Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиолампи и звук?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиолампи и звук?

    Който е чувал звук от лампов радиоприемник, знае че всички съвременни звукопроизвеждащи средства са пълна пародия по отношение на качеството на звука!

    Каква е причината?
    И защо няма някакво супервисококачественно звукопроизводство, което да е базирано на лампови усилватели и да не е с тия "цифри", та да чуят и децата красиви звуци?

  • #2
    От: Радиолампи и звук?

    И като чуем Шабан
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      От: Радиолампи и звук?

      Има, технологията за изработка на транзистори, които имат волт-амперна характеристика и мощност подобна на лампите се нарича V-Mos.

      P.S. Само че, качествен звук и лампа нямат нищо общо. В действителност лампите кривят жестоко...
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Радиолампи и звук?

        Знаеш ли,в офиса си имам поне трима запалени HI-FI сти които ми твърдят същото, и по цял ден си менкат лампи, и си мечтаят за идеалния лампов усилвател.Ама са по на 45+ лазарника,и много ми е любопитно с кой от останалият им слух точно уловиха "мекия лампов звук".Да не говорим и за наличността на "перфектния носител" демек, хай дефинишъна на звука.Та в този аспект вероятно перфектния звук съществува,ама нещо ми прилича на развития социализъм от едни минали времена-всички са чували за него ,ама никой не го е виждал.Или да го кажа направо манията по ламповия звук,просто обслужва една сериозна пазарна ниша,чиято цел е да прибере стотинките на заможните ,и не толкова заможните хайфисти.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • #5
          От: Радиолампи и звук?

          Лампите наистина кривят жестоко, но не колкото транзисторите които се използват за усилвателите които ние можем да си позволим. Ако си купиш нещо кадърно ще стане музика.
          Иначе е също като снимка от цифров фотоапарат сравнена с кадърен диапозитив. За да стане цифровия трябва да е цифра. За гръб на Хаселблата ми поискаха 18к евро.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            От: Радиолампи и звук?

            Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
            ...базирано на лампови усилватели и да не е с тия "цифри", та да чуят и децата красиви звуци?
            А къде е смисълът от подобно упражнение, след като никъде няма вече чист "аналогов" звук? Старите плочи пращят, а старите магнитни ролки са "изпращяли" с времето. Всичко друго сега е минало през няколко процеса на АЦП и обратно, т.е. е силно цифровизирано - нещото, от което се опитваш да избягаш.

            Коментар


            • #7
              От: Радиолампи и звук?

              Да аз,съм с лампи 300б и хорна Незнам дали имам смисъл да ви обяснявам. Немога да си позвола ГУ81-М

              Коментар


              • #8
                От: Радиолампи и звук?

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Който е чувал звук от лампов радиоприемник, знае че всички съвременни звукопроизвеждащи средства са пълна пародия по отношение на качеството на звука!

                Каква е причината?
                И защо няма някакво супервисококачественно звукопроизводство, което да е базирано на лампови усилватели и да не е с тия "цифри", та да чуят и децата красиви звуци?
                Това отдавна не е така. Ламбите ги изучавах и парактикувах още в далечната 1971г. ТСЕ "А.С Попов"
                Каквото и да е радио дава честотна лента 50-12500 Херца на УКВ. На другите вълни до 3000херца.
                Усещането за по-добро звучене идва от високоговорителите и добре оразмерените акустично колони. А те си искат обем и то голям.
                Там е заровено кучето, не в позлатените кабели и конектори.

                Коментар


                • #9
                  От: Радиолампи и звук?

