Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светът е голям и спасение...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светът е голям и спасение...

    Българският филм "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" се размина на косъм от крайната номинация за Оскар.

    Направи ми впечатление името на сценариста Илия Троянов. Проверих и се оказа че е син на Марин Троянов, авторът на "Балканска елегия", която ме вдъхнови за авантюрното ми пътуване по Югославия.

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%...BD%D0%BE%D0%B2

    Илия е бил само на шест годинки, когато баща му бяга с него от България зя ГФР със стария семеен Запорожец.

  • #2
    До: Светът е голям и спасение...

    Да, това определено е един от добрите български филми, особено на фона на останалото излизащо през последните години. Но колкото и да ми се ще да е наистина нещо изключително, няма как да си изкривя душата. Далеч е от конкурент за Оскар. Една хубава история може да направи например книга, но за филм не е достатъчна. Много неща куцат, най-вече заради неопитност на хората и пред и зад камерата. Киното не е нито театър, нито телевизия... За да имаме добро кино, трябва да правим кино. Много кино, та кино артисти, кино оператори, кино режисьори, кино монтажисти и т.н. да трупат опит. С театрални кадри, колкото и да са добри, няма да стане...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Светът е голям и спасение...

      За чуждестранен кандидат - щом "The band's visit" успя да се добере до номинация (че и после пискаха срещу Beaufort че не заслужавал да спечели, при положение че беше с класи над тях) - очаквам всичко.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Светът е голям и спасение...

        Чак на косъм?!
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X