Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Белите са по-умни от негрите?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Белите са по-умни от негрите?

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    Жалко, че НИЩО не си разбрал....
    е какво има да разбирам -да не ми пука от нищо ,да обичам секи които вида ,мир и дружба да царува на земята ,като вида изгрева и аз да изгрея с него...това е наивно!Да живееш по този начин значи да отричаш какво е положението в страната!така не бива!
    много преди старта...

    Коментар


    • #92
      До: Белите са по-умни от негрите?

      targa, съгласен съм с теб. А за престъпленията на черните искам само да добавя, че не са предимно към белите, а по-скоро са статистически равномерно разпределени pro rata според популацията. Затова повечето зверства са помежду тях си. Естествено историята на белия човек по света е пълна с примери, че и ние хич не падаме по-долу. Тези които тук с градили апартейда начело с Фервурт са били банда комплексирани изверги и белия лумпен пролетариат ги е обожавал. Та не ме рарбирай грешно - нямам дори и подозрения, че ние сме супер раса. Просто всекидневието тук те зарива с примери, които те карат да забравиш, че това е лош коктейл от истрия, култура, социология, икономика и добра вековна човешка гадост и в заетостта си, не задълбавайки много, почваш да мислиш - абе тоя под-вид тука са ама много различни...

      Коментар


      • #93
        До: Белите са по-умни от негрите?

        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
        Да, всички нации, народи и раси, обитаващи горещите климатични пояси, са мързеливи. Това е факт, обусловен от много причини, не само културно-социални.
        Смисълът на поста ми беше не кой какви насилия е вършил, защото примери за изроди има в изобилие и от двете страни.
        Исках да обърна внимание върху това кой е запазил душевността си, връзката с майката Природа и умението да се радва, да бъде щастлив. Защото ако честно се замислим, мнозина от нас ще признаят, че отдавна не са се смели просто така, защото слънцето грее и сме живи... Просто днес се замислих по конкретен повод, че критериите ни за УМ И РАЗУМ са доста едностранчиви.
        +10
        Въпрос на време беше темата пак да пламне.

        Винаги съм се питал защо Африка, люлката на човешкия род /не само според Артър Кларк/ е най-изостаналата част на света.
        Задавам си и друг въпрос: При конфликт с високи технологии (ОМП- никой няма да използва срещу африканска държава), тежки земетресения, катаклизми - кой е най-приспособим и кой ще оцелее?
        Дали белия човек с неговата енерго, техно, хигиено, и н'ам ква си зависимост, или коренното население на Африка, живеещо така откакто се помни.Какво тук значи някакъв си интелект?Интелекта се включва когато се налага. Въпрос на оцеляване- те това и правят- оцеляват /навсякъде/ докато ние се развиваме според нашите стандарти.
        На белия,отскоро и на жълтия човек има какво да му се събори по главата-собствените творения. Най-страшна е енергозависимостта на белия свят.

        Коментар


        • #94
          До: Белите са по-умни от негрите?

          Винаги съм се питал защо Африка, люлката на човешкия род /не само според Артър Кларк/ е най-изостаналата част на света.
          Ами единствения начин е да прекараш няколко години в Африка. Виж, че никой от хората живели на "Черния континент" не пише в тази тема. Само Disem спомена, че е прекарал там 8 години от живота си и нищо повече не написа. Още няколко участника в този форум са живели и работили в Африка, но и те не се впускат в политкоректни теории.
          Войниците не обичат да говорят за войната.
          Отивам да затворя прозореца, че стана много горещо, а и тази вечер цикадите пак са се наврели под хибискуса и вдигат голяма аларма. Идва време да украсяваме коледните палми
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • #95
            До: Белите са по-умни от негрите?

