Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безжично пренасяне на енергия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безжично пренасяне на енергия

    Чудех се дали да не я метна тази тема директно в Спама... Ако не става дума за някакъв вид индукция, това си е сериозно постижение. Нищо че са само 1,8 киловата, само на 50 метра.
    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1407994
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Безжично пренасяне на енергия

    Интересно дали ако минеш между приемника и предавателя мозъка ти ще започне да свети...
    Спомням си като чистих антенните полета в казармата - след това 2 дена не можех да си вдигна главата от болка.
    42

    Коментар


    • #3
      От: Безжично пренасяне на енергия

      http://cleantechnica.com/2014/07/27/...less-charging/
      Но доколкото си спомням, това си беше точно индукция.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #4
        От: Безжично пренасяне на енергия

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        http://cleantechnica.com/2014/07/27/...less-charging/
        Но доколкото си спомням, това си беше точно индукция.
        За безжичното зареждане си е индукция и се ползува вече в редица електроуреди (аз имам електрически четки за зъби, примерно). Пренасянето на енергия на какъв принцип е? Това ми е интересно. Микровълни- добре, ама това далеч не изчерпва въпроса.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Безжично пренасяне на енергия

          Споко, няма интрига тука. Не е и нещо ново, поне както следва от статията.
          Разбира се, не казват в какъв вид са я получили в приемника тази енергия и как откъм приемника управляват количеството. Не намирам и оригиналната статия.

          Коментар


          • #6
            От: Безжично пренасяне на енергия

            Това е по-скоро храна за тези "месии" от коментарите под статията:
            "Това е много опасно оръжие вижте Стивън Кинг и" подпалвачката"..милиони с а жертвите на рутери монтирани в сгради в момента вкл в училища и детски градини.Препоръка слагайте рутери поне на двеста метра от сградите.."
            Не разбрах защо милиони, а не милиарди, но това е рдуг въпрос ...
            Инак, за безжичното пренасяне на енергия ви трябва около 40-50 метра вертикална жица и светодиод . Дори няма да ви трябва източник. Изведнъж ще откриете Тесла в дома си

            П.П. Имайки предвид сериозността на източника, сигурното е, че има Япония, слънце, МКС и технологии. Как и защо са свързани тези думички не е от значение.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Безжично пренасяне на енергия

              Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
              ... Изведнъж ще откриете Тесла в дома си ...
              Абе, аз тесла си имам, даже две. Това не значи, че съм дървар. Интересно ми е какво правят тия микровълни. Щото, като чуя някой да ми говори за микро, нано, ултра и т.н.- работи, започвам да подозирам, че ме гъбарка. В статията няма цитирано име на нито един учен или университет, понятието микровълни, някак си, обяснява всичко, но пък неща като "за пръв път" и "генериране на слънчева енергия в Космоса" (тва, последното дори не си го обяснявам какво е), са впечатляващи.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #8
                От: Безжично пренасяне на енергия

                Все пак надявам се наистина да е станало дума за Никола Тесла. И продължаваме да преоткриваме откритото от него или поне за което сме готови вече да използваме.
                Не важно кто напротив, важно кто рядом.

                Коментар


                • #9
                  От: Безжично пренасяне на енергия

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  "генериране на слънчева енергия в Космоса" (тва, последното дори не си го обяснявам какво е), са впечатляващи.
                  Чакай ся, нека ти обЯсним тиа работи. Тая работа с генериране на слънчева енергия е възможна само в космУса и това е така, защото тая енергия я генерира слънцето, а то не ще да работи и да генерира и едничка макра микро вълна, ако вземеш та го разкараш от космУса и го туриш другаде нейде. Та за това слънчевата енергия може да се генерира само там. Друг е въпросът, че пренасянето на микроволнова енергия на разстояние от 55 метра е нещо много специфично. Хората от десетилетия го правят на по-големи или по-малки разстояния, но на 55 метра досега никой освен японците не е успял да метне. Другото конкретно нещо е в киловати - нормално е според мен да се запише и новата мерна единица JSE/M (japonese solar energy per meter) известна на българския потребител с кодовото име "джиесем". Един джиесем е равен на киловат и осем, метнат на 55 метра или за прегледност 1JSE/M=1.8kw/55m. - в мерни единици "хиляди мощности на десетки метри"
                  Пак за прегледност е редно да кажем, че баба ми ползва японското откритие вече повече от десетилетие , общувайки със себеподобни и изяснявайки спецификата и концентрацията на CS-газа в туршийиките. ТА, в заключение бих казАл: "Открили ми японците дЕдовия".

