Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За напредъка в технологиите и майсторлъка на Зъболекаря.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За напредъка в технологиите и майсторлъка на Зъболекаря.

    Вчера, както си бъбрихме в къщи с детето, мушнах един бонбон и след 40-ина години вярна служба един преден зъб се счупи. Останах с елегантна дупка и мъртъв корен.
    Сетих се веднага, за едно приятелче в училище, което след подобен инцидент, ходи една година с някаква пластмаса изпадаща му от устата, после злато, като цигански барон и едва на "стари години" с нещо което прилича на зъб. И с тъга се замислих за предстоящото ми ходене по мъките.
    Днес отидох при моята зъболекарка и останах поразен, когато след 30 минути си тръгнах със "зъб", не различим на пръв поглед от оригинала, че и обядвах след още 20 минути.
    Радвам се, че живеем в днешни дни когато това е възможно. И благодаря от все сърце на неуморният Виртуоз - Ингрид!

  • #2
    От: За напредъка в технологиите и майсторлъка на Зъболекаря.

    Колега радвай се,че си попаднал на човек които си разбира от занаята.Иначе наистина,че технологиите напреднаха в пъти по-вече от преди.На село имахме един зъболекар/бог да го прости-не съм много вярващ,но все пак съм християнин/та той с онази стара техника и технология правеше чудеса,а други негови колеги един зъб свястно не можеха да извадят.Така е и сега има такива като твоята зъболекарка обичащи и разбиращи от професията си и такива от другия тип.Татко два пъти си прави протези при зъболекар и все не успешно.Последния път го заведох при един зъботехник като го гледах как взема мярка за протезите малко бях разколебан дали ще свърши работа,но когато ги изработи и постави се разбра,че наистина си разбира от занаята.Татко сега и семки яде с тях.
    Пожелавам ти да нямаш по-вече нужда от този род услуга.

    Коментар


    • #3
      От: За напредъка в технологиите и майсторлъка на Зъболекаря.

      "... Момче, ти луд ли си ?!? За един изваден зъб да ми искаш дваесе лева ?!?

      Последния път га ме боле зъб одих при ковача. Та с вода ме свестяваа, та бегах, та дувара скачах, та с бой ме връщаа, та пак ме свестяваа... ПОЛОВИН ДЕН ме влачи човекот с клещите из дворот, и накрая ми взе един лев ! А ти какво - бръкна ми само у устата, щрак, и сега дваесе лева ?!?
      ..."
      Последно редактирано от Goblin; 14-04-14, 21:20.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X