без да изключват токовия кръг на осветлението.

        По питането от темата,косъма при 220 в няма да е проводим така че човек да усети.

        Преди 3 години трябва да опънем оптичен кабел през 7-8 коловоза ...да спрем движението на влаковете изключено,става въпрос да разстроим подаването на въглища към тецовете.По фидерите тече 25 000 волта прав ток,двигателите са правотокови и предвидени да влачат големи товари.Бдж са 50 к.При опъването на кабела трябва да легне на фидерите под напрежение.В оптиката има около тубата течен силикон,вързахме единия край на кабела за релсата,другия метнахме с една тухла на фидера,нищо не стана.На другия ден вече подготвени,кабела вързан със сезал,всички с ел.ръкавици изтеглихме кабела и го изпънахме и до ден днешен минава инфо за милион лева на ден по него.
        Втори подобен случай ,пускаме оптика на 1 метър от 60 киловолтов провод,всичко е ок,след няколко месеца забелязвам че оптиката е провиснала и почти е допрял високоволтовия провод,никакъв проблем.Имам няколко стотин километра положен кабел по стълбовете на бдж ,никакъв проблем,оптиката в такова случаи е без метал в нея,със кевларени нишки,канап ,води се самоносещ....нещо си.

        Та косъма при 220 волта си е направо диелектрик.
        Последно редактирано от Roninn; 28-12-16, 01:09.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Да де, ама аз питах защо, а не дали е задължително. Какви са причините. Пълен лаик съм по темата и исках да си изясня нещата.
          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

          Коментар


          • #65
            От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Като прекъснеш фазата,в фасунката няма нищо,и можеш да бръкнеш с тел,пирони,двата пръста или каквото ти дойде на ум,и то безнаказано.
            Ако прекъснеш нулата,всеки опит да пипнеш във фасунката няма да ти се размине,нищо че лампата не свети!


            Бил съм на 3-4 г.и едно от любимите ми занимания беше да слагам пирони в контактите,помня смътно че веднъж ме извъртя жестоко и паднах от прозореца върху една скара по гръб,в момента на гърба имам една педя белег като срязано от нож,после цял живот ел.техник,[emoji3]
            По призумция открита фаза е предпоставка за инцидент.Затова се прави всичко възможно когато не е нужно,да няма фаза/и без необходимост.
            Последно редактирано от Roninn; 28-12-16, 07:38.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #66
              От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Аз у дома съм си прекъснал фазите навсякъде. Баща ми беше жичкаджия едно време и в панелния апартамент преправи цялата инсталация, че като прави нещо да не го бие ток. В случая говорим за хипотетична ситуация - крушката е изгоряла, никой не знае как е ключа, бушона на майната си и т.н. Кат оцяло не е проблема за фази и нули, а за косата.

              А ампеража, как ли й действа?
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #67
                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                И баща ми беше жичкаджия.
                Освен, че беше преподавател по силни токове, цял живот си бичеше и "частно".
                Инсталацията у нас е "салата", и всеки път като стане нещо се нервирам на импровизациите му във времето, ама от отвъдното не мога да го питам кви ги е творил.

                Това с прекъсването на нулата и аз го знаех, и винаги съм се чудел защо е правено така ?

                P.S. Но аз пирони по контактите не съм пъхал, а действай по-грамотно, пъхах жица.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-12-16, 11:44.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #68
                  От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ...
                  Това с прекъсването на нулата и аз го знаех, и винаги съм се чудел защо е правено така ?
                  Остатък от едновремешните симетрични инсталации без заземяване.

                  Ползите от заземяването на единия полюс и от трифазния ток които правят инсталацията несиметрична са открити по-късно и още по-късно са влезли в регулациите.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Остатък от едновремешните симетрични инсталации без заземяване.

                    Ползите от заземяването на единия полюс и от трифазния ток които правят инсталацията несиметрична са открити по-късно и още по-късно са влезли в регулациите.
                    Ми аз в Клета Майка не съм виждал заземяване? Навсякъде кабелите по къщи и апартаменти са двужилни - фаза и нульа, земЛя нема?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Ми аз в Клета Майка не съм виждал заземяване? Навсякъде кабелите по къщи и апартаменти са двужилни - фаза и нульа, земЛя нема?
                      Изобщо фактът че едното от двете се нарича "нула" е защото някъде, може би в трафопоста чак, е заземено. Даже и да не е, уговорката да пуснеш единия полюс (и все същия) по корпусите на всичките уреди вече дава много от положителните резултати.

                      Заземяване което ти идва до контакта е хубаво нещо и донася допълнителни ползи, особено ако се комбинира с диференциална защита, но даже и то най-често води началото си от нулата на таблото, преди диференциалния прибор.

                      Тия допълнителни ползи обаче са на цената на трети проводник навсякъде, т.е. 50% по-висока цена за материали и монтаж. Диференциални защити пък на някакви вменяеми цени и без "връзки" имаме отскоро и инсталациите правени преди това по естествен начин са възникнали със съображението че НЯМА да има такива защити.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        "Дефектно токови" и диференциални едно и също ли е?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          п.п.

                          А в КМБ, особено в по-новото строителство, съм се нагледал на трипроводни инсталации, изпълнени от хора които с душата си не разбират за какъв Хикс им е това. 2005-6 се заселихме в един чисто нов офис и една колежка я полази фаза от компютъра. Ръководството чу през две стаи и издаде Заповед №1 за годината:

                          Първоначално публикуван от Управителя
                          Ако някой включи нещо в контакт в офиса над който няма на стената подписа на Ясен губи месечна заплата и/или обезщетението за трудова злополука, каквото от двете е приложимо в конкретния случай.
                          Познай кой изгуби две седмици докато се подпише навсякъде. Заповедта беше позабравена едва 3 офиса по-късно, когато останахме само двамата.
                          Последно редактирано от Ясен; 28-12-16, 17:57.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            "Дефектно токови" и диференциални едно и също ли е?
                            Диференциални е по-широк клас и обхваща както дефектнотоковите, така и разни други които се ползват на други места.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Изобщо фактът че едното от двете се нарича "нула" е защото някъде, може би в трафопоста чак, е заземено.
                              Обикновено е заземено и в таблото. Може и веднъж във вътрешното на блока, и веднъж във външното.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Моя кумец,в момента слага 150 Ампера предпзител на нулата в апартамент.Понеже взема земя от тръбите на парното,при изчезване на нула от ЕВН,протича ток около 200 Ампера,а той храни десетки киловата предаватели в мазето.Луда работа
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X