Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    .... Ама влизам в магазина и искам да си купя нещо. Как плащам и как гарантирам в магазина, че плащам с истинската валута?
    Тук поне е изяснено първенството между яйце и кокошка. Важно е кой-какво е готов да продаде, срещу съответната валута и чак след това, дали има някой, готов да го купи.
    Представи си, че имаш две ръчни дрелки - без електромотор, а ръчни. Безценен инструмент, който рядко се ползва и чупи.
    А жената дудне относно пространствено-килерния континиум и неговата окупация.
    Принуден си да изхвърлиш едната, но сърце не ти дава. Толкова изящен труд, а и вече няма такова качество. Няма на кой приятел да я подариш, няма къде да я прибереш. Вече трети път я носиш до котейнера и я връщаш. Би ли я продал за Биткоинти ?
    Вероятно да. А пука ли ти, ако те измамят ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #92
      От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Тази система няма да стане масова докато поне една банка не застане зад нея по една много елементарна причина - сигурността.
      Има още една причина- доверието. Зад доверието в долара , седи 6-ти американски флот, F-n и морската пехота. Щеш, не щеш , ще му имаш доверие. Иначе те чака съдбата на Садам и Кадафи.Зад биткойна седи сляпата вяра, че можеш да си купиш нещо от някой дето вярва ,че това е средство за размяна.Аз лично вярвам в Милтън Фридман. В "Немирството на парите" прочетох , че на някой острови в Тихият океан разменното средство са големи камъни с дупка в средата. Ни атом ги мори, ни ток.Та в момента дялкам такъв за да си купя банани.

      Коментар


      • #93
        От: Между нас има ли Биткойнъри.

        То доверието иде със сигурността. Една от причините хората да измислят банките, освен да вземат пари назаем, е и да има къде да си държат парите на сигурно място, а не у тях под дюшека. Като чета по други форуми какви напъни стават за криптиране на портфейлите, държане на отделни компютри, облачни услуги, принтиране на хартия... С банките всичко е измислено отдавна и държейки парите си в банка те са защитени. Използването на банкови карти също гарантира достатъчно ниво на сигурност и дори да ме излъжат пак има закон който по някакъв начин ме пази. А с тези биткойни всичко зависи от нас. И като се оцвъкаме няма и на кого да се оплачем. Като оня дето хукнал да си търси компютъра на бунището. Всичко си седи у дома, т.е. се върнахме във времето на държенето на парите под дюшека. В банката парите са вързани с моята самоличност, т.е. мога по всяко време да ида, да се легитимирам и да си ги взема и това не зависи какво съм изхвърлил на бунището или някой не е влязъл у дома да ме обере. Ествествено, ако са незаконни и искам да съм анонимен сигурно ще използвам биткойн. Ама не виждам причина да го правя доколкото всичките ми доходи са законни и няма какво да крия.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #94
          От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
          Значи приемаме, че в древността, където едва ли са съществували електро-енергийни системи, златото хич не е било ценност, така ли?
          не, не приемаме такова нещо. Аз приемам, че търговията като такава е надраснала златото и няма да се върне към ограниченията му, докато не изтребим всички хора и да ги изчакаме да еволюират на нова сметка от маймуньете. И даже тогава не е сигурно.

          Та златото е ценно, като има търговия и тогава другите валути са еднакво ценни. Като няма търговия е равностойно на другите камъни, а другите валути - на шумата.

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          сигурността. Как и къде се съхраняват парите?
          В елементарния вариант си ги съраняваш сам, във файл - толкова сигурно, колкото си съхраняваш другите важни файлове. Също можеш да си ги сложиш в някои банки или да ги изтеглиш обратно. Няма проблем с това. Не го мисли и магазина - щом е стигнал да приема биткоини значи има лесен и бърз начин да проверява с какво плащаш. Ако може да си позволи разходите - даже и без да е свързан с Интернет.

          Първоначално публикуван от jastreba Преглед на мнение
          Има още една причина- доверието. Зад доверието в долара , седи 6-ти американски флот, F-n и морската пехота. Щеш, не щеш , ще му имаш доверие. Иначе те чака съдбата на Садам и Кадафи. ...
          Споменах в-к Атака и почнахме да преписваме оттам.
          Коя точно войска седи зад доверието в Еврото? И хайде, този въпрос допуска спекулации.
          А коя точно войска седи зад доверието в златото или среброто? Как става така че хора, готови да ти дадат нещо ценно срещу злато и сребро има винаги и навсякъде, а доверието в тези метали е даже малце више от долара? И това напук на всякакви усилия на всякакви администрации да ограничат ролята на тези метали като разменно средство?