            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
            Ами единствения начин е да прекараш няколко години в Африка. Виж, че никой от хората живели на "Черния континент" не пише в тази тема. Само Disem спомена, че е прекарал там 8 години от живота си и нищо повече не написа. Още няколко участника в този форум са живели и работили в Африка, но и те не се впускат в политкоректни теории.
            Войниците не обичат да говорят за войната.
            Отивам да затворя прозореца, че стана много горещо, а и тази вечер цикадите пак са се наврели под хибискуса и вдигат голяма аларма. Идва време да украсяваме коледните палми
            Аз също съм живял и работил 10 години без 2 месеца в Нигерия, имал съм от 700 до 2000 работника на обектите плюс контакти на всички нива в техните прослойки но понеже не съм чел темата от начало и не мога да влизам в спор с никого но мога по натам да ви разкажа каквото поискате от първа ръка а не някои ми каза или някъде четох.
            Но като цяло поддържам теорията, че белите са далеч по умни без да обиждам никого от черната раса НО и те имат много положителни черти на които ние може само да им завиждаме.

            Коментар


            • #96
              До: Белите са по-умни от негрите?

              Тая работа може да се генерализира горе-долу на държавен, че и на континентален принцип, но не и на генетичен. И това е очевидно - всяко общество е продукт на своята държава и обратното. Категорично мога да кажа, че холандците средностатистически са по-умни от португалците. По-дейни са, по-образовани, владеят повече езици, имат по-стабилно образование и т.н. Също така, мога да обобщя, че европейците са "по-умни" от африканците и от латиноамериканците, а северноамериканците усреднено са "по-умни" от азиатците. И добре, че е усреднено, за да може масовката от 3 млрд. да свали нивото на жълтурите и индийците. Защото ако разгледаме възможностите на образованите азиатците в точните науки ще стане страшно.

              Няма нужда да се опитвате да дискредитирате тезата ми с някакви подмятания за "политическа коректност". Въпросът е фундаментален - дали интелектуалните възможности като цяло се наследяват, при това на "расов принцип", или се формират.

              Коментар


              • #97
                До: Белите са по-умни от негрите?

                Аз не виждам противоречие. Можеш да доформираш само нещо, което и без това съществува. В случая е дошло от генетиката.

                Коментар


                • #98
                  До: Белите са по-умни от негрите?

                  Посочете едно смислено, да речем научно откритие или изобретение, направено от негър??? Въпреки, че Африка е люлката на човечеството си е останала на нивото отпреди милиони години...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #99
                    До: Белите са по-умни от негрите?

                    Бе, на генетично ниво сме еднакви с маймуните, вие ми говорите за раси. То, учените не са еднозначни кво е това раса изобщо и доколко е въпрос на субективно подбрани признаци. За тъпите англосаксонци, който не е светлорус, синеок и с прозрачна кожа, не е "бял". Друг номер е със широкото тълкувание на арийската раса - тя е едва ли не на езиков принцип и всички народи, които говорят нещо от индоевропейската група са арийци. Същата работа е и със семитите - това са народи, които говорят или са говорили от арамейски и финикийски, през арабски, та до еврит.

                    За 10ти път ще повторя - битът определя съзнанието. Иначе как ще обясниш на генетичен принцип, че първо белите елини и римляни са подкарали цивилизацията в Европа и в района, а после същите тези "просветлени" народи влизат в мрачно Средновековие и не излизат от него, докато северноафриканците не им бият шута към Ренесанса? Яко генетични флуктуации...

                    Коментар


                    • До: Белите са по-умни от негрите?

                      Да, питието определя съзнанието. Медицински факт.
                      Ама видимо само в някакви граници. Пак пример от богатия експеримент "американски негри". Живеят в топлите щати за да могат да си седят по голи задници цяла година и да не кихат. Хубаво, ама в Калифорния и Тексас са едни от най-мощните университети и научни центрове на света. Що не прихванат и това, освен яденето на банани? Играят футбол и баскетбол щото много кинти. И няма място за всички. Но не играят хокей, макар че и там кинтите са много а негрите не стигат.
                      Да си виждал негри по природонаучните факултети? Още когато ние плащахме на братските младежи да се изучат? И за войници не стават - сложно им е.

