Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо/как Английския език е толкова наложен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо/как Английския език е толкова наложен?

    Питам се защо/как се е наложил,буквално навсякъде в нашето ежедневие.На където и да се обърнеш,всичко като е първи избор е той.
    Въпроса ми е как са го направили?

  • #2
    От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

    С оръжие и сила.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #3
      От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

      Нцъ, с подмолност и притвортство.
      124 -> 164
      T4

      Коментар


      • #4
        От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

        Цът.Не е толкова отдавна.Нещо комуникации , IT...
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Питам се защо/как се е наложил,буквално навсякъде в нашето ежедневие.На където и да се обърнеш,всичко като е първи избор е той.
          Въпроса ми е как са го направили?
          Както преди това френския, латинския, арабския, гръцкия и който искаш друг универсален за времето си език.

          Светът говори на езика на последния носител на Цивилизация.

          Последната цивилизационна промяна в света е индустриалната революция.

          Коментар


          • #6
            От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

            Хи, тука е намесена музиката поне според мен.

            Коментар


            • #7
              От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

              Ми определено не съм специалист.Моето мнение е, че това се дължи на ред причини:
              - бившите колонии на Британската империя, и самото ОК, се оказват едни от най-големите и богати клиенти на всякакви стоки.Всеки знае, че бизнесът върви чувствително по-добре, ако говориш езика, и поне малко познаваш културата на купувача си.
              - в един момент (ако щеш и по стечение на обстоятелствата) чисто политически и военно англосаксонците се оказват водещи в света.До около ПСВ всепризнатото есперанто е Френският език.После....запада малко.
              - основополагащо за мен е появата на интернет.Просто той си е измислен, и наложен от англоезичните.Ако искаш да си в Матрицата - нужен е езикът и.
              - финансовата мощ по време на втората половина на 20 век е съсредоточена в Запада, а най-наложен е бил Английският.
              - чисто лингвистично Английският език е относително по-лесен за усвояване, от масово наложените до момента.
              Сигурно има и ред други причини.Не съм специалист, нито по история, нито по политика, нито съм езиковед....Ще попишем, попишем, и накрая ще ни заключат темата!!!!
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #8
                От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                Щото примерно на ингилизки нямаше да си допуснал две грешки в седем думи
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                  Аааа не си видял какво може младото поколение!
                  Грешки нe допускат samo na maimunica.....
                  Последно редактирано от Маркони; 02-11-15, 20:28. Причина: Правописна грешка!!!
                  Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                  0887/осемпет 66 4осем

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Както преди това френския, латинския, арабския, гръцкия и който искаш друг универсален за времето си език.

                    Светът говори на езика на последния носител на Цивилизация.

                    Последната цивилизационна промяна в света е индустриалната революция.
                    + и икономическа сила: http://files.offroad-bulgaria.com/Na...-languages.png - представете си на тези колко им са икономиките... Въпреки, че по времето и малко след индустриалната революция френския май е бил по разпрознаваем като универсален език....
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Щото примерно на ингилизки нямаше да си допуснал две грешки в седем думи
                      По ми хареса "с оръжие и сила" и "подмолност и притворство" . Само да добавя - и Хелоуйн!!!
                      (т'ва даже и не може да се напише правилно на нашенски )

                      П.П.: Аз мисля, че са три (грешките) .
                      /чак сега ми светна кои са "думите" /
                      Последно редактирано от BulAf; 02-11-15, 22:10.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Питам се защо/как се е наложил,буквално навсякъде в нашето ежедневие.На където и да се обърнеш,всичко като е първи избор е той.
                        Въпроса ми е как са го направили?
                        Не се е наложил "БРАТВА рвется", и на негово място се наложил английски.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                          Ако "Империята над която слънцето не залязва" не ти говори нищо - не е учудващо че си задаваш подобни въпроси.

                          От двете империи които са си делили това звание през последните няколко века (Испанската и Британската) са двата най-говорени езика в света (след китайския). Английският е едва на трето място, испанският се говори от повече хора (но по-концентрирани географски).
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                            Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                            Не се е наложил "БРАТВА рвется", и на негово място се наложил английски.
                            Е, кой е империалиста в лингвистичното уравнение? Па, че английския е произлязъл от немския какво значи? Че немците победиха ли? Че всички езици използват огромен брой латински думи какво значи? Стига, че завъртаме към Хеллас пак и правото им да живеят на гърба на Европа и цял свят .
                            Не мога да разбера как в теми дори за бебешки биберони някой биха успели да вкарат политика .
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо/как Английския език е толкова наложен?

                              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                              Не се е наложил "БРАТВА рвется", и на негово място се наложил английски.
                              Е то баш на тия Симеон успя, та им го наложи, та от тогава ни серат в паницата от благодарност .
                              Последно редактирано от BulAf; 02-11-15, 22:12.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X