          Коментар


          • #95
            От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            В елементарния вариант си ги съраняваш сам, във файл - толкова сигурно, колкото си съхраняваш другите важни файлове. Също можеш да си ги сложиш в някои банки или да ги изтеглиш обратно. Няма проблем с това. Не го мисли и магазина - щом е стигнал да приема биткоини значи има лесен и бърз начин да проверява с какво плащаш. Ако може да си позволи разходите - даже и без да е свързан с Интернет.
            Виж по-горното мнение. А как ги съхраняваш в банка? В трезор на флашка? А ако вляза у вас и имам достъп до хартиения да речем вариант ще имам и това дето е в трезора. Т.е. парите ще ги харчи този, който е пръв.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #96
              От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              ... А с тези биткойни всичко зависи от нас. ....
              Срещат се и такива "извратеняци" - особено сред мъжете.
              Искат всичко в живота им да зависи само от тях.
              Е за тия са предназначени биткоинтите.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #97
                От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                То доверието иде със сигурността.
                И сигурността идва с доверието. Сигурен съм ,че на всяко място в света имат доверие в една жълтица и ще ми дадат хляб за нея. Долари също не връщат...Не съм сигурен обаче, че ако ида с нещо такова SN-jKjan56RbajswO34Kkma , разпечатано на принтер във формат А4, някой ще се навие да ми даде филия хляб или литър нафта за жипката.

                Коментар


                • #98
                  От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Срещат се и такива "извратеняци" - особено сред мъжете.
                  Искат всичко в живота им да зависи само от тях.
                  Е за тия са предназначени биткоинтите.
                  Да са живи и здрави. Всеки е свободен да си употребява и губи парите както намери за добре. Аз взех аванс, платих сметките, поръчах нов калъф за телефона без да ставам от стола и без да се тръшкам за каквито и да било криптирания. Всичко прави банката за което аз естествено си плащам. Избрал съм я нея за сигурността на парите си, а зад нейната сигурност стоят много хора, включително и държавата.
                  Стойността или по-точно ценността на златото и среброто не се е променила откакто се използват за разменна монета. Биткойна на каквито и математически закономерностти да почива силно се съмнявам да изкара и една хилядна от времето на златото и среброто. Тези два метала са се наложили поради ограниченото им намиране в природата. Изместването им от ограничена математическа закономерност не ми се струва много вероятно.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    [QUOTE /]В "Немирството на парите" прочетох , че на някой острови в Тихият океан разменното средство са големи камъни с дупка в средата. Ни атом ги мори, ни ток.Та в момента дялкам такъв за да си купя банани.[/QUOTE]

                    Това е и първоначалното предназначение на парите. Средство за съпоставяне на един вид човешки труд, с друг вид и размяната им, различна от натурална размяна.
                    Защото ако усилията вложени от един за набиране, доставка до пазара на един килограм банани, струват колкото усилията на друг, за изработка на един и половина чифта гумени сандали - как точно ще ги размените ?
                    Три сандала ли предпочиташ, или два + две пети ?
                    Само, че когато държавата закъса и няма платежни средства в оборот, съответно и ти нямаш и оня със сандалите също.
                    И какво сте виновни питам, ти и други работоспособни мъже, с мерак за работа, че министърът на финансите е идиот, а шефа му тъпак, тъй щото не можете да си разменяте труда ?
                    Последно редактирано от Nik Nikolov; 31-12-13, 09:13.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Виж по-горното мнение. А как ги съхраняваш в банка? В трезор на флашка? А ако вляза у вас и имам достъп до хартиения да речем вариант ще имам и това дето е в трезора. Т.е. парите ще ги харчи този, който е пръв.
                      В трезор на флашка си е все едно да съхраняваш банкнотите във трезор - това не е банка, а просто съхранение. В банка биткоините се съхраняват досущ като останалите пари и даже и лихва сигурно ще получиш. Тогава не те интересува особено каква валута са. С всички предимства и недостатъци на това съхранение - примерно риск да фалира банката. Разликата е само как оперираш с парите в брой.

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Срещат се и такива "извратеняци" - особено сред мъжете.
                      Искат всичко в живота им да зависи само от тях.
                      Е за тия са предназначени биткоинтите.
                      Прочее, това е основната реклама на тази разплащателна система.

