Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Историята на едно търсене (и намиране) на част за "съживяване" на грамофон Technics

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся "доза"/ глава за грамофонно шаси TECHNICS SL-QD33

    Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
    Ванка, ще трябва първо да погледна в чекмеджето в службата, че ми се върти нещо на ум, че май някъде там я забутах.
    Когато имам резултат - ще снимам и ще пиша.
    OK, снимката на рамото ще е полезна, на диджейския 1210 се "втъква" и с една шайбо-гайка се стяга.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #17
      До: Търся "доза"/ глава за грамофонно шаси TECHNICS SL-QD33

      Виж това:

      http://cgi.ebay.co.uk/Stylus-for-Tec...18f4508a3#shId

      Плюс 1.75 паунда доставка.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #18
        До: Търся "доза"/ глава за грамофонно шаси TECHNICS SL-QD33

        Гледам, тук (http://cgi.ebay.com/2x-P30-Stylus-Te...item439a2a3887) предлагат в една опаковка 2 бр. за ~26 $, с включена в цената доставка. Ще ги "преслушам" и двата адреса тези дни, само да намеря основата.
        Благодаря за отделеното време за търсене.
        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

        Коментар


        • #19
          До: Търся "доза"/ глава за грамофонно шаси TECHNICS SL-QD33

          Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
          Гледам, тук (http://cgi.ebay.com/2x-P30-Stylus-Te...item439a2a3887) предлагат в една опаковка 2 бр. за ~26 $, с включена в цената доставка. Ще ги "преслушам" и двата адреса тези дни, само да намеря основата.
          Благодаря за отделеното време за търсене.
          Днес пристигна пратката. Ето как изглеждат "на живо":

          Рекламката на търговеца...



          Двете кутийки:



          Съдържанието ...





          Сега, наистина ще трябва да намеря "главата", защото иначе няма на какво да сложа стилуса. Ровенето из шкафовете у дома ще продължи.
          Засега, темата приключва.
          proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
          NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
          Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

          Коментар


          • #20
            Имаше една приказка на тема "По-добре - късно, отколкото никога"...
            И след това грандиозно закъснение, да направим рекапитулация по темата.

            Споделям тук задоволството си от реализирания след толкова дълго отлагане (по всякакви причини) план.
            Да започна с историята от самото начало, поставено преди... няма да споменавам колко години. В един магазин в Плевен,имаше щанд, на който продаваха т.нар. "конфискувани стоки".
            От него си купих един чай-автомат Siemens (оригинален, произведен в Германия) и този грамофон Technics SL-QD33, със счупен стилус/ игличка. Реших, че е на добра цена, пък после смятах да си търся начин за намиране на игличката EPS-30. "Да, ама не", както обичаше да казва навремето Петко Бочаров. Където попитах, навсякъде ми отговаряха, че няма или че трябва да занеса дозата, за да търсят по нея. И така, свалих дозата и я давах на разни познати, за да търсят тук-там.
            Впоследствие, се отказах да търся, а и бях забравил, дали дозата остана у някого или аз я скрих някъде от себе си. Грамофонът си остана неизползван в един шкаф.
            След известно време, както вече писах в темата през... 2010 г. , от един сайт във Великобритания, си поръчах игличка, като даже улучих промоция 2 на цената на 1, както и веднага се намери "ортак", който получи едната.
            След известно време "ровене" из шкафовете у дома, не открих дозата Р30, на която да монтирам новата придобивка и отново бях в задънена улица, т.е. планът за "свирене на плочи" пак се отложи за неопределено време.
            От една-две години, започнах да се оглеждам в обявите както за части, така и за цели грамофони втора употреба в местните сайтове, но без успех.
            И вече напоследък, след успешно реализирани покупки от чужбина през eBay, започнах да търся подходяща (като цена) обява. Междувременно, от местен магазин/ сервиз ми препоръчаха заместител на цена около 80-90 лв. Докато вече се колеваех, проверявайки eBay, попаднах на една Р33, която поръчах за около $30. Тя наскоро пристигна, но още не съм я пробвал. Поръчах я, защото на външен вид много наподобява на Р30.
            И докато чаках, приложението на eВay нали подсеща потребителите за съвпадения по търсене, ме извести за налична Р30, която купих за $34, че даже и пристигна преди първата. Дозата беше в добър външен вид, но със счупена игла. Монтирах моята налична игла и грамофонът тръгна, все едно е свирил до вчера. Напълно автоматичният грамофон е голяма глезотия.
            След пробата, отново му дадох почивка поради едно друго затруднение - липса на т.нар. "заземяващ" или "маса" кабел, за връзка с усилвателя, за да се избегнат шумовете. Както можеше да се очаква, по магазините за електронни елементи нямат такъв, единствено им се намират "тройни" кабели, които освен двойката чинчове, имат "свободен" за въпросната "маса", но без накрайници, като "крачето" към усилвателя струва стотинки, но буксата към грамофона им е непозната. Така че, отново се обърнах към онлайн магазин (този път Amazon), от който поръчах кабел за тази гама модели. Е, пристигна, пасна точно и... абсолятно никаква разлика от начина на звучене без него - когато не свири, се чява едно приглушено "бучене". Ще го боря този проблем в движение.
            Та, така с моята одисея на тема грамофон direct drive.
            Живот и здраве, да реша проблема с "бученето" и ще се слуша по-често и по-силно.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220913_205700a.jpg
Прегледи:186
Размер:341.0 КБ
ID:6893335

