Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Avatar - поредният...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Avatar - поредният...

    Здравейте,

    Искам само да споделя, че според мен този филм е поредния безмислен многоефектен нискоинтелигентен високоманипулативен американски боклук имащ за цел промиване на мозъците на нашите деца. Изглежда аз съм един от малкото, който не разбира как може да се похарчат 300 милиона долара за такова нещо! Извинявам се за резките думи, просто не разбирам.

  • #2
    До: Avatar - поредният...

    На съвсем противоположното мнение съм. Филма има определено смисъл, ако се абстрахираш от ефектите и фантастиката. Те са само за да поддържат интереса и вниманието, но посланието си е точно определено. Даже имаше едно изречение, ако не ме лъже паметта: "Те Земята я направиха бетонна и затова са тук на нашата планета"
    За мен филма не е само ефекти и тъп американски екшън.
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #3
      До: Avatar - поредният...

      Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
      На съвсем противоположното мнение съм. Филма има определено смисъл, ако се абстрахираш от ефектите и фантастиката.
      +1
      И за мен филма има доста послания над които можем да се замислим.
      Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

      Коментар


      • #4
        До: Avatar - поредният...

        Колега с цялото ми уважение към индивидуалното мнение и позиция...
        .....я седни да го гледаш с нагласа като към приключенски и фантастика, а изводите ще ти дойдат от самосебеси.нНо ти сядаш с нагласата: -еее какво да му гледам......
        Цял свят няма отрицателно мнение,но ти имаш
        Последно редактирано от Ico_Ns; 16-01-10, 18:07.
        Око за око и светът ще ослепее

        Коментар


        • #5
          До: Avatar - поредният...

          "Те Земята я направиха бетонна и затова са тук на нашата планета"
          Но такова послание имат и още 50 анимационни детски филма...

          Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
          Колега с цялото ми уважение към индивидуалното мнение и позиция...
          .....я седни да го гледаш с нагласа като към приключенски и фантастика, а изводите ще ти дойдат от самосебеси.нНо ти сядаш с нагласата: -еее какво да му гледам......
          Цял свят няма отрицателно мнение,но ти имаш
          Разни хора, разни идеали...
          Последно редактирано от asterix85; 16-01-10, 18:13.

          Коментар


          • #6
            До: Avatar - поредният...

            Харесваме или не ............. това е филма който раздвижи нещата от години насам , крайно време беше ...........

            Коментар


            • #7
              До: Avatar - поредният...

              За мен филма е абсолютен боклук с крадени идеи от Стругацки и някой други автори....

              Коментар


              • #8
                До: Avatar - поредният...

                Филма е добър. Само заради факта че показва насока на развитието на филмовата индустрия от тук нататък..... Като и къде ще тръгне производство на битова електроника скоро време

                Относно идеите използвани за сюжета - не мисля че Братята имат нещо общо. Тази клюка тръгнала от някой идиот, който рече че Братята ще предявяват иска към екипа реализирал филма..... Един от тях е мъртъв вече, за Бога А и до колкото аз съм запознат с тяхното творчество, а ги препрочетох няколко пъти, не се сещам за нещо от тоя род.

                По скоро имаше една поредица от романи за "Стоманения плъх", не помня кой е автора, та последния роман от поредицата разсказваше точно за подобна планета, супер агресивна към пришълците, добиващи нещо си там, и я убиващи... Трябваше просто да се действа по-лека, и в хармония....

                Иначе с авторство при фантасти си е мътна и кървава.... Добри идеи обикновено идват в няколко глави едновремено, а от там който уцелил с агента си, и издатела - той си е шампион
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #9
                  До: Avatar - поредният...

                  Всякакви вкусове... Според мен, поредното зрелищно... нищо особено. Направено ефтинджос, при това... Всчики 3Д сцени са 3Д на около 30 - 60 метра, ако може така да се изразя. Зад тоя метраж фонът е 2Д. Изкушавам се да го квалифицирам като евтина сапунка, но ще е малко пресилено от моя страна.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Avatar - поредният...

