Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

    Здравейте !
    Имам питане към вас.
    Знаете ли по какъв начин Хелий газ се използва за откриване на пробиви в голяма водопроводна и топлопреносна мрежа ......=.

  • #2
    От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

    Това пък какво е?
    Нормалните хелиеви течеискатели са си газови анализатори.

    Коментар


    • #3
      От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

      Първоначално публикуван от Dimitar33 Преглед на мнение
      Здравейте !
      Имам питане към вас.
      Знаете ли по какъв начин Хелий газ се използва за откриване на пробиви в голяма водопроводна и топлопреносна мрежа ......=.
      Съвсем обикновен инертен газ.И за заваряване не става .Пфу.За откриване на пробиви във водопроводната мрежа ще ти трябва нещо което мирише..Лееко се обърни назад , и погледни надолу.. А такова . Нещо с тоя химичен състав.
      Последно редактирано от Макавеев; 30-09-11, 23:44.
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #4
        От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

        Хелият може да е инертен, но точно обикновен не е. Хич да не е - не се държи в буркани. И естествено че е газ, понеже течният струва едни други пари.
        "Хелий газ" видимо е няква фирмена англоезична глупост, и нямам представа какво е. Нито как ще надуят с него голяма инсталация, та да го чакат да изскочи между паветата.

        Коментар


        • #5
          От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

          Чудеса на автоматичния превод.

          Хелият СТАВА за заваряване и се използва в конкретни случаи. За търсене на течове - той е най-подходящия, защото най-бързо изтича откъдето и да е. А пък огромната му топлопроводност дава възможност да се направят много хубави детектори за хелий.

          Коментар


          • #6
            От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

            Има достатъчно техника за откриване на течове под земята както и в надземни инсталации.Основно са акустични.Всеки теч създава шум.По модерните лаборатории които знам че има поне 3-4 в България и струват шапка злато са в Габрово София и май Плевен.За Варна не съм сигурен а може и някое и друго ВиК да си е закупило но не съм чул.Ползват комбинация от акустични уреди и такива които мерят ел съпротивление и с тях може да се определи съвсем точно къде е проблема както и дебита и налягането на водата в инсталацията.Дават точност до сантиметър.Друг е въпросът до колко техниците умеят да работят с тях.Не виждам за какво на някой ще му притрябва скъп хелии с който се работи много трудно за да подобрява нещо което е изведено до наистина много добро равнище.
            BMW X6

            Коментар


            • #7
              От: Хелий газ - Откриване на пробиви във водопроводна мрежа ?

              Видимо - спамер, и майната му.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X