Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обитаемый Остров

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Обитаемый Остров

    Е да де, и аз така предположих. Но нали не съм в час с руския, та нямаше как да съм сигурен. Викам си, мое па да има некое изврАтено изключение. Както и думи с "ъ" почти няма, ама например "ъгъл" има И с него може да започва изречение.
    Например:
    - Вече трети ден не си пиех лекърствата. Ъгълът ме гледаше враждебно от края на стаята.
    Или пък:
    - Ъгълът уютно приютяваше касата с бира.
    А може и да не започва с него изречението, но пак да е с главна буква. Например:
    - Жоро Ъгъла недоумяващо ме изгледа, когато го попитах за питагоровата теорема. От това главата му заизглежда още по-квадратна.
    И прочие примери...
    Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

    Коментар


    • #32
      До: Обитаемый Остров

      Първоначално публикуван от Yordan Преглед на мнение
      Е да де, и аз така предположих. Но нали не съм в час с руския, та нямаше как да съм сигурен. Викам си, мое па да има некое изврАтено изключение. Както и думи с "ъ" почти няма, ама например "ъгъл" има И с него може да започва изречение.
      Например:
      - Вече трети ден не си пиех лекърствата. Ъгълът ме гледаше враждебно от края на стаята.
      Или пък:
      - Ъгълът уютно приютяваше касата с бира.
      А може и да не започва с него изречението, но пак да е с главна буква. Например:
      - Жоро Ъгъла недоумяващо ме изгледа, когато го попитах за питагоровата теорема. От това главата му заизглежда още по-квадратна.
      И прочие примери...
      А на руски и с Ъ май няма или поне аз незнам. Ъгъл е угол.
      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
      A2 (+)

      Коментар


      • #33
        До: Обитаемый Остров

        Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
        А на руски и с Ъ май няма или поне аз незнам. Ъгъл е угол.
        Нали ти е ясно че в руския буквата "Ъ" придава мекота на съгласните, като се поставя след тях..... Няма как от нея да започне думата...
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #34
          До: Обитаемый Остров

          Излезна и втората част на филма. Не може да се сравнява с книгата, а и е малко по-цветен и крив за моя вкус, но става.
          П.С.
          Четете Книгата - Заслужава си!

          Коментар


          • #35
            До: Обитаемый Остров

            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
            При мене не е там...

            Сори за спама, после ще го почистя...
            И аз сори за спама, но може да е полезен на някой

            Ако се ползва фонетична клавиатурна подредба на инжинера:

            след като е избрана българската клавиатра, натиска се десният Alt на който често пише Alt Gr, докато е натиснат се натиска y. Ето и други комбинации

            Alt Gr + y = ы
            Alt Gr + e = €
            Alt Gr + f = ø
            Alt Gr + q = ё
            Alt Gr + ] = э
            Alt Gr + SHIFT + ] = Э
            Alt Gr + n = №
            Alt Gr + m = µ

            Коментар


            • #36
              От: Обитаемый Остров

              Ауу, снощи го гледах по БНТ. Е то бива ама ... Добре че знам книгата наизуст, та схванах какво става. Горките Стругацки. А преводът беше под всякаква критика.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X