                      Коментар


                      • До: Белите са по-умни от негрите?

                        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                        Тая работа може да се генерализира горе-долу на държавен, че и на континентален принцип, но не и на генетичен.
                        ... ...
                        Бе, на генетично ниво сме еднакви с маймуните, вие ми говорите за раси.
                        + 10.
                        Ми, с това може да се затвори темата направо, щото я изчерпва. Обаче, някакси социално-битовите "доказателства" явно определят генетичните, според някои участници в разговора.
                        Стефане, докога с тоя пример за Калифорния и сие ? Аз там не съм ходил, ама хич и не вярвам негрите да са равнопоставени на белите в социалния строй, и да им се гледа като на равни, и да имат равен старт, па ако ще на хартия да е така. А да се твърди че хич пък няма негри в тоя и оня университет също е абсурдно, вярвам, ще се съгласиш...
                        Ама всичко това си е живо заяждане на дребно, така или иначе, щото генетиката изобщо няма нищо общо. Или айде, нека има нещо. Но то е нищожно на фона на големите различия между днешните "бели" и "черни" (каквото и да значи това), които се определят от съвсем други фактори, а генетиката остава последна дупка на кавала...
                        И като ще си въртим старата песен като латерни, въртя си я и аз:
                        Как така като хванеш едно негърче от малко и вложиш старание и кинти, ще го направиш квото искаш ? От наемен убиец, та до супермузикант и т.н., да речем, според талантите... Явно "заобикаляш" гените по завиден начин. Хората се чудят как да бъркат в клетките и да променят генома, пък то колко лесно ставало...
                        Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                        Коментар


                        • До: Белите са по-умни от негрите?

                          Ти си виждал негър физик??? Покажи и на мене, а?
                          Виж, човекът е такова нещо, че когато иска нещо наистина, нищо не може да го спре. Има негри големи бандити? Големи спортисти? Политици? Кандидат за президент даже има, и без два дена шампион от Ф 1. За да стигнеш до такива места трябва да си НАИСТИНА богат. И да вложиш неистови усилия. Ето, вложили са ги, успели са. Значи в науката биха успели толкова повече. Зер средата е крайно либерална, и единствената спирачка на такова място е собствената ти неспособност. И не се искат никакви собствени пари. От тебе - само акъла. Е, в науката негри няма.
                          В Калифорнийския университет има нелегални китайци, три пъти умрели между колелата на вагоните, но успели да стигнат до там от оня край на света за да учат. А между общежитията на ливадата се въргалят местни негри и чакат да падне нещо за чукане. Но в безплатната библиотека не влизат.
                          Какъв пример да дам? С негрите от Бали? Там вярно средата определя всичко. Но в Дарфур вилнее война от 20 години, а те още не могат да се научат да воюват.
                          Вижда ми се правилно да давам примери, в които има база за сравнение. С какво да сравняваме екваториалните пигмеи? Или да обсъдим евронегрите? Резултатите им са същите като на американските. Но понеже не са съществен процент от населението, и извадката няма да е представителна. Така че не са интересни също така българските, съветските и монголските негри. Много са само африканските и американските. Предложи друг пример - ще го мислим.

                          Коментар


                          • До: Белите са по-умни от негрите?

                            Е, айде ся, няма негърчета-физици, ни едно...
                            И в науката се мяркат негри, що да не се, макар че не можеш да ги сравниш с дела на китайците и индийците. Чунким за етиопеца е по-лесно да стигне до немската лаборатория, отколкото за тебе, че да го има в повече там ? А като няма кво да прави в етиопската си "лаборатория", как да чуеш за него ? Апропо, у нас става същото, не знам дали усещаш, но това е друга тема...