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    По скоро имаше една поредица от романи за "Стоманения плъх", не помня кой е автора, та последния роман от поредицата разсказваше точно за подобна планета, супер агресивна към пришълците, добиващи нещо си там, и я убиващи...
                    Хари Харисън е авторът.

                    Освен споменатата поредица има и една друга също много яка - "Свят на смъртта".

                    Идеите там са много яки и те потопява в едно невероятно приключение.

                    А относно плагиятсването и аз мисля, че Камерън се е изхвърлил с претенциите върху идеята и това, че не е взаимствал.
                    Иначе филма като идея се доближава доста до световете описани от Хари Харисън. Като изпълнение също бива. Но на моменти си личи, че е малко лигав (редовния хамериканец надали би възприел друго).

                    Като цяло филма си заслужава. И е още една стъпка напред към по сполучливото реализиране на идеите и въображението на световните фантасти.
                    LZ1VWW

                    Коментар


                    • #11
                      До: Avatar - поредният...

                      Честно казано очаквах нещо по-интересно...Посланията са до болка известни, няма нужда чужд разум да ни го напомня. Изобщо киното доста се изчерпа със своята "репрезентираща" функция. Ще се запомни с огромния си бюджет и евентуално продължение.
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Avatar - поредният...

                        Радвам се, че има хора които са на различно мнение от масовото! Разбира се всеки има право на свое. Искам да споделя нещо. Аз не навиждам холивудското кино! Според мен то е целенасочено и манипулативно, като определени идеи, виждания и култура нарочно се повтарят и видоизменят в различните сюжети на филмите им! И всичко това се прави целенасочено! Филмът Аватар е поредният такъв пример...
                        Последно редактирано от asterix85; 16-01-10, 20:55.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Avatar - поредният...

                          Както беше писано по горе зависи с каква нагласа сядаш да го гледаш ( ако е да се забавляваш ще ти хареса, ако е да търсиш косури ще намериш и няма да ти хареса ). Според мен филма е много добър - има си послание , има си смисъл , има си ефекти особено в IMAX . Естесвено има и глупави моменти в стил "Денят на независимоста" или "Армагедон" но хубавото е че не са много.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Avatar - поредният...

                            Аз пък не мога да разбера защо в американските филми има поне един който се държи като идиот?Някаква национална черта ли им е?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Avatar - поредният...

                              Аз не мога да разбера какви са тези претенции.
                              Филмът е зрелищен, и абсолютно никой от авторите му не съм чул да има претенции да поучава някой. И абсолютно на нищо не е първоизточник.

                              Глухарчетата и прочее красотийки съм ги гледал още в "Бездната" на същия режисьор, пак там съм гледал любовта му към синия цвят. Летящите машинки съм ги гледал в Терминатор (пак негов), идеята за земята като живо същество я има застъпена с много повече подробности във "Final Fantasy" (и двата), декорите в базата са си като в Пришълците (пак негов), цялата идея яко застъпва "Свят на смъртта" на Хари Харисън както е отбелязано по-горе, племенните сцени и музики са си "Цар Лъв" и "Кирику и магьосницата", и тъй нататък и тъй нататък.

                              И кво, да кажа че го е копирал ?!? Хайде холан Гледам си го с кеф, ще го гледам пак, и пак, и пак. Филмчето е съвсем посредствено като идея, далеч от посредствено като реализация, който не е доволен да направи по-добро. Ще ходя да го гледам и него. И ще си платя осемнайсетте долара и за него. Съвсем читаво филмче ако си до 14 годишен. Става и за по-дърти, ако не се вживяват много и не пищят после от колко места е копирано.

                              PS И с какво аджеба промива мозъците на нашите деца, или на вашите, или на техните ? Какво пак не се хареса, какво пак се издъни тоз пуст Камерън ? Кое тръгна да промива ?
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X