Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам този филм

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Филми

    Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
    Забележките относно правописните грешки се приемат
    По-съществен е въпросът - доколко се възприемат? И дали не е малко (много) късно за някои от пишещите (опитващите се да пишат) тук колеги? Под тук имам предвид не тази тема, а форума.
    Симеон похвално се опитва поне малко да заостри вниманието на колегите. Ако не "изстрелят" поста за 10 секунди, форумът няма да пропадне. Софтуерът позволява, след като напишат нещо, да го прочетат, да го прегледат отново, след това да го изпратят като отговор, че даже и да го редактират след това, ако не е добре написан. Надявам се поне, че множеството грешки се дължат на бързане, а не на липса на писмена грамотност.
    Симеоне, благодаря за търпението и вниманието, с които влагаш не малко усилия да подобриш "езиковия шейк" във форума. Доколко е успешно, ще си проличи по-късно. Дано.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • До: Филми

      Гледах Офицери и просто съм очарован от този шедьовър!!! За близо седмица си го пусках три пъти просто невероятен филм!


      ЕСТЬ ТАКАЯ ПРОФЕССИЯ - РОДИНУ ЗАЩИЩАТЬ!
      Танки грязи не боятся!

      Коментар


      • До: Филми

        Аз не казвам нищо от това което прави че поправя ама и аз не пиша за да изкарам "6" от някои потребител ааа просто си пиша така както ми е добре,и не се старая толкова.Влязал сам тука не за да поправям изреченията на някои аа за да науча някои нова информация за ендурото!!!!
        [I][B][COLOR=DarkOrange]КТМ 525 ЕXC[/COLOR][/B][/I]

        Коментар


        • До: Филми

          1. "Явлението"

          Преди няколко дни гледах "Явлението" - http://www.imdb.com/title/tt0949731/

          Определено съм разочарован... Гледах трейлърите и си викам: "Това ше е супер яко!" Да, ама не! Почва добре (не че нещо, но в сцената със строежа ме напуши неистов смях), има някаква интрига... И толкова... Към края се сбозва съвсем и не става за нищо... Разочарован съм от 8-те лева дадени за киното...

          2. "Чудовищно"

          Горе-долу по същото време гледах и "Чудовищно" (Cloverfield) - http://www.imdb.com/title/tt1060277/

          Много по-добро филмче е... Наистина, няма дълбока история (всъщност те хващат от краката за главата ), но ефектите са на ниво... А и какво по-готино от това да гледаш как Манхатън се разрушава... Интересен е похвата - всичко се заснема от някаква камерка (май беше Сони, с флаш памет) и всичко се предава от нея... Доста по-истинско е чувството - все едно си там... Според мен филмчето е добро и си заслужава да се гледа, пък било то и дамо заради ефектите...
          "That is not dead which can eternal lie,
          And with strange aeons even death may die."
          ~H. P. Lovecraft

          Коментар


          • До: Филми

            "В Брюж" http://www.imdb.com/title/tt0780536/ - Определено ме Изненада, не го очаквах след толкова години Римеик, след Римеик, но го направи!
            Надали ще допадне на всекиго, но е ПОПАДЕНИЕ!

            Коментар


            • До: Филми

              Аз пък последно гледах ей това: "The onion movie" (200
              Искрено се посмях. Саркастичните изпълнения и въобще хуморът на абсурда винаги са ме радвали.
              http://www.imdb.com/title/tt0392878/
              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

              Коментар


              • До: Филми

                Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                Аз пък последно гледах ей това: "The onion movie" (200
                Искрено се посмях. Саркастичните изпълнения и въобще хуморът на абсурда винаги са ме радвали.
                http://www.imdb.com/title/tt0392878/
                Абе, можеха да се постараят още малко и да сложат още малко бюджет. Доста постни ми изглеждаха ефектите,където ги имаше. Може и нарочно да са го направили, знае ли човек... Демек, тънка пародия дори и на американското кино. Чиста форма автоирония, и то 100% авто.
                Филмчето е добро, да. Искрено се забавлявах и аз.

                Коментар


                • До: Филми

                  Хубаво е филмчето. Напомни ми Idiocracy.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • До: Филми

                    Точно, в духа на "Idiocracy" е )) Само дето то си беше художествено изпълнение, а на това са му придали "документален" оттенък, както например беше направен "Борат". Абе, майтап да става...
                    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                    Коментар


                    • До: Филми

                      Днес гледах последната седма серия на.
                      Generation Kill

                      Определено най-реалистичния филм за войната в Ирак, който съм гледал. Един от акттьорите дори е реален участник в събитията и играе самия себе си.


                      http://www.youtube.com/watch?v=uSQ_7u2v_zs






                      ## Резюме : "Generation Kill" е минисериал по едноименната книга на Ивън Райт. Излъчването ще започне на 13 юли, 2008 по НВО и ще продължи 7 часа. Продуценти са Дейвид Саймън, Ед Бърнс, Нина К. Нобъл, Андреа Калдерууд, Джордж Фейбър и Чарлз Патинсон.