                            Въпросът с примера не опира до това от коя точка на света да показваме негрите. Въпросът с примера опира до това, че този пример не опира доникъде Защото ти търсиш генетично обяснение в него, само че защо непременно такова ? Социално-икономическият фактор май е бая по-по-най... Като са свикнали да живеят на гърба на вече свръхтолерантното, патологично толерантното общество, значи то е виновно. А не тия дето ядат зелника, нали ? За негрите в университета не се грижи - като не четат, на втората година са аут. Тва да не е наш университет, дето който не е влязъл, той не е завършил... Ама завършат ли го, няма кво да речеш повече.

                            Добре, сега докъде стигаме така ? Има ли успяли умни негри ? Викаш, чат-пат има, ама са изключения. А тъпите бели и те ли са изключения ? По правило сме умни, ама... Тънкото в разговора е, че цивилизацията се е отделила от дивото твърде скоро и за такива периоди гените няма как да мръднат. Затова и като ги разглеждат с изумление виждат, че са еднакви Значи, явно разликата идва от другаде... Сурова среда, тежък труд за да оцелееш, прогрес, развитие, борба с природата, изобретателност... Избери си. Гените определят много, да, ама първите седем години кво определят не е истина просто...
                            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                            Коментар


                            • До: Белите са по-умни от негрите?

                              Не познавам много негри, но някой от тези дето "познавам" (запознавал съм се) са доста по-умни от доста други хора, естествено от един-два случая не може да се прави статистика, но усещането ми е че "битието определя съзнанието".
                              А и още един въпрос най-умните хора физици ли са непременно? Мисля че Умни/интелигентни хора има във всички (или поне повечето) професии, лекари, творци, финансисти, мениджъри (да управляваш хора е много сложно нещо, особено ако го правиш добре). Дали е по-умно да "копаш" цял живот и да умреш "млад" от инфаркт/инсулт/... или е по-умно да седиш под палмата на лазурният бряг на тропически остров и да хапваш, банани, риби, раци (все супер скъпи деликатеси в западният свят) и спокойно да си изакараш дните? (това ествствено е хипербола, но винаги има зрънце истина).
                              Ако съм млад негър в Щатите дали ще отида в университета или ще стана млад рапър милионер?
                              Въпроси, въпроси, въпроси, а отговорите са малко

                              Коментар


                              • До: Белите са по-умни от негрите?

                                Стига с тия негри хокеисти и скиори, че съвсем се изтърка вече. Ето, в една доста "немаймунска" игра като голфа, виж кой доминира безапелационно.

                                Понеже търсиш разпределение на разни представители на отделните "раси" в различните сфери на научния, икономическия и прочее живот, ще те питам следното - за колко цигани физици, хокеисти, нобелови лауреати или индустриалци се сещаш? Няма? Ми, що така? Те са си от нашата раса. Даже и Хитлер се е затруднил в аргументацията си по техен адрес и накрая е претупал работата с "от всяко правило си има изключения". Никви изключения няма. Той е трепал на етнически и на национален признак, а не на расов. Но да се върна на циганвската тема. Излиза, че мизерният бит на циганите и затвореното им общество е това, което освинва картината. Въпреки това, попаднал в подходящата среда, циганинът много лесно и бързо може да се ориентира в обстановката и да води една сюрия българи за носовет Особено ако го напътстват задкулисни деятели. Да споменавам ли изпълненията на циганите Живков, Доган, Костов и Чирков? А, да те просветля ли за циганския катун в и около бившето ПолитБюро? Георги Йорданов - цял циганин, Георги Атанасов - половин циганин, Кочо Гяуров - цял циганин, Иван Абаджиев - цял циганин, Пенчо Кубадински - цял циганин, Григор Стоичков - половин циганин.

                                Ще натъртя за хиляден път, барем хване декиш - бит и възпитание, възпитание и образование. Това формира хората, а не маланинът, каротинът и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X