Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчевите вибрации се предават и на Земята

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Слънчевите вибрации се предават и на Земята

    Според резултатите оповестени от Европейската космическа агенция нашето Слънце вибрира с ниска честота (~18 пъти в час) и тези вибрации се отразяват и на нашата планета.
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

    В космическата физика има един раздел Слънчево - Земни взаимодействия. Земя и небо, звяр и природа. Всичко което става на тая планета се определя от Слънцето разбира се. Така че журналюгите пак са налапали някоя муха

    Коментар


    • #3
      До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

      Един от ефектите които всъщност се обясняват с този факт са пулсации с такава честота в трансатлантическите кабели чиито произход до момента не беше ясен...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Един от ефектите които всъщност се обясняват с този факт са пулсации с такава честота в трансатлантическите кабели чиито произход до момента не беше ясен...
        и 18ст. на минута от тарифата на м-тел също бе феномен.
        ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

        Коментар


        • #5
          До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

          Слънцето нали се върти около оста си...
          един оборот колко време трае ?
          да не би това да се дължи точно на оботорите....
          LZ1RED

          Коментар


          • #6
            До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            да не би това да се дължи точно на оботорите....
            ...и на въртящия момент Дидо
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

              )))))))))) Че кво, логично))
              Отдавна не се бях смял весело
              Не, толкова бързо се въртят само катастрофичните звезди. Те са чудовища, които са толкова масивни и горещи, че магнитното им поле ги завърта с такива колосални скорости. Планети покрай тях няма - или са глътнати, или пръснати на дребен чакъл от гравитацията. Обикновенно имат компаньони. Ако те са големият - тогава изсмукват близкия си дребен съсед - по-малка звезда. Която също е завъртяна бясно. Или цялата галактика, в средата на която стоят ако са черни дупки. Обикновенно с такава честота мигат пулсарите и квазарите.
              А къде е източникът? Никога не съм се интересувал от Слънчева астрономия, и сега нали отпуски - с никого и не съм клюкарствал та не знам за какво става дума. Подразни ме глупавото удивление на журналюгите. Видимо става дума за повърхностна неустойчивост. Въпросът е постоянно ли я има, колко е стабилна и едновременно с какво друго се променя. Тогава може и да се мисли за произходът и. Но най вероятно все пак е повърхностна. Или ехо от много далечен отдавнашен удар.

              Коментар


              • #8
                До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                Според умниците - слънчевата енергия изтича в пространството през повърхността му, която е съставена от краткотрайни гранули издигащ се газ. От гранулите слънчевата повърхност прилича на портокалова кора. Всяка гранула е с размери около 1000км и всички те постоянно се обновяват. - Възможно е точно това обновяване да е причина за тези пулсации и в предвид размерите и близостта на Земята до Слънцето това да оказва влияние-предполагам. http://en.wikipedia.org/wiki/Heliopause#Heliopause - ако на някой му е интересно тук има някои интересни неща
                (не изключвам вероятността да сте ги чели, но тъй като няма от къде да знам просто споделям информацията - не съм я чела цялата само това, което ме интересуваше)
                Мда
                Какво ли няма в интернет...
                "Най-умният винаги отстъпва" - каква велика мисъл!
                Тя обеснява причината за господството на глупостта в света.

                Коментар


                • #9
                  До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                  Между другото то не само слънцето има вибрации. Оказва се, че и звездите си вибрират - наричат ги пулсари- неутронни звезди, които излъчват снопове лъчи в пространството. Представете си едно парченце колкото череша от неутронна звезда би тежало на Земята над 10 милиона тона
                  "Най-умният винаги отстъпва" - каква велика мисъл!
                  Тя обеснява причината за господството на глупостта в света.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                    Нищо общо Неутронната звезда е атомно ядро. На елементът от Менделеевата таблица с такъв номер, колкото са неутроните в цялата звезда Безсмислено голямо число.
                    Слънцето е малко, леко и студено. Микроскопичен пигмей в сравнение с ония чудовища. Кипенето за което си чела трябва да предизвиква много по-високочестотен шум, и го прави. Тия три цяло и три в период херца по-скоро са някаква вълна в хелиосферата, не на повърхността. То, физиката на плазмата уж беше много напреднала, пък няма-няма и изскочи няква дивотия, дето да се чудиш от къде и как са я измислили Ама кво да го правиш - много степени на свобода, много енергетика ... Фокуси
                    Уикипедията в никой случай не е най-правилното нещо за четене. Деян беше пускал тука линк с едни лекции. Не е най-хубавия учебник, ама си е учебник. Добре де, почти. Щото са неодялани записки.
                    Ти какво си свършила?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Нищо общо Неутронната звезда е атомно ядро. На елементът от Менделеевата таблица с такъв номер, колкото са неутроните в цялата звезда
                      номерът е 0 (заради протоните)

                      но атомната маса Аааааааааааааа
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Ти какво си свършила?
                        Не съм астроном макар, че сигурно е страхотно, нито пък се занимавам с физика - просто съм любопитна и обичам да обогатявам общата си култура, а тук във форума с индивиди като теб има богата почва за това и е забавно
                        "Най-умният винаги отстъпва" - каква велика мисъл!
                        Тя обеснява причината за господството на глупостта в света.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                          Не бе, питах за да разбера колко математика знаеш. Белким измисля някои книжки които можеш да прочетеш. Щото ако е неразбираемо е безсмислено. То, не че в интернет няма правилни библиотеки, ама са трудно достъпни и обикновенно високо специализирани. Дифузната информация като правило е плява.
                          И аз поне практически не мога да чета от телевизора. Бързо ми става зле.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                            Би ми било интересно, но в действителност с математика не съм се занимавала вече три години (на 21 съм и настоящата ми работа е свързана с елементарна математика, а това което ме кара да си блъскам главата е как да накарам хората хем да работят, хем да е с усмивка, но това си е друга тема ). Мисълта ми е, че минаха три години от както съм завършила и колкото и добра да съм била в математиката ще трябва да си припомням куп неща, ако е нещо по-заплетено(щом ме питаш как съм с математиката). То както е тръгнало с това дето сега тепърва ще уча(икономика) - пак без математика няма да мине...
                            Мда такива ми ти работи
                            Благодаря за готовността да ми дадеш нещо подходящо за четене
                            "Най-умният винаги отстъпва" - каква велика мисъл!
                            Тя обеснява причината за господството на глупостта в света.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Слънчевите вибрации се предават и на Земята

                              оная математика не като тая математика и даже не е като другата.

                              мене още в гимназията ми стана ясно, че няма да я науча математиката, така че от мен физик не става (физиците учат основно математика, химиците - физика, а какво учат математиците още не съм разбрал, сигурно садизъм).
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X