                      По време на първия епизод на излъчвания по НВО минисериал "Generation Kill", разказващ за елитния отряд морски пехотинци, извършващи първата инвазия в Ирак, беше трудно да се определи кой кой е, тъй като всички герои са с шлемове и лицата им са зацапани. Боях се че сценаристът и продуцент Дейвид Саймон [автор на "Жицата" (The Wire)] и дългогодишния ни сътрудник Ед Бърнс решават да прибегнат до старата тактика "объркай публиката, защото войната и без това е объркваща". Получи се абсолютно обратното - това се превърна в едно разбиващо клишетата пътешествие. Още през втория от седемте часа бях разбрал кой е най-трезвомислещия (и централен човек) в цялата тази история (тихия, но непоколебим сержант Брад Колбърт,чиято роля изпълнява Александър Скарсгард); колко голямо място заема Дженифър Лопез в фантазиите на пехотинците и защо бонбоните "Чармс" се считат за приносители на лош късмет по време на война. След като изгледах всичките пет епизода, които ни бяха изпратени ни за рецензия от НВО, се подготвям за още епизоди от този главозамайващ и дълбокомислен сериал. За разлика от филма на Стивън Бончо от 2005 "Over There", "Generation Kill" не заляга на състрадателни и благоразположени персонажи - този сериал оставя всичко "в ръцете" на драматичното действие...



                      Има го в Замунда.


                      Субтититри на английски. Има нужда!

                      http://www.subtitlesource.org/title/tt0995832

                      Благодарете в темата за Български субтитри, за да ги получим по-бързо.
                      http://subs.sab.bz/forum/index.php?s...89&#entry86389
                      Последно редактирано от kinex; 25-08-08, 17:49.

                      Коментар


                      • До: Филми

                        Доживяхне

                        Absurdistan

                        Абсурдистан – някога красива, сега е напълно обезлюдена страна. В обезводнено село Ая и Темелко, които се обичат още от деца, очакват деня (предсказан от бабата на Ая), в който идеалната подредба на небесните тела ще благослови тяхната първа любовна нощ. Неуморим изобретател, Темелко планира да ремонтира овехтялата водна помпа, но апатичните селски старци се подиграват на намеренията му. Отегчени от мъжкото бездействие, жените вземат нещата в свои ръце и обявяват стачка. Щом няма вода, няма да има и секс. Границите между двата пола са очертани, подсилени с бодлива тел, а нашите млади любовници се озовават от двете страни на бързо ескалиращия конфликт.
                        Прикачени файлове
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • До: Филми

                          Прогноза


                          Маргарита напуска Лондон и известния репортер Марко Матанич и се присъединява към брат си и приятелите му от България, Сърбия и Македония, които отиват да карат уиндсърф на турски остров. Всичко започва като една ваканция, но неочаквано вятъра спира. Какво става на Балканите когато прогнозата не става?



























































































































                          От режисьора Зорница София:

                          Започнах този филм с едно желание и една идея. Желанието ми беше да направя съвременен забавен и гледаем филм, за мен и моите приятели, с герои като мен и моите приятели. Защо? А защо на премиерата на фестивала в Манхайм, например, ме посрещнаха с «очаквахме брадат, космат мъж»? Вбесяват ме клишетата, в които ни напъхват постоянно. Прогноза не е типичният филм за балкански взаимоотношения, който гледаме последните години, където груби мъже стрелят, крещят и накрая труповете са повече от героите, а хепиенда е обявен за нетипичен за региона. Фестивалите, например, имат известни очаквания към нашия регион, с което създават мода, която се превръща в клише, на километри от действителността. Исках да направя филм за моето поколение, такива каквито сме, а не такива каквито очакват да бъдем. Смятам, че за генерацията, която идва с глобализацията, интернет и свободните пътувания в чужбина, въпросите за националната идентичност са битки на маса или плаж, а не на бойно поле. Битки, в които влизаме лесно, дали заради темперамент или заради учебниците по история, но и битки, които лесно забравяме, обединени от първия възникнал проблем. Или вятър. За младите хора днес приликите са все повече, а различията – все по-размити.

                          Много ми е важна идеята за Вавилонската кула - как едни хора говорят един език, строейки една кула, но Господ им отнема общия език, те престават да се разбират и кулата им се срутва. Обратно на старозаветната притчата, в ПРОГНОЗА, в началото има група приятели от различни страни с подобни, но различни езици, които се разбират идеално, независимо, че това изисква усилия. Усилия, които те са склонни да вложат, защото са приятели и защото имат общо цел и обща мания. В деня, в който се скарват, обаче, те заговарят на английски, един приятел го нарече "езикът на войната", за да "се разбират по-добре". Да, на английски наистина е по-лесно и по-бързо, но така ли общуваме по-добре не знам.

                          ПРОГНОЗАта е:

                          Любов и политика в приключенски жанр.

                          Любовна история на границите – вътре в човека и извън палатката му.

                          Мъжка история, в която жена е двигател на действието.

                          Филм за балкански конфликти с хепиенд. Да, има такъв.

                          Пътуване към идентичността – личната и националната. Пътуване в кръг.

                          "Оптимистичен реализъм" - германската преса на фестивала в Манхайм.

                          "Един изпълнен със страст, многопластов филм от многостранен режисьор, който със сигурност ще продължи да ни изненадва." - германска преса.
                          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                          A2 (+)

                          Коментар


                          • До: Филми

                            Ангели и демони


                            По книгата "Шестото клеймо" на Дан Браун



                            Като всеки филм по книга, не се препоръчва за челите книгата.

                            На мен филмът много ми хареса
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар


                            • До: Препоръчвам този филм

                              Гранд Торино.Като се замисля това е единствения филм излязъл миналата година,който ми хареса.Режисьор е Клинт Истууд.Филмът въобще не бе забелязан от онези раздаващи статуетки отвъд океана,но какво от това!
                              Тома Томов
                              Вече с Kia Sportage.

                              Коментар


                              • До: Филми

                                Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
                                Ангели и демони



                                На мен филмът много ми хареса
                                Особено към края с хеликоптера и бомбата Това ми съсипа филма
                                Където Бирата, Там и Аз...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X