Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено число

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

    Taaaa, викаш да променим ПРБКЕ, съобразно селските говори? Ми... първо ще трябва да доизмислим Азбуката, щото наличната такава няма да ни стигне.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Taaaa, викаш да променим ПРБКЕ, .
      Не. Викам че на български не се пише квото се чува.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

        Оффф, петък ѝ, тъ ни ми съ флизъ ф споруви, щот' ш'съ утиче вичиртъ.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

          Момчета, при положение, че съм почти сигурен, че знаете добре кое как се пише и говори, защо насила се вкарвате в този филм? Харесва ли Ви? Интересно ми е хора, които случайно Ви четат, как ли Ви възприемат? Дано не Ви подражават!
          Бъдете здрави!

          Коментар


          • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

            Глей ся, пълен новак! Обръщението "Момчета" и учтивата форма (да ми говориш в множествено число) някакси... ми, не си отиват. Тук сме в спама и чепкаме вЪлна. Или са фключвай, или ае, кой откъде е. Търтьо, многоуважаван от мен форумен субект, се опитва, видиш ли, да ми вика, че ям топло куче, само защото, по някакво съфпъдение, е прочел повечко книжки от средностатистическия съфорумец. Мдам, за да се гъбаркаш, дори и в тукашния спам, трябва да си доста уверен в себе си, 'щото ни знайш на кой или на кого ще налетиш. И-и-и-и-и, да знаеш, пълен новак, в нашияТ език падежи няма, а за пъленТ член само ридаем.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              И-и-и-и-и, да знаеш, пълен новак, в нашияТ език падежи няма, а за пъленТ член само ридаем.
              Само тука забелезах купишта грешки!
              И, да знайш, пален новак в нашиот език падежи нема, а за пълниот член само ридаеме.
              Е те така се пише!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                Ъъъъ, да вземе някой модератор да поразчисти, че верно отиваме към коша, а има хляб в темата... като за докторанТура по филололология.
                ПС. Дадо Коко, Божич - чакаме обновен и допълнен списък на сенатурийте.
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                  Коленопреклонича пред Божич, идоле мой! Подбуден бях от зли сили и съм написал неправилно туй, що исках да кажа. Ам, друго си е естет да ти пипне съчиненията.
                  Дружно да призовем Дедо, че той, единственъ, взе таз тема присърдце, та стори туй, що ний (да се отбележи, че "ний" не е сенатор) да се гъбаркаме в забрава, а тъй, отнесени от вихъра, забравихме за що идеше реч.
                  Гадеффф, в коша сме отдавна.
                  Последно редактирано от Тропчо; 15-01-16, 21:38. Причина: Гадеффф
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                    Темата,е за учебник!
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                      у
                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Гадеффф, в коша сме отдавна.
                      Абе не, в наука и образУвание сме, ама то до голяма степен е се тая.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                        Нов сенатор, макар и не от нашия форум - Хламидий.
                        Май е от гръцки произход..
                        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                        Коментар


                        • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                          Чист римлянин! Бащата, Квинт Хораций, прекарва тежко заболяването от хламидии, излекуван е, но му остава прякор Хораций Хламидий. Хораций Хламидий junior запазва фамилията и достигайки пълнолетие се кандидатира за сенатор. Положително ще бъде приет! Лично Корнелий Сула му даде препоръки.

                          Айде наздраве! (Ми така, де, в последно време се напълни със спам, та реших да не оставам назад)
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Темата,е за учебник!
                            По Съпромат примерно .
                            Има си нужната аудитория . Или поне на мен ми допада . Пък кой ли съм и аз ...даже не съм римлянин ...

                            Коментар


                            • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              По Съпромат примерно .
                              Има си нужната аудитория . Или поне на мен ми допада . Пък кой ли съм и аз ...даже не съм римлянин ...
                              Адмираций!

                              Коментар


                              • От: За римските сенатори или защо няма дума, която завършва на "Й" в множествено числ

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Глей ся, пълен новак! Обръщението "Момчета" и учтивата форма (да ми говориш в множествено число) някакси... ми, не си отиват. Тук сме в спама и чепкаме вЪлна. Или са фключвай, или ае, кой откъде е. Търтьо, многоуважаван от мен форумен субект, се опитва, видиш ли, да ми вика, че ям топло куче, само защото, по някакво съфпъдение, е прочел повечко книжки от средностатистическия съфорумец. Мдам, за да се гъбаркаш, дори и в тукашния спам, трябва да си доста уверен в себе си, 'щото ни знайш на кой или на кого ще налетиш. И-и-и-и-и, да знаеш, пълен новак, в нашияТ език падежи няма, а за пъленТ член само ридаем.
                                Уважаемий, колега/съфорумец/ Тропчо.
                                Не си ме разбрал. Не се заяждам, нито се "гъбаркам"! Просто темата бе изместена много. Колегата gadeff струва ми се ме разбра правилно.
                                Бъди здрав!
                                П.П. Относно падежите и пълния член - както си решиш.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X