Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчвам този филм

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Препоръчвам този филм

    Горещо препоръчвам филма Идиокрация
    Няма по простичко обяснение за Съвременната Еволюция и къде ще ни отведе тя
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Препоръчвам този филм

      Да си припомним младините - а тази вечер, класиката в жанра - "Манастирът Шаолин" - "този азиатски шедьовър, който остава в историята на киното и като филма, в който за първи път изгрява звездата на Джет Ли".
      Ще го покажем на децата.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • До: Препоръчвам този филм

        Снощи с Фани и Ренета изгледахме филма " Човешки истории". Той също е от програмата на филмовите нощи " Филипополис". Филмът представя няколко новели, чиито сценаристи са Г. Г. Маркес, Халед Хосейни, Елфриде Йелинек, Тони Морисън. Та историите представят различните гледни точки и преживявания по отношение на човешките права в различни части на света и съответно в различни културални, социални и политически условия. Поставят се въпросите за достойнство, човешко развитие, равнопоставеност на половете, що е то развитие, как се отнасяме към природата, боклука и т.н. Това, което се случи, че част от зрителите след 20-тата минута започнаха да се изнизват. Стана ми тъжно. Филмът въздейства не с някаква действеност или смлени и поднесени готови заключения, а с много символика, иносказателност. Стана ми тъжно, защото тези теми изискват мислене, съсредоточение, провокиращи са и изискват многопластови размисли, а хората.... избягват тези усилия......Сякаш избягват живота си.....

        Коментар


        • No Country for Old Men

          Търсих в темата, но не го намерих.
          Мога да препоръчам доста филми и ще допълвам, ако се сетя за нещо стойностно.

          Засега предлагам това заглавие :

          No Country for Old Men



          Невероятен филм. Много силен.
          Режисьори са братята Коен.
          Филмът е #109 в топ 250 в imdb.com
          Само за сведение - спечели 4 Oscars, други 93 награди и 44 номинации


          За повече информация:
          http://www.imdb.com/title/tt0477348/
          .

          Коментар


          • До: Препоръчвам този филм

            No Country For Old Men - сменете заглавието- Иначе - No Spectators!

            Коментар


            • До: Препоръчвам този филм

              Първоначално публикуван от Паджеровод
              Току що гледах
              In Bruges
              Интересен поглед върху професионализма, независимо от професията.
              Брилянтна актьорска работа, добри думи за режисьор и оператор.
              Може да се гледа
              Весела кримка в типичния дух на английското кино, пълна с британски акценти и ненавист към френскоговорящия свят
              Последната забавно-зловеща английска кримка, която аз гледах, е новата продукция "Whitechapel" - по историята за Джак Изкормвача. Малко злокобен филм с бая нелицеприятни сцени, но пък за сметка на това с необходимата доза английски хумор. Който между впрочем си пасва таман на мястото, тъй като е и малко черен

              No Country For Old Men - сменете заглавието- Иначе - No Spectators!
              Заглавието е метафорично, никой няма да те изгони от вкъщи, еле пък от страната Иде реч за това как старите хора трудно намират място в обществото, тъй като с годините то се променя и те спират да го разбират, както и то тях. Доста "далечно" попадение е заглавието на филма, който наистина споделя въпросната гледна точка, само че някак по допирателната. Сиреч, действието на филма изобщо не разглежда тая проблематика и е крайно несвързан с нея. Обаче, в крайна сметка, е свързан На този сорт филми им викам "странни". Могат да се случат доста добри понякога. Тарантино им е цар на тия.

              Апропо, Хавиер Бардем прави толкова чудесна роля във филма, че после като го гледах в "Любов по време на холера" и просто не можех да проумея какво парви там. Пък той и там играе страхотно. А аз очаквах всеки момент да извади помпа със заглушител и да очисти някой
              Прекалено силните роли създават прекалено силна връзка между тях и актьора в съзнанието на зрителите. Нещо като бърз и силен навик, който после е трудно да изчистиш. Но пък да не ти дреме, щото си се кефил да го гледаш така въплътен. Нали за туй е изкуство ?
              Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

              Коментар


              • До: Препоръчвам този филм

                Baraka (1992)

                Има го в Замунда, с най-различно качество.
                Изключително въздействие.


                "Първа част - откъде идваме, какви сме били? Невероятни пейзажи, от които човек остава без дъх;
                Втора част - цивилизацията, хората и това какви са те днес, унищоженията и жестокостите на човека през вековете;
                Третата - какво ще остане след нас?
                Филмът е сниман с невероятно майсторство, има много идеи заложени в него и те са представени успешно, благодарение на изключителното качество на картината и чудесния подбор на гледките от всички краища на света.Гледайки този филм зрителят е благословен с ослепителни снимки, които излизат извън обсега на езика. Заснет в 24 страни, превъзходно озвучен, филмът показва учудващите връзки между различни хора и местата, които обитават, независимо дали става дума за самотен връх на планина или претъпкана цигарена фабрика. Между ритуалите на ежедневните молитви на тибетските монаси, православните евреи и дервишите ще откриете повече прилики, отколкото бихте очаквали.Baraka е едина древена Суфи дума с форма в много езици.Тя се превежда просто като благословия, или дъхът или същина на живота от която се разпространява еволюционния процес .Барака, епичния невербален филм, разказва историята на Земната еволюция, човешкото разнообразие и взаимовръзка, и неговото въздеиствив на планетата.. Според режисйора Рон Фрик, "Това е пътуване на преоткриване което потапя в природата, историята и човешкия дух и семеиството в царството на безкрайността.Филмът е сниман в 70мм и 24 страни, Филмът е сниман на 70mm-ва лента и в 24 страни, в разнообразни места като Бразилия, Непал, Камбоджа, Кувеит, Индия, Танзания и Иран
                ."