                  П.П. Най-вероятно ако се открие някъде истинската научна статия, от която е произлязло нещото по-горе, няма да може да я познаем, защото няма да има нищо общо с нищо общо
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безжично пренасяне на енергия

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Пренасянето на енергия на какъв принцип е?
                    Самия пренос е чрез магнитен резонанс. На единия край имаш една навита жица и й пускаш ток. От ел.мрежата токът е променлив и създава променливо/осцилиращо магнитно поле. Т.е. има резонанс/вибрация. На другия край имаш друга навита жица, която от магнетизма ще произведе ток, но трябва да улови този резонанс, т.е. да улови същата честота. Като онази случка с оперната певица, която изпява една висока нота и чупи чаша. Нотата и чашата резонират в една честота, и се пренася енергия от певицата до чашата, с резултат - чупене. Някой ден може оперна певица да ти пее и да ти зарежда лаптопа. WiTricity е фирмата която осигури технологията за Тойота, от линка по-горе. Същата WiTricity се приятели с Интел миналата година и през 2016г се очакват лаптопи които ще се зареждат без кабел, както и други домашни уреди. Технологията им вече е достатъчно мощна, предава киловати ток и в домашни условия си работи.

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Ако не става дума за някакъв вид индукция, това си е сериозно постижение. Нищо че са само 1,8 киловата, само на 50 метра.
                    http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1407994
                    Статията е преведена малко като като недочул обяснил на недоразбрал. Иначе, Японците са ползвали точно насочена микровълнова радиация и голяма приемателна антена. Целта е да се накачат големи соларни панели върху сателит, и от там насъбрания ток да се праща до земята безжично. Меракът им затова е още отпреди няколко години. Патентът който ползват пък е от 1973г. Мицубиши участва, запретнали са ръкавите на кимоната и пердашат. Обаче практическите резултати засега са в необозримото бъдеще, в момента определено като "десетилетия". Проблемът е в изпращането на тока до точно определено място на земята, обикновено се получава голямо разпръскване. В момента са успели да насочат лъча от сателита до земна "точка" с диаметър 3км, което се счита за голямо постижение.

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение

                    П.П. Най-вероятно ако се открие някъде истинската научна статия, от която е произлязло нещото по-горе, няма да може да я познаем, защото няма да има нищо общо с нищо общо
                    http://rt.com/news/240193-wireless-e...y-send-energy/
                    Последно редактирано от Asteri; 19-03-15, 23:49. Причина: добавка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безжично пренасяне на енергия

                      Една от версиите касаещи Никола Тесла е че той е работил по въпроса именно за безжично пренасяне на енергия за бита,неговия основен спонсор е бил вносител на каучук,с подобна разработка спонсора вероятно ще трябвало да фалира и спрял финансирането на Тесла.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безжично пренасяне на енергия

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Самия пренос е чрез магнитен резонанс. На единия край имаш една навита жица и й пускаш ток. От ел.мрежата токът е променлив и създава променливо/осцилиращо магнитно поле. Т.е. има резонанс/вибрация. На другия край имаш друга навита жица, която от магнетизма ще произведе ток, но трябва да улови този резонанс, т.е. да улови същата...
                        Аз само да питам, а оная стара формулировка от учебника по физика за 5ти клас, гласяща че силата на магнитното поле спада с квадрата от разстоянието, къде я загубихте?

                        Иначе, както отбеляза Тропчо, предаватели да искаш. От прозореца си виждам един, дето е поне 5 киловата, може и повече да е, не съм се интересувал. На последните етажи в североизточната част на града, енергоспестяващите лампи светят и без да си включил копчето. Пак от тоя ми ти предавател. Все пак повечето хора го използуват за радио и телевизия де
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Безжично пренасяне на енергия

                          Мдаа, rt.com - също толкова "сериозен" източник, самоче на английски - там хората поне нямат претенции. Не вярвам нито дума, докато не излезе в офнюза .. опс моя грешка - нАука офнюз "nАuka.offnews.bg"
                          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                          0888 315 794
                          LZ1UPI
                          A1 (Rh+)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X