Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Софтуер за учебни цели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Софтуер за учебни цели?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Не, съвместими са напълно достатъчно. Просто не предлагат същите възможности.
    Какъв % от юзверите използват поне десета от тези възможности?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Софтуер за учебни цели?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Какъв % от юзверите използват поне десета от тези възможности?
      Всеки юзер, дето е отварял документ, направен с някоя от въпросните възможности де-факто ги е ползвал.

      Пък и не е нужно всеки да ползва всичко. Достатъчно е да ползва различни 10% от други юзери. Юзерите са достатъчно та с наслагване да покрият доволно голяма част от "екстрите".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Софтуер за учебни цели?

        Я кажете има ли офис програма поддържаща или имаща подобен на equation editor на МСО.
        Ако има такава веднага минавам на нея
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #94
          От: Софтуер за учебни цели?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Всеки юзер, дето е отварял документ, направен с някоя от въпросните възможности де-факто ги е ползвал.

          Пък и не е нужно всеки да ползва всичко. Достатъчно е да ползва различни 10% от други юзери. Юзерите са достатъчно та с наслагване да покрият доволно голяма част от "екстрите".
          Не споря, че може да са достатъчно за да оправдаят наличието на екстри в един офис пакет, но определено твърдя, че за една много голяма част от потребителите безплатните офис пакети са съвсем добра алтернатива.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #95
            От: Софтуер за учебни цели?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Не споря, че може да са достатъчно за да оправдаят наличието на екстри в един офис пакет, но определено твърдя, че за една много голяма част от потребителите безплатните офис пакети са съвсем добра алтернатива.
            Се тая, парите идват от другите.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: Софтуер за учебни цели?

              Аз пък ползвах Ноутпад++ в работата си и нямаше нещо , което да го замени от семейството ма МСО.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #97
                От: Софтуер за учебни цели?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Я кажете има ли офис програма поддържаща или имаща подобен на equation editor на МСО.
                Ако има такава веднага минавам на нея
                LibreOffice има редактор на формули, току що си поиграх. Дори ми е по-удобен от MS-ския. Няма с какво да проверя доколко се отварят с MS пакета.
                Изобщо - дотук ползвате MS офиса като еталон, и сравнявате всичко с него. Дори останалите да са по-добри - пак няма как да са еднакви. Пиша си CV-тата на безплатните пакети. Има и снимка, и таблици, и текст. Дори в Линукс няма Times New Roman. По някакъв начин се оправя, и не съм виждал проблеми с отварянето отсреща. Понеже го виждам изпринтено при работодателя.
                Документацията също си я правя на тях, досега никой не се е оплакал.
                Най-големия недостатък на MS офиса е, че не върви под Линукс. На емулатор не ми е идвало на ум да тествам, защото колко вече години не ми е липсвал пакета им. Направо съм учуден дето казвате, че безплатния не вършел работа.

                п.с. Ползвам формат .doc от Office 97. Никога docx. Може това да помага да не се разместват отсреща.

                Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-02-16, 08:48.

                Коментар


                • #98
                  От: Софтуер за учебни цели?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Се тая, парите идват от другите.
                  Приказката не беше ли за друго, а не за финансите на Майкрософт?!?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Софтуер за учебни цели?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Приказката не беше ли за друго, а не за финансите на Майкрософт?!?
                    Тя и сега не е. Аз лично не мога да не ползвам МС щото алтернативите не ми вършат работа.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Софтуер за учебни цели?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Тя и сега не е. Аз лично не мога да не ползвам МС щото алтернативите не ми вършат работа.
                      Както се видя обаче, има хора, на които алтернативите им вършат работа. От което следва, че спорът туй или онуй е напълно безсмислен. Всеки използва това, което му върши работа. А в държавните институции използват този продукт, за който правоимащите другари взимат най-голяма комисионна ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Софтуер за учебни цели?

                        То ако е да си напишеш нещо, да го принтираш или направиш на PDF, никаква съвместимост с MS Word не ти трябва. Проблемите идват когато пращаш или получаваш файлове в Word формат, например образци на по-сложни бланки и т.н. Или пък нещо по-сложно като цяла книга например, форматирана и подготвена на Word за предпечат (да, и за предпечат се ползва. няма нужда да ме убеждавате колко е правилно или не е). Тогава идват бозиците - тук ще мръдне с милиметър, там ще прехвърли ред на друга страница, пък тоя шрифт ще е с едно нюню по-различен, или ще тръгнеш да редактираш някой обект и ще ти покаже среден пръст, щото обекта е екселска таблица или графика по тая таблица, и от сорта. Дребни нееднаквости се случват и между различните версии на Word, а като се отваря с нещо друго хавата понякога е трагична, а дори и на пръв поглед да не изглежда, като тръгнеш да редактираш, ако изобщо се окаже възможно, бълваш змии и гущери..

                        А иначе да си пращаш CV-то в DOC формат ми се вижда леко безсмислено, при положение че няма да се редактира от отсрещната страна. PDF-а е точно за тоя случай правен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Софтуер за учебни цели?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ...
                          А иначе да си пращаш CV-то в DOC формат ми се вижда леко безсмислено, при положение че няма да се редактира от отсрещната страна. PDF-а е точно за тоя случай правен.
                          Още по-голяма безсмислица е държавни институции да публикуват официални документи и нормативни актове във формат Word.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Софтуер за учебни цели?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ...
                            А иначе да си пращаш CV-то в DOC формат ми се вижда леко безсмислено, при положение че няма да се редактира от отсрещната страна. PDF-а е точно за тоя случай правен.
                            През рекрутър кандидатствах за длъжност към Еврокомисията. Имат си техен малоумен template. Рекрутърът коригира някои неща, за да се харесат на заклетите чиновници. Най-малкото - HR-ите искат да трият имената, да не ги прескочим.

                            Коментар


                            • От: Софтуер за учебни цели?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Още по-голяма безсмислица е държавни институции да публикуват официални документи и нормативни актове във формат Word.
                              Няма 2 мнения по въпроса.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Софтуер за учебни цели?

                                Не е толкова безмислено, ако искаш да си го разпечатиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X