Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам този филм

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчвам този филм

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Поредното предложение без цiцi и гилзи - Jobs
    +1

    Коментар


    • От: Препоръчвам този филм

      "Затворници" Много добър.

      Коментар


      • От: Препоръчвам този филм

        Филм,който ми беше убегнал до този момент,незнам пускан ли е преди това... от миналата година е. Гледайте.... уникална история,яко ме изкефи....поредния уникален филм на тоя човек... баси... няма слабо при него...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MV5BMTUxMjI1OTMxNl5BMl5BanBnXkFtZTcwNjc3NTY1OA@@._V1._SX640_SY948_.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5538404

        Коментар


        • От: Препоръчвам този филм

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          "Затворници" Много добър.
          Верно е добър! Благодаря за препоръката!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Препоръчвам този филм

            Всички филми представляват мисълта на режисьора, а не действителността.

            Особено ако са американски и за война, с 99% сигурност може да се твърди, че режисьорът не е участвал в реално сражение.
            А даже и 100% е сигурно. Такива филми изцяло са плод на нереални мисли и представи.

            Коментар


            • От: Препоръчвам този филм

              Има и изключения, и един от тях е Велики Оливър Стоун, воювал лично във Виетнам. Когата аз за първи път гледал неговият Взвод, то имал чувство, че Стоун снимал го за Афганистан и нашата война там.

              Коментар


              • От: Препоръчвам този филм

                Сега последно - филма "Сталинград" ще го дават ли някъде? Или другия важен български въпрос на тема кино - от къде да го дръпна...

                Коментар


                • От: Препоръчвам този филм

                  Надали скоро ще го видим по легален начин, за другият начин... чакаме!

                  Коментар


                  • От: Препоръчвам този филм

                    Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                    Особено ако са американски и за война, с 99% сигурност може да се твърди, че режисьорът не е участвал в реално сражение.
                    .
                    А ако са руски и са за раждане, можем ли да очакваме, че режисьорът е бил бременен реално?

                    Коментар


                    • От: Препоръчвам този филм

                      Първоначално публикуван от n_petrova Преглед на мнение
                      Всички филми представляват мисълта на режисьора, а не действителността.

                      Особено ако са американски и за война, с 99% сигурност може да се твърди, че режисьорът не е участвал в реално сражение.
                      А даже и 100% е сигурно. Такива филми изцяло са плод на нереални мисли и представи.
                      Не съм участвал в реално сражение, но имам честта да съм приятел с руски парашутисти, които са воювали в Афганистан. Заедно гледахме "Девета рота" на Бондарчук-младши - мисля, че го има препоръчан някъде из предните страници. Плакаха по време на филма. Според тях това бил един от най-правдивите военни филми, които са гледали изобщо. Припомниха си и сержантите, и занятията, и "духовете". Интересно откъде режисьорът се е сдобил с тази "нереална" информация?
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • От: Препоръчвам този филм

                        Аз пък не го понасям, този филм 9-та рота.

                        Коментар


                        • От: Препоръчвам този филм

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Аз пък не го понасям, този филм 9-та рота.
                          Би ли споделил защо? Информацията ми за достоверност е само от тези мои приятели, за които споменах. Като филм ми хареса - сценарий, режисьор, актьорите са много добри. Операторът е някакъв маниак - има уникални кадри.

                          Интересно, че доста напомня на "Full Metal Jacket" (не знам как е преведен на български) на Стенли Кубрик.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • От: Препоръчвам този филм

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            А ако са руски и са за раждане, можем ли да очакваме, че режисьорът е бил бременен реално?
                            Не внимаваш! Не е нужно да е бил бремен а само да е раждал.
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • От: Препоръчвам този филм

                              Много трябва да пиша, не си струва. Накратко - реалните събития са били през зимата на висота над три хиляди метъра. Вижте този хроникален филм долу и сами решавайте.

                              Последно редактирано от Sibirski; 18-11-13, 17:55.

                              Коментар


                              • От: Препоръчвам този филм

                                Значи, за "9-та рота": един як офтопик - ако решат модераторите, да го изтрият.
                                Ако щете вярвайте - гледал съм го три пъти. Първият път много ми хареса, наистина е въздействащ, няма какво да се каже. След излизането на филма в Русия, започнаха много сериозни дебати в Интернет доколко е реалистичен, правдив, кое във филма е възможно и кое не и т.н. Имам предвид руски сайтове, разбира се.
                                Изказваха се хора, които твърдяха, че са воювали в Афганистан(все пак, това е Интернет, всеки може да се представи за когото си поиска) - едни напълно го отричаха, други твърдяха, че са воювали по същото време, в същия район и какво ли не още. Посочваха отделни недостатъци, които аз не бих могъл да забележа, все пак не съм професионален войник. Затова го гледах още два пъти и наистина, като знаеш какво да гледаш, има нереални неща.
                                Но това не променя факта, че чисто статистически, това е най-обсъжданият(поне в Интернет) руски военен филм. Тоест, Бондарчук е постигнал целта си - предизвика дебат, накара и цивилните да се замислят какво всъщност е било там, в Афганистан. При това е успял да избегне пропагандата, което за мен е успех. И на най-предубедените става ясно, че героизмът всъщност е да се опиташ да опазиш своя и на другарите си от ротата живот. Няма "За Родину", няма "За Сталину". Имаш бойни другари, които си готов да защитиш с цената на живота си, както и те биха защитили теб. Всъщност, това е идеята, която прокарва режисьорът - а дали е било наистина така, не знам.
                                Да добавя - аз повече харесах "Блокпост". Лично мнение, разбира се.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X