                      Първоначално публикуван от jastreba Преглед на мнение
                      И сигурността идва с доверието. Сигурен съм ,че на всяко място в света имат доверие в една жълтица и ще ми дадат хляб за нея. Долари също не връщат...Не съм сигурен обаче, че ако ида с нещо такова SN-jKjan56RbajswO34Kkma , разпечатано на принтер във формат А4, някой ще се навие да ми даде филия хляб или литър нафта за жипката.
                      Биткоините в разпечатан вид са безполезни. Нещо като да минеш левчетата на ксерокс. Ама успех в отричането на нещо което не познаваш.

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Тези два метала са се наложили поради ограниченото им намиране в природата. Изместването им от ограничена математическа закономерност не ми се струва много вероятно.
                      Двата метала са ценни именно поради математически закономерности - главно термодинамични. Дали могат да бъдат заменени с по-прости закономерности - рано е да се каже. Във всеки случай, 1/1000 от времето на златото и среброто вече минахме...
                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Само, че когато държавата закъса и няма платежни средства в оборот, съответно и ти нямаш и оня със сандалите също.
                      И какво сте виновни питам, ти и други работоспособни мъже, с мерак за работа, че министърът на финансите е идиот, а шефа му тъпак, тъй щото не можете да си разменяте труда ?
                      По-горе DBRS го каза от друга гледна точка, ама ето на -
                      ако нямаше такива идиоти за финансови министри по света, биткоините нямаше да стигнат далече.

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Първоначално публикуван от jastreba Преглед на мнение
                        ...Сигурен съм ,че на всяко място в света имат доверие в една жълтица и ще ми дадат хляб за нея. Долари също не връщат.....
                        Тук грешиш.
                        Има не малко места на които просто ще ти се изсмеят и на жълтицата и на долара, дори съвсем искрено ще се зачудят наред ли си.
                        някои твърдят, че точно на тези места е истинският живот.

                        пп
                        май трябва отделна тема история и свойства на парите
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          В трезор на флашка си е все едно да съхраняваш банкнотите във трезор - това не е банка, а просто съхранение. В банка биткоините се съхраняват досущ като останалите пари и даже и лихва сигурно ще получиш. ........
                          Аз бях чул, че виртуалните валути имат отрицателна лихва.
                          Тоест, спестяванията намаляват количеството си, ако не са в оборот. Превръщат се в един вид "горещи пари". Ако не ги харчиш ги губиш по малко.
                          Това стимулира обръщението, съответно търговията.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            п.п. Да не ме помислите за фен на биткоините - не съм. Все се каня да си инсталирам портфейл, и все няма какво реално да си купя с биткоини което да ми трябва и затова не стигам до това. Но съм прочел и осмислил доста, защото ме интересува теоретично въпросът.

                            За пореден път адски се забавлявам да наблюдавам хора, на които морето им е до колене.
                            Един тръгнал да прави бълбукатори - има се за по-умен от Сади Карно и Рудолф Дизел едновременно. Не че е невъзможно, ама той не вземе да го докаже теоретично или на практика (нали е над тия неща), ами обяснява че не може то да е така.
                            Друг знае за парите като такива по-малко от мене (а това е много ниска летва) и математика на ниво 9 клас, ама прочел нейде нещо наукообразно - чиста монета! Оборен с пет реда - пропуска и джаска нататък.

                            Преди години наблюдавах дискусия между един поп и един комунист. Сценка за милиони - попът знае колко струва комунизмът, но се подготвил, прочел теория и критика, осмислил. Комунистът знае че религията е опиум за народа и не си струва да се занимава. Знае че комунизмът е нумеро уно и също няма смисъл да проучва тоя факт. Циркът финишира, след като папаз попита комуниста как точно си е взел идеологическите изпити, след като базови неща не знае за комунизма си. Адски разочаровани бяхме, когато попът спря да цитира Маркс и Ленин с все запетайки и че така и не стигнаха до религията.

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              Аз бях чул, че виртуалните валути имат отрицателна лихва.
                              Точно биткоините нямат.

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                [QUOTE=DBRS;2382175]Тук грешиш. Има не малко места на които просто ще ти се изсмеят и на жълтицата и на долара, дори съвсем искрено ще се зачудят наред ли си.някои твърдят, че точно на тези места е истинският живот./QUOTE]Е да.... но като процент тия места са пренебрежимо малко. И на такива места едва ли ще те оставят гладен, особено ако им помогнеш да одерат елена

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X