Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОП "Аз мога повече"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОП "Аз мога повече"

    Здравейте, не съм сигурен дали е за този раздел, но има ли някой който да се е възползвал от обучението с ваучер, ако може да сподели подробности дали е останал доволен или обратното.

    Аз се записах тази година и един приятел се записа да изкара категория "Д" безплатно, ама по впечатления на хора ползвали програмата предишни години май не всичко е безплатно ?!!

    Поздрави,

  • #2
    От: ОП "Аз мога повече"

    И аз се записах по въпросната програма, но още не са се обадили. Подадох всички необходими документи и чакам резултат. Аз също записах за кат''Д'' че само нея нямам. Като има развитие ще споделя.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

    Коментар


    • #3
      От: ОП "Аз мога повече"

      По принцип резултат дават две седмици след приключване приема на документи - това значи около средата на месеца ще има някакъв резултат.Досега научих, че Асоциацията по обществен транспорт извършва обучения с ваучери, ако научите за други организации, моля споделете.
      Поздрави,

      Коментар


      • #4
        От: ОП "Аз мога повече"

        Аз не мога да кажа специално за тази .... специалност по въпросната програма, но пък жената миналата година изкара един такъв курс за компютри (заради тапията) и нищо не е плащала. Друг е въпроса, че и малко трудно ще научиш нещо, ако наистина това е целта.
        Наскоро един приятел родом от мойто място, живеещ в Габрово е записал по въпросната програма цяла Икономика (нещо свързано със селското стопанство и земеделие), че за напред за да кандидатстваш по разни евро програми ще се иска тапия за да може да кандидатстваш.

        п.п. чудно ми е ако един нищо не знаещи желаещ да научи нещо, мине курса, вземе тапия и после отиде да кандидатсва с претенции, че има въпросните умения ?!? пък той нищо не научил.
        Незнам как е по другите места, че по принцип ми се струва малко бошлаф работа?!?
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: ОП "Аз мога повече"

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          Незнам как е по другите места, че по принцип ми се струва малко бошлаф работа?!?
          Усвояват се пари от ЕУ "на конвейр". На края на курса полагаш "изпит", дето не съм чул някой да е "скъсан"... Получаваш кетап. Ако обучаващия е имал време и желание - може и да научи нещо.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: ОП "Аз мога повече"

            Зависи къде попаднеш по програмата.
            Мои колеги записаха английски и немски по тази програма - по 3 нива за половин година. Обучението беше в ИЧС (София) и ги сдухаха от учене, даже ги и върнаха на изпита някои. По време на обучението никой не прави разлика дали си с ваучър или си го платил в кеш. Всички са на общо основание.
            Един колега, който изпратих на курс по заваряване, каза че имало и такива по тази програма. Обучението им беше общо, без да се прави разлика, кой как ще плати курса. Хората се научиха (на заваряване), колегата заварява перфектно.
            Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
            LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
            Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

            Коментар


            • #7
              От: ОП "Аз мога повече"

              Имам един тъкъв служител, изкарал курс за ремонт на компютри( или както се казва там)
              Поглеждайки вентилатора на процесора, мъдро заключи-"Хард диска се върти , значи проблемът е на друго място"
              Тези "обучения' са полезни ,ако имаш занията и уменията , но нямаш нужния документ, а пък документът се изисква при кандидатстване за общинска или държавна служба.....
              Както се казва-"книжка кола не кара!"
              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
              Пламен Златарев 0888 66 03 18

              Коментар


              • #8
                От: ОП "Аз мога повече"

                Здравейте
                Аз също се записах по тази програма само,че преди да се запиша от доставчика ми дадоха номера на специалноста автомобилна техника във връзка с исканата от мен категория С+Е.Първият курс пред ДАЙ е безплатен а всички други се плащат.В различните градове са различни доставчиците.Мой колежки изкараха обучение по немски и английски за около 9 месеца.Всичко зависи от групата и желанието за посещаемост на курсистите.
                ЖЕЛАЯ ВИ БЕЗСМЪРТИЕ

                Коментар


                • #9
                  От: ОП "Аз мога повече"

                  Аз миналата година изкарах курс по тази програма - "Автотранспортна техника". Освен категорията, изкарахме и документ за механик транспортна техника - курса нямаше на какво да ме научи, все пак всичко го бях учил, но идеята и учебния материал са добри, но никой не си го слагаше да научи нещо, а преподаватвля не си даваше и зор да научи някого. Иначе шофьорският курс си беше нормален, доволен съм. Имаше и скъсан на С+Е. Плащат се изпитите пред ДАИ - листовки за съответната категория, изпита за кормуване, както и изпита кормуване на школата, където караш курса - всичко около 100 лв. по спомен. А, и психото си плащаш, ако е необходимо за определената категория.
                  Майка ми изкара курс по Английски - не е доволна, че много материал за малко време им преподават и и беше трудно. Сега братовчеда и той кара Английски.
                  Като цяло мисля, че ако караш курса е организиран от съвестни фирми, ще научиш нещо, но не очаквайте чудеса. Но за някои хора може да се окажат ценни придобитите умения. От нашия курс едно момче работи като автобусен шофьор, а не беше се качвал на автобус, все пак е по-добре от правене на хамбургери на смени, че и нощни, каквото работеше.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОП "Аз мога повече"

                    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                    Зависи къде попаднеш по програмата.
                    Мои колеги записаха английски и немски по тази програма - по 3 нива за половин година. Обучението беше в ИЧС (София) и ги сдухаха от учене, даже ги и върнаха на изпита някои. По време на обучението никой не прави разлика дали си с ваучър или си го платил в кеш. Всички са на общо основание.
                    Един колега, който изпратих на курс по заваряване, каза че имало и такива по тази програма. Обучението им беше общо, без да се прави разлика, кой как ще плати курса. Хората се научиха (на заваряване), колегата заварява перфектно.
                    A къде е бил курса ,ако не е таина.Дай линк ...
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОП "Аз мога повече"

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      A къде е бил курса ,ако не е таина.Дай линк ...
                      Линк не ми се търси, но аз лично съм го записвал и знам къде е: София, бул.Асен Йорданов 8 - Институт по заваряване.
                      Между другото и аз съм решил да изкарам един курс по заваряване, но не ми се отваря време, иначе да съм го захванал веднага, след като видях колегата какви чудеса прави, като преди това беше виждал електрожен само на картинка.
                      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОП "Аз мога повече"

                        Резултатите вече са излезли.
                        Няма нужда да чакате уведомително писмо. Аз преди малко ходих да си взема уведомлението.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОП "Аз мога повече"

                          Могат ли да се проверят резултатите в нета или да чакаме уведомително писмо?

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОП "Аз мога повече"

                            В нета не можах да ги намеря. Има ги изнесени на списъци в бюрото по труда.
                            Писмо още не съм получил, въпреки че казаха че са го изпратили в понеделник...

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОП "Аз мога повече"

                              Здравейте. По тази програма карах езикови курсове като при нас както се казваше в един коментар по - горе нямаше деление на хората и всички бяхме наравно.Като цяло обучението си изискваше да се положат усилия за завъшрване.ЦПО - то , в което бях се казваше център за професионално обучение "Хармониа" и се радвам , че ми помогнаха да науча немски.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X