Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Аз пък прочетох цялата тема, и заключението ми е че пишат хора които си нямат понятие от материята, но за сметка на това се изказват авторитетно и компетентно.
    Това нас, "копачите" може само да ни радва. Хич не ми се иска да разсейвам песимизма ви, но ето ви една статия за размисъл. А нека си представим какво ще се случи когато Ибей и Амазон започнат да приемат криптовалута, м?

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
      А нека си представим какво ще се случи когато Ибей и Амазон започнат да приемат криптовалута, м?
      Кога го виждаш това, времево?
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        A, нищо не виждам аз...просто си мисля, какво би станало ако някой ден се случи това.
        Случи се със Zynga, защо не и с други? Явно и биткойните не миришат

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
          Аз пък прочетох цялата тема, и заключението ми е че пишат хора които си нямат понятие от материята, но за сметка на това се изказват авторитетно и компетентно.
          Това нас, "копачите" може само да ни радва. Хич не ми се иска да разсейвам песимизма ви, но ето ви една статия за размисъл. А нека си представим какво ще се случи когато Ибей и Амазон започнат да приемат криптовалута, м?
          ще се случи бавното им концентриране в имащите ресурси и средства за производство(щото трябва папу). Ако не се появят читави коин банки. А то няма как.

          освен това инфлацията при биткойните е всъщност деленето на нещото.

          Че може да се спечели спор няма, но че биткойна ще промени светът - то няма.
          Технологията на биткойна обаче има потенциал за промяна на света.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            За 20-тина дни Лайткойт намали цената си в долари 5 и нещо пъти. 80 и нещо процента спад, само защото китайците си наумиха, че леко не ги кефи, евентуално.
            Къде бе, драги ми писателю го прочете това? В някоя статийка ли? И не им се сърди на валутите. Работата им е да мърдат нагоре-надолу. Както и да мърдат някой печели. Целта е да си в тази група, а не в групата на лаладжийте

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LC1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5551386

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LC2.JPG
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5551387


            Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
            Аз пък прочетох цялата тема, и заключението ми е че пишат хора които си нямат понятие от материята, но за сметка на това се изказват авторитетно и компетентно.
            Абсолютно си прав, но това е положението и в повечето други теми. За съжаление...
            Последно редактирано от elbgt; 06-01-14, 15:02.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Като не искате никой да ви разваля рахатлъка и да си се надъхвате един друг, си направете затворена група и там си дискутирайте колкото си искате.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                В известна степен си прав, защото всъщност при подобен тип материя място за дискусии принципно няма. Парата локуми не обича. Мотика си сака Поне по 30 мин на ден
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  Като не искате никой да ви разваля рахатлъка и да си се надъхвате един друг, си направете затворена група и там си дискутирайте колкото си искате.
                  Аз пък нямам нищо против някой да изкарва пари, добивайки нещо по този начин, няма лошо щом има кой да плаща в зелено за това.Просто не искам аз да съм от тия плащащи за нещото.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Като не искате никой да ви разваля рахатлъка и да си се надъхвате един друг, си направете затворена група и там си дискутирайте колкото си искате.
                    Каква затворена група до момента копаем яко , само 3ма сме.(от 8страници)
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Като не искате никой да ви разваля рахатлъка и да си се надъхвате един друг, си направете затворена група и там си дискутирайте колкото си искате.
                      Аз например също много се интересувам от тази материя и за мен засега тази тема доста полезна. Ако не беше в открита част на форума - нямаше как да науча доста неща.....
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
                        А нека си представим какво ще се случи когато Ибей и Амазон започнат да приемат криптовалута, м?
                        Колега eBay е бая голям "продавалник" с няколко милиони юзери, последната инстанция където се наложи това ще е там.

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          jkolarov: "Аз пък прочетох цялата тема, и заключението ми е че пишат хора които си нямат понятие от материята, но за сметка на това се изказват авторитетно и компетентно. Това нас, "копачите" може само да ни радва. Хич не ми се иска да разсейвам песимизма ви, но ето ви една статия за размисъл. А нека си представим какво ще се случи когато Ибей и Амазон започнат да приемат криптовалута, м?"И кой ще плаща процентите на Ибей, нещо не ми се вярва. Но няма да се срине светът.elibgt: "Къде бе, драги ми писателю го прочете това? В някоя статийка ли? И не им се сърди на валутите. Работата им е да мърдат нагоре-надолу. Както и да мърдат някой печели. Целта е да си в тази група, а не в групата на лаладжийте " http://bitcoinwisdom.com/markets/mtgox/btcusd - ей тука разцъкай, БТК при китайците беше под 400$. А http://bitcoinwisdom.com/markets/btce/ltcusd - от 48 на 12 долара, разцъкай на 1 ден мащаб/свещ. На мен ми е все тая и 5000 да стане, просто няма да съм от тия, които ще ги купуват. Пиъркойн най ми харесва засега, и вече се приема почти навсякъде. Иначе всяка алтернативна валута се размена веднага за БТК.

                          Коментар


                          • Re: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Шъ ме извините, ама тва днес го видях и се смях леко над себе си...

