Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Човешката коса електропроводник ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
    Ама много задълбаваме....
    Е, що пък да не задълбаваме? Ето един "приложен въпрос":
    Ако влезнеш в банята, вземеш си един душ, хванеш се с едната ръка за НУЛАТА, повтарям, НУЛАТА, а с другата за тЪрбата на водопровода... какво ще последва?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Е, що пък да не задълбаваме? Ето един "приложен въпрос":
      Ако влезнеш в банята, вземеш си един душ, хванеш се с едната ръка за НУЛАТА, повтарям, НУЛАТА, а с другата за тЪрбата на водопровода... какво ще последва?
      В общия случай на двупроводна инсталация "нулата" ти е свързана за корпуса на бойлера който си контактува с водата, водата контактува също и с водопровода. Да си забелязал нещо да се случва?
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Човешката косата електропроводник ли е?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        "Ток" значи движение на много еднакви неща в една посока. По тръбите имаш "воден ток", по жицата "електронен ток".

        А принципната разлика между вода и електричество е че едното можеш да го носиш в кофи, а другото не.
        Ток по дефиниция е:" насоченото движение на електроните", в смисъл хаотично движение при което блъскайки се един друг насочено си предават електрическата енергия която са получили. Посоките за ток и за постоянен и за променлив е абсолютно условно. Тока не тече, физически. Имаме просто пренос или превръщане на един вид енергия в друг вид.И затова не се слага в кофа.

        Под станциите предават енергията от една на друга то схема триъгълник ( три фази и една жица от горе за мълниезата) а към консуматори по звезда( три фази и нулев) плюс защитен( земно), както писах някъде по нагоре. Знам,че е доста объркващо за доста хора.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • От: Човешката косата електропроводник ли е?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Е, що пък да не задълбаваме? Ето един "приложен въпрос":
          Ако влезнеш в банята, вземеш си един душ, хванеш се с едната ръка за НУЛАТА, повтарям, НУЛАТА, а с другата за тЪрбата на водопровода... какво ще последва?
          В моята баня - "нищо" няма да последва.
          Замисли се за "твоята" !
          Сериозно!

          Коментар


          • От: Човешката косата електропроводник ли е?

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            Да си забелязал нещо да се случва?
            Едни интересни сини светлинки пред очите се забелязват При хора като мен, де. При някоЙ други се забелязват и гърчове и викове "Ох, бох!". Това едно време. Откакто надебелях, не съм пробвал (щотоу може да съм станал "по-електропроводим" ). Ти сериозно ли твърдиш, че нулата на НАГРЕВАТЕЛЯ на бойлера е вързана на корпуса (и то на казана на бойлера) ?!
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Човешката косата електропроводник ли е?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Формулировку закона Ома необходимо уточнить следующим образом: «Если использовать тщательно отобранные и безупречно подготовленные исходные материалы, то при наличии некоторого навыка из них можно сконструировать электрическую цепь, для которой измерения отношения тока к напряжению, даже если они производятся в течение ограниченного времени, дают значения, которые после введения соответствующих поправок оказываются равными постоянной величине».

              Дрън-дрън.

              Законът на Ом просто формулира величината "съпротивление", която е удобна за много работи. Защото при някакви обстоятелства е относително постоянна в широк интервал от условия.

              Търтей, от тебе физик няма да стане.
              Последно редактирано от Ясен; 29-12-16, 12:37.

              Коментар


              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение

                Под станциите предават енергията от една на друга то схема триъгълник ( три фази и една жица от горе за мълниезата) а към консуматори по звезда( три фази и нулев) плюс защитен( земно), както писах някъде по нагоре. Знам,че е доста объркващо за доста хора.
                Не си съвсем прав .
                Определено си стигал само до напрежение 20 kV

                Коментар


                • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ти сериозно ли твърдиш, че нулата на НАГРЕВАТЕЛЯ на бойлера е вързана на корпуса (и то на казана на бойлера) ?!
                  И аз съм го споменавал някъде по напред.
                  И аз съм напълно сериозен!
                  Така трябва да се направи при двупроводна система - фаза и нула.

                  Коментар


                  • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                    Когато правиш ремонт сменяш металните тръби с ппр(може и някой съсед или на точно место в общи части), но не препраавяш инсталацията в трипроводна, нито слагаш отделни контакти с дтз в баня, кухня, тераса и др места където ще пипаш чрез нещо земята. Та може да не разбереш, че си се гърчил.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Не си съвсем прав .
                      Определено си стигал само до напрежение 20 kV
                      Забеляза ли, че не съм уточнил въздушно или подземно ? И съм дал по малко и от двете. Иначе си прав, стигал съм до 110 кв , без разлика от 6 кв, но само подземно.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                        Жоро, не написа какво е диелектрик.

                        Коментар


                        • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                          Кое е дрън дрън бе Ясене?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                            Забеляза ли, че не съм уточнил въздушно или подземно ? И съм дал по малко и от двете. Иначе си прав, стигал съм до 110 кв , без разлика от 6 кв, но само подземно.
                            Аз лично , не съм виждал "триъгълник" на напрежение 110, 220, 400 кV.
                            Та ми е любопитно...

                            Коментар


                            • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Кое е дрън дрън бе Ясене?
                              Ми това което си цитирал отнякъде извадено от контекста.

                              Коментар


                              • От: Човешката косата електропроводник ли е?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ми това което си цитирал отнякъде извадено от контекста.
                                Точно колкото и I=V/R е закона на Ом и показва нещо смислено
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X