Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите 4 и още 6 в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Големите 4 и още 6 в България

    Ако расъждаваме в тази насока, стигаме до възприемането и емоцията от музиката.
    В това отношение хората сме различни, а и човек в различно настроение реагира различно.
    Когато ми хареса или ме развълнува нещо, обикновенно текста е от най-малко значение за мен, Разбира се и текстовете могат да внесат допълнителна емоция. Но музиката се усеща главно с душата, и тази с нищо не отстъпва на разни други по-интелектуални жанрове. Може да е по-първосигнална и агресивна, но е музика и има каво да каже...
    Разбира се не слагам всичко вчера под общ знаменател. Някои неща наистина ме развълнуваха, а други ми бяха безинтересни. Но пак повтарям, шоуто си заслужаваше.

    Коментар


    • #47
      От: Големите 4 и още 6 в България

      Шашна ме че бях на около 60 метра от сцената и усещах топлината от пламъците.

      Коментар


      • #48
        От: Големите 4 и още 6 в България

        И аз усещах от пламъците на сцената! Имаше топла вълна.
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #49
          От: Големите 4 и още 6 в България

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Ако расъждаваме в тази насока, стигаме до възприемането и емоцията от музиката.
          В това отношение хората сме различни, а и човек в различно настроение реагира различно.
          Когато ми хареса или ме развълнува нещо, обикновенно текста е от най-малко значение за мен, Разбира се и текстовете могат да внесат допълнителна емоция. Но музиката се усеща главно с душата, и тази с нищо не отстъпва на разни други по-интелектуални жанрове. Може да е по-първосигнална и агресивна, но е музика и има каво да каже...
          Разбира се не слагам всичко вчера под общ знаменател. Някои неща наистина ме развълнуваха, а други ми бяха безинтересни. Но пак повтарям, шоуто си заслужаваше.
          .
          Рамщайн...ако не им разбираш текстовете...Те с това са уникални.
          Бях само втория ден.Шоуто беше на ниво!Днес имах леки проблеми с говора,ама 'айде нема нищо...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #50
            От: Големите 4 и още 6 в България

            Най-сетне България наравно с останалия "бял" свят по отношение големи фестивали!

            Самия фест - велико нещо. Да видиш наистина големите 4 и не само заедно! Имам само забележки за звука на повечето групи. Любимците ми Slayer наистина бяха на ниво. Махнах си главата. Искаше ми се да чуя "Behind the crooked cross", "Hell awaits" и "Dead skin mask", но и без това на фона на "War ensamble" всичко останало е фолк...
            Малко ми стана тъжно да видя Том остарял и да не куфее... Това е третия концерт на Slayer, който гледам.
            Металика - перфектно шоу.
            Разочарованието от феста - Alice in chains. Не съм им голям фен, но ги очаквах с интерес. Подремнах си на тяхното изпълнение.
            Рамщайн! Заради тази група ще науча немски! Искаше ми се да бяха свирили 2 часа, нещо посъкратиха програмата... Пак си махнах главата...
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #51
              От: Големите 4 и още 6 в България

              Мой приятел (фен на Мегадет, ма втория ден дойде само от любопитство) сподели вчера след концерта - Хитлер не можа да накара Европа да говори немски, Рамщайн са на път да го сторят..
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #52
                От: Големите 4 и още 6 в България

                Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                ..... Искаше ми се да чуя "Behind the crooked cross", "Hell awaits" и "Dead skin mask", но и без това на фона на "War ensamble" всичко останало е фолк...
                Малко ми стана тъжно да видя Том остарял и да не куфее... ...
                Reign in blood и Angel of death .... И въобще целият албум от '86 ... Те това е класика и всичко останало е "фолк". Наистина доста са одъртели (то като, че ние не сме), но хич не им липсва енергията от тийнейджърските години. Единствен Hanneman изглежда непроменен...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #53
                  От: Големите 4 и още 6 в България

                  Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                  Давате ли думата на един невъзхитен и невъзторжен?

                  Възрастта определя до определено ниво на вкусовете, но си мисля, че малко възхитени върли поклонници на тази музика могат да изпеят един куплет с думи!

                  В YOUTUBE прослушах всичко, изпято на концерта и нещо не ме повълнува. Щампи, щампи с идиотско кълчене. Ясно си дават сметка за кого свирят...