                  Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                  Знаеш ли,в офиса си имам поне трима запалени HI-FI сти които ми твърдят същото, и по цял ден си менкат лампи, и си мечтаят за идеалния лампов усилвател.Ама са по на 45+ лазарника,и много ми е любопитно с кой от останалият им слух точно уловиха "мекия лампов звук".Да не говорим и за наличността на "перфектния носител" демек, хай дефинишъна на звука.Та в този аспект вероятно перфектния звук съществува,ама нещо ми прилича на развития социализъм от едни минали времена-всички са чували за него ,ама никой не го е виждал.Или да го кажа направо манията по ламповия звук,просто обслужва една сериозна пазарна ниша,чиято цел е да прибере стотинките на заможните ,и не толкова заможните хайфисти.
                  И аз съм на толко години а имам слух на граничарско куче /когато ми изняса/ Не засегай старите че ще пусна всички вицове за региона които знам .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Радиолампи и звук?

                    Лампите имат значителни интермодулационни изкривявания. Музикантите наричат това оцветяване на звука.
                    Еле па китарджиите, върви им обяснявай, че " Маршалите" кривят около 1%.
                    Това е тайната съставка на "ТОПЛИЯ" ЗВУК. Без лампи - няма Хеви Метъл - Брато !!!!
                    И така метълите си джаскат на лампови усилватели " МАРШАЛ", пред които тонинженера е поставил микрофони ...и се бори за стотни от процента изкривяване в по-нататъшното разпространение на звука.

                    Това е .
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #11
                      От: Радиолампи и звук?

                      Не съм специалист по изкривявания и проценти. Всеки чува със собствените си
                      уши. За моите увредени от интензивните стрелби на млада възраст уши които изобщо не чуват "високите", а сигурно и половината от "средните" честоти, лампите дават топъл, наситен, мек звук с прекрасен тембър, за разлика от сухия, студен и безличен звук на полупроводниците и цифрите, пък макар и без изкривявания. Музиката е удоволствие за ушите, а не проценти.
                      Въпрос на вкус
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #12
                        От: Радиолампи и звук?

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Това е тайната съставка на "ТОПЛИЯ" ЗВУК.
                        Това е точноото определение!
                        Звука е хипнотизиращо отпускащ и няма нищо общо с днешния - който просто ти дразни ухото, независимо дали е силен или слаб!
                        Само че няма как да се обясни на тези, които не са чували дори тембър на говорител по Хоризонт, през шкаф, с размерите на фризер и 20 минути предварително подгряване...

                        П.С. С Чичо сме писали едновременно..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Радиолампи и звук?

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Не съм специалист по изкривявания и проценти. Всеки чува със собствените си
                          уши. За моите увредени от интензивните стрелби на млада възраст уши които изобщо не чуват "високите", а сигурно и половината от "средните" честоти, лампите дават топъл, наситен, мек звук с прекрасен тембър, за разлика от сухия, студен и безличен звук на полупроводниците и цифрите, пък макар и без изкривявания. Музиката е удоволствие за ушите, а не проценти.
                          Въпрос на вкус
                          Колега, ламбите звук не дават. Както и транзисторите и цифрите също. Звука го дават високоговорителите, а те за сега са си аналогови. И не се сещам като как ще се променят в близко бъдеще. Не че няма опити за забременяване на мъже в анадола.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Радиолампи и звук?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Колега, ламбите звук не дават. Както и транзисторите и цифрите също. Звука го дават високоговорителите, а те за сега са си аналогови. И не се сещам като как ще се променят в близко бъдеще. Не че няма опити за забременяване на мъже в анадола.
                            Хаджи Пенчо, какви ли не супер и хипер говорители съм чувал от 30 години, включително и такива с мраморни корпуси - всичко е пълен боклук в сравнение с ония МОНО елипсовиден кютук от дървената ракла, който ти пълни душата и сетивата!

                            Последният ми спомен за качествен звук е от 1983 година.. След това дойдоха уокмените и стържещите компакдискове!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Радиолампи и звук?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Колега, ламбите звук не дават. Както и транзисторите и цифрите също. Звука го дават високоговорителите, а те за сега са си аналогови..
                              Така е , но все пак разлика има. На слух
                              Все пак нали говорителя "вади" каквото му подадеш?
                              Последно редактирано от Chicho1; 15-03-11, 20:14. Причина: Допълнение
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X