                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • До: Препоръчвам този филм

                  Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
                  А аз очаквах всеки момент да извади помпа със заглушител и да очисти някой
                  Това беше пневматичен чук от кланница. Използва се да пробива главите без да хвърчат проектили в работната среда, а в случая освен за това, ставаше за къртене на ключалки и т.н.

                  Коментар


                  • До: Препоръчвам този филм

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Това беше пневматичен чук от кланница. Използва се да пробива главите без да хвърчат проектили в работната среда, а в случая освен за това, ставаше за къртене на ключалки и т.н.
                    Опа, най-сетне имаме включване
                    Обаче, хванах ли те, че не си гледал внимателно ? Освен пневматичния чук (който аз, лаикът, бих нарекъл "бутилката с газ под налягане" ), той си служеше още и с една пушка тип "помпа", която беше с къс и дебел заглушител. Красота. Още го помня как тихо пристъпва по дебелия мукет на някакъв хотел. Камерата го снима в гръб, от кръста надолу, без да се виждат ръцете му. Обаче е ясно какво държи в тях, защото покрай десния му крак се поклаща черната помпа със сребристия заглушител, а покрай левия - "бутилката" с маркучЕто )) Яко психарска аранжировка, която, съчетана с дебилно спокойния му телешки поглед направо те хвърля в тъча. Ако съществуват трезвомислещи рационални психопати - сигурно изглеждат точно така...
                    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                    Коментар


                    • До: Препоръчвам този филм

                      Е, от братята Коен лошо не съм виждал. Не можеш да очакваш слаба постановка, и въобще слабо каквото и да е. Имат адски добро, и добро. Лошо нямат.

                      Само като се сетя за похватите в "Да отгледаш Аризона" и ми иде да си го пусна пак. Ей на, отивам да си го пусна
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • До: Препоръчвам този филм

                        Ако не бяха коментарите ви нямаше да го гледам. Но сега тъкмо го завърших.
                        Интересни технически решения, не ще и дума
                        Обаче тоя Хавиер никак не ме грабна! Според мен всяко говедо със замръзнала физиономия щеше да я изиграе тази роля. Шокиращото бяха действията му на фона на тази муцуна.
                        Това беше пневматичен чук от кланница. Използва се да пробива главите без да хвърчат проектили в работната среда, а в случая освен за това, ставаше за къртене на ключалки и т.н.
                        Преди да гледам филма щях да помоля Обера да напише това отново, но по-бавно, за да го разбера Велико!

                        Коментар


                        • До: Препоръчвам този филм

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Обаче тоя Хавиер никак не ме грабна! Според мен всяко говедо със замръзнала физиономия щеше да я изиграе тази роля. Шокиращото бяха действията му на фона на тази муцуна
                          Тъй де, ама и прическата му също Обаче сега гледай "Любов по време на холера" и ми кажи дали невроните ти в мозъка леко отказват да приемат промяната ))
                          Това е то артист - да се въплъти в ролята си до степен на неузнаваемост... Въпросът не е дали много други могат да изиграят дебилна физиономия, а дали много други могат да изиграят дебилна физиономия + нещо коренно различно в друг филм. Щото се сещам за някои велики родни дейци, в чийто филми ролите се пишеха конкретно ЗА тях. Знаеше се, че те ще ги играят. Сакън да не трябва да се напънат да покажат грам актьорско майсторство, каквото всъщност и нямаха... Да бъдеш себе си не е трудно (е, на някои и това им е трудно), но да бъдеш 100 различни личности - това със сигурност е.

                          На времето Весо Ранков (гениален актьор и до днес) мимоходом сподели следния анекдот, преди да тръгне към съблекалните в Сатиричния театър:
                          Един актьор се оплаква на свой приятел, че покрай беднотията и постоянните кризи все не му стигат парите и бачка в много постановки на много места. От десетките различни репетиции и роли тотално се обърква вече кой е и къв му е случая, и казва: "Веднъж не бях на работа и се опитах да играя себе си. По едно време гледам - я, аз съм фанАл неква роля..." ))
                          Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                          Коментар


                          • До: Препоръчвам този филм

                            Един шедьовър в хорър жанра The Descent
                            Не го подценявайте и не се усмихвайте снизходително - когато се сетя за него, все ме стяга нещо в корема

                            Коментар


                            • До: Препоръчвам този филм

                              Не е първа младост,но си струва гледането определено.
                              http://www.p2pbg.com/index.php?page=...41ba509f3d4305

                              Коментар


                              • До: Препоръчвам този филм

                                The Informers (2009)

                                http://www.imdb.com/title/tt0865554/

                                http://zamunda.net/details.php?id=184349&hit=1

                                Много добър филм, с добра актьорска игра и то на няколко звезди.
                                Страшен саундтрак
                                Препоръчва се да се гледа от всички хипита и други мазници, запалени по "духът на онова време" ))
                                След като гледате филма чуйте това: http://www.youtube.com/watch?v=vYpXvptY3wY

                                Сходна тематика: Requiem for a dream (2000) - http://www.imdb.com/title/tt0180093/
                                Беше представен на вниманието ви от Обера преди време.
                                Последно редактирано от Yordan; 16-08-09, 22:36.
                                Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X