Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток


  • #2
    От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

    Не знам какво показват в клипа, (не мога да чета нещо по-дълго от три-четири реда) но и аз мога да държа 220в с голи ръце. Проверявам има ли напрежение, като си близна пръста. Зависи от проводимостта (влажността) на кожата.
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

      И в Смядово има такъв човек. Колегите ми които го познават казват, че този нямал потни жлези, и тока не можел да протече през него.

      Явно не е толкова рядко явление.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

        Не знам какво показват в клипа, (не мога да чета нещо по-дълго от три-четири реда) но и аз мога да държа 220в с голи ръце. Проверявам има ли напрежение, като си близна пръста. Зависи от проводимостта (влажността) на кожата.
        Нещо несмислено, май говориш. А това което си го написал, ме дразни не знам защо, сигурно защото звучи - тъпо.

        Коментар


        • #5
          От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

          В казармата имахме един старшина, който нямаше потни жлези и ремонтираше електроуреди под напрежение. Виждал съм го с очите си. Между другото беше някъде от шуменско.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

            Първи братовчет на майка ми - чичо Таньо го владее същия номер! Обяснението е много просто - цял живот е тенекеджия и ръцете му са станали като гьон и потните жлези там са умъртвени... Правеше ни следната демонстрация - пъхаше два гвоздея в контакта и ги хващаше. После ги вадеше и веднага включваше някакъв електроуред който веднага проработваше...

            Коментар


            • #7
              От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

              Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
              Нещо несмислено, май говориш. А това което си го написал, ме дразни не знам защо, сигурно защото звучи - тъпо.
              Истината е, че феномена на Крабовски не е никакъв феномен, а доста често срещано явление при хората! Не тялото ни е проводник на тока а водата в него (спомни си колко процента от теглото ни е вода)... Когато електрическия ток е лишен от контакт с водата в организма ни, нямам как и да протече през него...

              Коментар


              • #8
                От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                Имал съм двама колеги в Кремиковци които също си попипваха тоците с голи ръце. Единият, Боби в най-топлите месеци почти го нямаше на работа. Въпрос на потни жлези е и има много хора които издържат на много високо напрежение.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #9
                  От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                  А и уважавания господин, не е само проводник или феномен, но и изобретател.
                  Автоматични преобразователи и разни работи, е изработил, но "близкия" му приятел или ортак който искали да създадат нещо, изчезнал....
                  Замислям се едва ли, тези министри, директори и там всякакви си на енергетиката, знаят толкова колкото този човек, талантливите хора трябва да ги ценим, а не тези който имат мангизи. (както в повечето случай)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                    Аз нямам проблем с тока, проверявам с докосване кой кабел е фаза. Не съм се престрашил да хвана фаза и нула. Както казаха колегите нищо феноменално няма, въпрос на влажност на кожата. Всички хора които "пипат ток" не усещаме и горещо поради сухата и загрубяла кожа на ръцете.
                    Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 13-05-12, 22:30.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                      Дискретното изсушаване и обезмасляване с ацетон, метанол и други и намазването с определени мазнини подпомага такива "феномени".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                        Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                        Дискретното изсушаване и обезмасляване с ацетон, метанол и други и намазването с определени мазнини подпомага такива "феномени".
                        Едно си баба знае, едно си бае ....
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                          Ами, да човека, все пак, има някакви специални възможности, де ........
                          Но и в света, вече се знаят/Фирмите и организациите/, които произвеждат Двигатели, които произвеждат Диференциали, които произвеждат Хидравлични цилиндъри, които произвеждат Хилтита, които произвеждат Гуми и куп още неща.... Това са фирми доказали се през времето...
                          Бош например, имат много добро име и каквото и да произведът, хората си викат, абе то това е Бош, значи е хубаво, нали така........??
                          Не можеш, почти, да ги бутнеш от пазара/ фирмите които произвеждат тази част/ с такова "изобретение", нито по популярност, нито по производимост, не знам коя година го е правил, но не вярвам да е първи, де... Има си фирми, които се специализират в тази насока и са си изградили име, а иди ги бутни от пазара, де....... Ами не става..........Е става де, но многооооо трудно, да не кажа почти невъзможно...
                          Не искам да звуча скептично..... Но това е жалката Реалност..
                          Така че няма какво да се учудва, че не е успял да го вкара в производство...
                          Не е кой знае какво изобретение телефонът, всеки които има някакви познания, би трябвало да си го направи...
                          Браво на човека, че се е сетил и помъчил да го направи.... Нищо не му е пречило да опита, поне...
                          Не отричам неговите способности, все пак......
                          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 13-05-12, 23:48.
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                            Токът убива,не напрежението.Че не е често срещано,не е,но нищо особено.Сравнително лесно и кратко обяснено http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%...B4%D0%B0%D1%80
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Феноменът, който държи с голи ръце 220v ток

                              В техникума имах съученик (Емо мокрия),него съм го виждал как от 1см разстояние го тряска 220V.Виждал съм и как стар чичак работи под напрежение с гола ръка на 500V ама само с едната и при изолиран звезден център.Един новопостъпил колега ми обясняваше и как с фазомер в ТЕЦ Перник са мерили постоянно напрежение на 230V.Изобщо феномени...
                              Тома Томов
                              Вече с Kia Sportage.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X