                  Оставам с впечатлението, че най-вълнуващото на стадиона са били облаците, градът и дъждът...
                  Близо до мен стоеше човек на приблизително твоя възраст. Стоеше си без да помръдва и реагира. Честно, зададох си въпрос какво прави тук? На Manowar го видях че плаче. Не го снимах. Беше ми неудобно.
                  А относно щампите и кълчотенето- се по-друго си е да метнеш някое гюбече......... там са стойностните работи.
                  И да, даваха си сметка за кого свирят. Светът видя България и заговори за нея. И за разлика от друг път- за добро.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #54
                    От: Големите 4 и още 6 в България

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    ....
                    А относно щампите и кълчотенето- се по-друго си е да метнеш някое гюбече......... там са стойностните работи.
                    .....
                    Е, ти пък. Може и да запеем "Камино" с наборчето... Може и да праснем някоя сесийка в "Плейбой" за повдигане на рейтинга... К'во, като сме с увиснали шкебмета...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #55
                      От: Големите 4 и още 6 в България

                      Бил съм на доста концерти, някой от групите съм ги гледал вече и въпреки това аз се забавлявах истински и двата дни на 15 - на метра от сцената.
                      Ето и малко снимки от събитието:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0112.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5188332 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0114.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5188346 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0121.jpg
Прегледи:1
Размер:184.7 КБ
ID:5188347

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0100.jpg
Прегледи:1
Размер:213.9 КБ
ID:5188354 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0120.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5188349 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0104.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5188350

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0116.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5188351 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0107.jpg
Прегледи:1
Размер:216.8 КБ
ID:5188352 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0101.jpg
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:5188353

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0119.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5188355 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0115.jpg
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5188356 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0113.jpg
Прегледи:1
Размер:214.3 КБ
ID:5188345

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0105.jpg
Прегледи:1
Размер:214.8 КБ
ID:5188344 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0097.jpg
Прегледи:1
Размер:249.3 КБ
ID:5188343 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0123.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5188333

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0098.jpg
Прегледи:1
Размер:211.3 КБ
ID:5188334 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0118.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5188335 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0103.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5188336

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0108.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5188337 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0102.jpg
Прегледи:1
Размер:225.4 КБ
ID:5188338 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0111.jpg
Прегледи:1
Размер:197.1 КБ
ID:5188339

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0099.jpg
Прегледи:1
Размер:227.9 КБ
ID:5188340 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0122.jpg
Прегледи:1
Размер:214.9 КБ
ID:5188341 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0117.jpg
Прегледи:1
Размер:183.8 КБ
ID:5188342

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0110.jpg
Прегледи:1
Размер:258.4 КБ
ID:5188357

                      Извинявам се за качеството, но телефона ми толкова може.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Големите 4 и още 6 в България

                        Като гледам озвучаването е построено, като за запис на концерт. Тоест фронталната зона, не надхвърля 94dB.
                        Това е умишлено търсен ефект, за да не се налагат плексигласови паравани.
                        Наблюдавам снимката с многото Маршали. Фронталните колонади не са изпънати в долния си край, а контролите са силно насочени.
                        Липсват предни контроли. Сигурно са фалшивеели вокалите.
                        Не е тяхна вина.
                        Последно редактирано от Nik Nikolov; 26-06-10, 17:00.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #57
                          От: Големите 4 и още 6 в България

                          В замунда вече го има записа от първия ден. Малко с поизрязан сет лист, но все пак 3 часа и 49 минути със супер качество. Уникален кеф, преживях го отново!
                          LZ1GYY
                          0898 436 956

                          Коментар


                          • #58
                            От: Големите 4 и още 6 в България

                            Ако някой иска да си припомни атмосферата на концерта, или пък - не е имал време и е пропуснал събитието, БиТиВи ще има предаване за събитието:

                            Гледайте уникалния филм за Sofia Rocks днес от 23 ч.


                            Приятно гледане.

                            С нетърпение очаквам и двойния диск с концерта:



                            След датата на издаване на очакваното с изключителен интерес DVD, включващо изпълнението на Голямата четворка на американския траш метъл - METALLICA, SLAYER, MEGADETH и ANTHRAX, от София, България на 22 юни 2010 г. (18 октомври), станаха ясни пълното му съдържание и обложка. Както знаете, събитието се проведе в рамките на "Sofia Rocks, powered by Sonisphere Festival" на ст. "Васил Левски" в столицата.
                            от тук: www.katehizis.com
                            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                            Коментар


                            • #59
                              От: Големите 4 и още 6 в България

                              От днес (т.е. вчера 30.10.2010) и в България се продава DVD-то от концерта
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10439.JPG
Прегледи:1
Размер:208.2 КБ
ID:5222252
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10440.JPG
Прегледи:1
Размер:227.6 КБ
ID:5222253

                              Коментар


                              • #60
                                От: Големите 4 и още 6 в България

                                В Amazon има тези:
                                Metallica/Slayer/Megadeth/Anthrax : The Big 4 - Live from Sofia, Bulgaria (5 CD/2 DVD Set) [Box set] $55.99;
                                Metallica / Slayer / Megadeth / Anthrax - The Big 4: Live From Sofia Bulgaria (2DV) $19.99;
                                Metallica/Slayer/Megadeth/Anthrax: The Big 4 - Live from Sofia, Bulgaria [Blu-ray] (2010) $24.99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X