Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко известни факти за...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко известни факти за...

    Интересува ме и Човекът, не само имагинерното понятие Апостол. Както вече казах, Исус е бил един от нас, защо Левски да не е? Това дава реален пример за припознаване и евентуално бъдещо поведение.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #17
      От: Малко известни факти за...

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      Интересува ме и Човекът,...
      Точно с този интерес на Георги Марков му се налага да стане Дисидент.... и излиза въпроса, защо братушките се инатят да ни върнат архивите от преди 1944-та (нищо че вече са яко редактирани)
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        От: Малко известни факти за...

        Като започнеш да пишеш в гугъла "жените в живота на ..." и виж какво дописва
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #19
          От: Малко известни факти за...

          Маргарет Тачър?
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            От: Малко известни факти за...

            Имал е! Но няма писмени или други доказателства от това време.
            Само бегли предположения.
            "Тарикат мъж, не писка"- както гласи поговорката

            Коментар


            • #21
              От: Малко известни факти за...

              Както знаем, БПЦ упорито отказва да канонизира Левски заради факта, че се е "разкалугерил". Представете си, в края на 19-ти век, как би звучала някаква история за... някоя любовница на Левски ? Такива неща са били щателно укривани и заличавани всякакви техни следи от елементарни "съображения за приличие" или "срам" според тогавашните разбирания. Както, по съвсем други, но сходни по характер съображения, е укрита и преправена историята за смъртта на Ботев например.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Малко известни факти за...

                Версията за невъзможността да се канонизира не беше ли че убил някакво момче по погрешка ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #23
                  От: Малко известни факти за...

                  ,,Приятелски" огън?
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко известни факти за...

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    ,,Приятелски" огън?
                    Нещо подобно. Някакво чираче май. Но съм виждал прекалено много версии за да знам дали, и коя. В най-меката версия го убива по погрешка, стреснат от внезапната му поява.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко известни факти за...

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Нещо подобно. Някакво чираче май. Но съм виждал прекалено много версии за да знам дали, и коя. В най-меката версия го убива по погрешка, стреснат от внезапната му поява.
                      Резва си го съвсемп умишлено с цел сигурност.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко известни факти за...

                        Мерси. Не знаех.

                        Е, значи си знаят защо не го канонизират. А и той така или иначе не вярвам да се е бил засилил към канонизиране, тъй че няма проблем.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко известни факти за...

                          Имах предвид Ботев.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко известни факти за...

                            Съжалявам за объркването. Коментирах за Левски, защо не е канонизиран.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко известни факти за...

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Както знаем, извънбрачният секс никога не е изчезвал по нашите земи http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1575949

                              дяда Вазов твърди, че Левски "жена не познал", ама аз не вЕрвам... Особено като имам предвид кой го казва...
                              Това и аз имах предвид.А и кому е нужно да е некоя постоянна-набързо нещо по член 64,и кой откъде е!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко известни факти за...

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                дяда Вазов твърди, че Левски "жена не познал", ама аз не вЕрвам... Особено като имам предвид кой го казва...
                                Намерих го и не е точно така, както писах по-горе http://chitanka.info/text/4202-chistijat-pyt :
                                Първоначално публикуван от дяда Ивана Вазова
                                Само един Левски не се бои от такова фотографисване. Всяка гънка от неговия обществен и частен живот, осветлена от биографа, изважда го по-голям пред нас. Васил Левски е образец на нравствена чистота. Той е не само доблестен — той е добродетелен: победоносно оборване теорията у нас, че честността е елемент, несъвместим с революционерството. Васил Левски наумява подвижниците на първото християнство, народът го наричаше „Апостолът“. Никога прозвище по-вярно не се е давало: апостол по посланието си и по фанатическата вяра в бога си — свободата на България, — той наумява Христовите ученици и по образа на живота си, по трезвостта, по чистотата на нравите си, и, макар скептик, по безукорната си чисто християнска нравственост. Левски не е пил, не е пушил, не е усвоил чуждо нещо; както Карла XII, не е знаял жена; скитник вечен, вагабонтин, голак, често гладен — той е умял да бъде въплощение на идеална честност. Но това е работа на бъдещите му биографи, а аз ще разкажа тука една от многото черти на неговото пословично хладнокръвие и ловкост при опасни минути.
                                Хм... Туй го казва Иван Вазов, един от най-големите еб@чи в следосвобожденска България Поради което ми идва на ум, че е имал предвид нещо друго - че Левски не се оженил, не че не е "познал" в библейски смисъл, жена. Щото от съвременна гледна точка, някой горе спомена, стигаме до много пошли изводи, които не смея да спомена, камо ли да споделя... Вместо това ще направя една аналогия, в чисто исторически план - забелязали са отдавна не само читателите, но и разни писатели като Мишел Турние, Мишел Гал, Хъмфри Ричардсън и т.н., че популярният герой Робинзон Крузо прекарва 28 години сам на остров, с подробности се описва как какво построил, какви животни опитомил, как дивака Петкан спасил от изяждане, но-о-о-о-о.... едно нещо не се споменава . Как ли би изглеждала една съвременна книга за Робинзон Крузо ? Та тия тримцата и много други техни последователи се упражнявали на тема "Сексуалният живот на Робинзон Крузо". А споменатият от Вазов Карл ХІІ прочее, толкова много воювал, че, според шведите, не сколасал да се ожени и бил наследен на трона от сестра си, според руснаците, естествено същият е бил педер@ст ...
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X