                            http://9gag.com/gag/aG9n47z

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Прокуратурата в Манхатън „седи“ върху мултимилионна златна мина от биткойни. А тя може да стане и доста по-голяма. Федералните власти притежават 29 655 биткойна, на стойност 27 милиона долара с днешна дата, в резултат на конфискация.
                              Биткойните принадлежаха на Silk Road, анонимният онлайн черен пазар, който властите твърдяха, че е проводник на незаконни дейности, като продажба на наркотици, оръжие и хакерски услуги, та дори и място на което наемни убийци могат да пускат обяви, пише Ройтерс.
                              Сайтът бе разбит след акция на ФБР през септември, когато агенти поеха контрола над сървърите му и арестуваха човека, който стоеше зад него в Сан Франциско. Никой не е предявил претенции върху въпросните биткойни, открити в електронни „портфейли“, ползвани за съхраняване на дигиталната валута.
                              Други 144 336 биткойна, на стойност над 128 милиона долара, също бяха установени от федералните власти, но над тях претенция има 29-годишният Рос Улбрихт, човекът който според ФБР е основателят и основен оператор на Silk Road.
                              Това поставя властите в необичайна позиция, предвид опасенията им относно начина по който биткойните и останалите дигитални валути биват ползвани от престъпници, за да заобиколят регулациите, насочени към предотвратяването на прането на пари. Ако изтъргува цялото конфискувано богатство, правителството може да даде легитимност на биткойн, отбелязва Ройтерс.
                              Биткойн в основата си е софтуерен код, който определя единица за стойност, която потребителите могат да си прехвърлят един на друг. За разлика от системите за прехвърляне на виртуални пари, стойността на биткойн не е „вързана“ за твърда валута, като долар и евро, а се определя от търсенето и предлагането на биткойни.
                              Службата на щатските шерифи (U.S. Marshals Service), която отговаря за ликвидирането на конфискуваните активи, трябва да реши дали да продаде биткойните на някоя от борсите, или да търси частен купувач, вероятно чрез аукцион.
                              Говорителката на окръжния прокурор за Южен район на Ню Йорк, Прийт Бхарара, коментира в петък, че правителството все още се опитва да реши какво да прави с конфискуваните биткойни.
                              Моментът на продажбата би имал важно значение за сумата, която правителството може да реализира. Цената на биткойн е силно волатилна в последните 6 месеца.
                              Когато Silk Road бе затворен, биткойните открити на сървъра струваха 3.6 милиона долара, доста под днешната им цена от 27 милиона.
                              Не е ясно дали една мащабна разпродажба на биткойни от щатското правителство няма да срине цената. Оборотът вчера на една от водещите световни биткойн борси, японската MtGox, бе 8656 биткойна.
                              Според Луис Рули, професор в юридическия факултет на Университета в Пенсилвания, правителството трябва да „обмени тези биткойни в кеш относително бързо“.
                              Бари Силбърт, основател на един от първите инвестиционни фондове, които дават на индивидуални инвеститори експозиции към биткойн, отказва да даде мнение по въпроса какво трябва да направи правителството с конфискуваните биткойни или как това ще засегне пазара.
                              Марко Сантори, лобист за фондацията Биткойн, която е официалната търговска група, защитаваща валутата, коментира, че организацията няма официална позиция по въпроса.
                              „Няма да е трудно“
                              Повечето конфискувани стоки от щатските власти отиват при Службата на щатските шерифи, където се провежда търг, а в редки случаи – предназначението им се променя за държавна употреба.
                              Шерифите имат опит не само с отнемането на джипове и къщи, обаче. Те боравят и със сложни финансови инструменти, с чужди компании и с всякакъв тип странни активи, конфискувани от престъпниците.
                              „Въпреки че биткойн е нова форма на актив, за тях не е необичайно да намерят начин за ликвидация на такъв нов актив“, коментира Джефри Албъртс, партньор в Pryor Cashman и бивш прокурор в Манхатън.
                              „Няма да е трудно за тях, независимо дали трябва да го правят през борса или да намерят купувач, който директно да го придобие от тях“.
                              Улбрихт бе арестуван на 1 октомври в бирария в Сан Франциско и бе обвинен от прокурорите в Ню Йорк за пране на пари, хакерство и трафик на наркотици. Той е във федерален затвор в Ню Йорк, без право на излизане под гаранция. Улбрихт твърди, че е невинен.
                              Прокуратурата поиска миналата седмица съдията да издаде задочна присъда по делото за гражданска конфискация, което бе заведено от прокуратурата, след рейда над Silk Road и ареста на Улбрихт, с което да й даде контрол над активите на Silk Road.
                              Районен съдия Пол Оуткън подписа разпореждане в сряда, с което даде контрола на властите над 29 655-те биткойна на сървъра на Silk Road, но не и на по-голямото количество, открито на компютъра на Улбрихт. То все още е предмет на спор.
                              Ако има продажба на биткойните, сумата ще отиде във фонда за приходи от конфискация, който правосъдното министерство разходва за правораздавателни дейности.

                              От тук: http://www.spekulanti.com/analizi-oc...RF_Ig.facebook
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Цялата тая работа наистина ме разсмива до някъде... Т.нар Silk Road е общоизвестно пространство за повечето тийнейджъри. Не, че някой реално е имал достъп - просто всички "знаеха", че там можеш да си поръчаш дори и наемен убиец. Имаше доста спекулации, че bit coin криптовалутата всъщност обслужва точно него - лично аз съм скептично настроен към това, като идея... без доказателства не вярвам. Както и да е - смешката - поне за мен е - че прокуратурата в Манхатън може директно да тегли брадвата на тази валута - още днес - само да поиска. Пуска съответното количество на цена 0,00001 цент и... ми окей - that was all folks.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X