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220914_230948a.jpg
Прегледи:207
Размер:135.8 КБ
ID:6893334

            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • Danika
              Danika коментира
              Редактиране на коментар
              В крайна сметка, оказва се, че не си си купил грамофон, а дългогодишен гъдел😊

            • nickbochev
              nickbochev коментира
              Редактиране на коментар
              Дани, аз навремето смятах покрай грамофона, поетапно да си събера система от компоненти Technics, а после се оказа, че си събрах система... Kenwood.
              Сега май ме е обзел ентусиазъм, все пак да довърша наличната система с един грамофон Kenwood, респ. към вече работещия грамофон, да добавя един рисийвър и дек Technics. Изобщо, на стари години, човек да си "начеше крастата" от ученическото време.

          • #21
            Като си помисля, и аз имам неща които чакат 10 години, че и повече... и ги местя от жилище на жилище.

            Коментар


            • #22
              Ники, да се разровя по шкафовете да видя какви плочи имам от едно време . Може да си харесаш нещо .
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Аз имам интерес също

              • nickbochev
                nickbochev коментира
                Редактиране на коментар
                Благодаря за предложението, Сашо.
                Може да напишеш - какво си открил, когато стигнеш до тях. Аз имам едни налични около 50-60 бр.,(част от тях - останали от колекцията на родителите ми, българска музика от Балкантон), както и купувани от мен чат-пат, като сега съм се ориентирал към търсене на стара и нова рок и метъл музика, с акцент към поносимите цени, а не - към колекционерските издания, струващи трицифрени суми.

            • #23
              Добре , само не ми давайте зор че местя багажи...като ги открия , ще ги снимам и покажа тук.
              Последно редактирано от aldr; 07-10-22, 19:47.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #24
                Ники , какви цени ...моите ще са подарък...
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • nickbochev
                  nickbochev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е, не е така. Ще се разберем.

              • #25
                Понеже преместих темата от раздела "Купувам" в раздел музика, предоставям възможност и за продължаване на дискусията, ако ви е приятно.
                Тук вече ще покажа и системата Kenwood, към която съм "присадил" чуждия компонент - грамофона Technics.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20220628_010954-1.jpg
Прегледи:116
Размер:126.5 КБ
ID:6893426
                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X