Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Щом не си наясно,значи твоят избор е 50 левовия
    другото е за ценители.
    Ценителите ,в кавички.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Не им разбирам от параметрите нещо минимум максимум кое да гледам .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Възможност за запис върху флашка.
        Възможност да гледаш HD.
        Възможност да гледаш кодирани канали. Един слот отпред за модул за карта.
        Турците са май на DVB-T2.
        Не знам кое от тия ще стане актуално, след точка 1.

        Aз също се чудя. Май ще взема най-евтиния, пък после ще видим какво ще излезе по ефира.

        Коментар


        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Възможност за запис върху флашка.
          Възможност да гледаш HD.
          Възможност да гледаш кодирани канали. Един слот отпред за модул за карта.
          Турците са май на DVB-T2.
          Не знам кое от тия ще стане актуално, след точка 1.

          Aз също се чудя. Май ще взема най-евтиния, пък после ще видим какво ще излезе по ефира.
          Ако обичаш, дай на български.
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Възможност за запис върху флашка. - Боднеш флашка на USB слота отзад, и записваш предаването.

            Възможност да гледаш HD. Да може да гледаш с висока резолюция. Много по-мощен процесор, и поне двойна цена.

            Възможност да гледаш кодирани канали. Един слот отпред за модул за карта. Утре някой ще реши, че ще излъчва ТВ, за която ще иска да плащаш. Има отпред една дупка, в нея се вкарва "модул", в който - карта като тия на Булсат.

            Турците са май на DVB-T2. Следващо поколение телевизия, има доста разлика в стандарта и в цената.

            За много стари ТВ няма да може да мушнеш декодера толкова лесно. Внимавай да има модулатор, да влиза през антената на ТВ като в рекламата. Като чета - май евтините приемници нямат модулатор.

            Не се подлъгвайте с тия клечки, дето се пънат да минават за "новия стандарт", особено важи за извън града. Иска си хубава насочена антена, а за капак сигналът е с по-малка мощност. Старата се врътва на 90 градуса, клечките вертикално, най-вероятно ще стане с нея.

            Все ще ти дотрябва декодер за втори ТВ, тоя ще влезе в употреба, каквито и ъпгрейди да има по ефира.
            Последно редактирано от Rabin; 07-08-13, 22:24.

            Коментар


            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Баси! Администратори ли ще ставаме?! Добре си беше с Никола Филипов и Цветана Гълъбова. А... И с "Ум белият делфин" и "Костенурките нинджа"
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Наближава времето да купувам декодер за вилата . На пазара марки и модели много на цени от 50 до 200 и кусур лева . Какъв да взема като нишо не разбирам от тая техника ?
                За сега никакъв, първо - цифровизацията се отменя поне за около 6 месеца, второ - като се набълбукат веригите с декодери - ела та гледай цени около Коледа.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Баси! Администратори ли ще ставаме?!
                  Майтап ти е на тебе, ама има приемници с Линукс, вкл. за ефирна. Утре ми пристига трети поред с Линукс, двата остаряха морално. Стандартите експлодират, хубавото е, че и цените падат със същата скорост.
                  За сега никакъв, първо - цифровизацията се отменя поне за около 6 месеца, второ - като се набълбукат веригите с декодери - ела та гледай цени около Коледа.
                  +1

                  Коментар


                  • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Възможност да гледаш HD. Да може да гледаш с висока резолюция. Засега не знам има ли такива канали в ефира. Много по-мощен процесор, и поне двойна цена.
                    Засега май само БНТ1 е HD ефирно, излъчва я 3ти мултиплекс.
                    От този линк цъкате на града, който ви интересува и излизат излъчваните в мамента радиа и телевизии, от къде се излъчват, по какъв стандарт, канал/честота и т.н.
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Полезно инфо, не съм се много интересувал, ама не знаех. Мен лично ще ме яде, ако знам, че няма да мога да гледам HD канали, достъпни в ефира.

                      Коментар


                      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        sek.1, Намери начин да провериш, дали имаш покритие на цифровия сигнал на твоята вила или поне в района. Например дали комшиите хващат цифров сигнал, или намери приемник от приятел само за пробата.

                        Мой колега има вила над Пловдив. Купи си приемник, но повече от 6% сигнал не успя да хване. С вътрешна, с външна антена, на покрива - не ще и не ще. А аналоговата си я хваща и със стайна антена. В съседното село на 2-3 км има супер сигнал, в неговото - не и не.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Rabin, ако телевизорът ти е HD провери дали няма вграден цифров тунер за DVB-T. Не ми се вярва да има Full HD ТВ без такъв тунер.

                          Относно "покритието" на цифровата телевизия е възможно на места, където е имал аналогов сигнал сега да няма цифров. Всичко зависи от това каква е стратегията на мултиплексите. Сегашният аналогов сигнал на БНТ и бТВ се излъчва от 20 предавателя и към 800 ретранслатора. Нова ТВ, за която е нямало капацитет в старите аналогови релейки и най-вече в ретранслаторите и се приема през спътник до даден предавател или ретранслатор (в случая се има предвид по-скоро като обект - кула) и оттам се излъчва.
                          При цифровата ТВ отпада релейния пренос и повечето мултиплекси ще разчитат на сателитен такъв. Отпадат и ретранслаторите като "усилватели/преизлъчватели" на сигнала за даден район. Т.е. ако мултиплекса прецени че за ретранслатора в Долно Сусурлево им искат голям наем, може да реши да не излъчва от там. Това означава, че или Долно Сусурлево остава без мултиплекс Х или Мултиплекс Х се строи свой предавател - кула, станция на покрив на висока сграда и т.н.

                          Добро виладжийско решение е сателитна ТВ. На вилата сложих втора чиния и като тръгваме натам просто мятам приемника в багажника. След като веднъж обаче забравих дистанционното, а на същото ходене ми се наложи да местя антената и да я настройвам отново (на приемника има само копче за каналите, не и за менюто) реших да зарежа тая работа и си взех втори приемник.
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                            Полезно инфо, не съм се много интересувал, ама не знаех. Мен лично ще ме яде, ако знам, че няма да мога да гледам HD канали, достъпни в ефира.
                            БНТ не излъчват истински HD сигнал, а интерпулиран такъв до HD резолюция! В БГ ще има истинско HD, когато телевизиите си преоборудват студията, ПТС-ите и т.н. - т.е. започнат да снимат в HD формат. БНТ е много далече от него... Единствените които са близко до истината са БТВ (те и затова се очаква да станат платени в един момент - тая техника трябва да се избива, защото се амортизира и остарява морално доста бързо...
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 08-08-13, 20:41.

                            Коментар


                            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Мултиплексите имат задължението да покрият 90% от населението , а не от територията.Това за първите два/ единият с БНТ-та и другия с БТВ , НОВА , ТВ7/.За другите четири процентът е 80 % пак от населението.
                              Така че слабонаселените територии от страната не могът да разчитат на добро покритие с цифров сигнал.
                              Изобщо безплатната ефирна цифрова телевизия е като безплатната медицинска помощ.Който държи на здравето си или търси познати лекари или си плаща.
                              При евентуален проблем с ефирна цифрова телевизия трябва да се разчита на технически грамотни приятели.
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Както гледам, въпросът пак опира до богати европейци и бедни българи.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X