Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

    Дали не беше този с ,,Колела", ,,Хотел"... .Преди повече от 25 г. пак тия обикаляха с термокамери,дето лани тук ги демонстрираха от топлофикация като... .
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

      Чисто технически ми е интересно какво са сътворили. Айде ТВ с кинескоп излъчва яко на 15625 херца, ама с новите техники няма излъчване, или поне е много под вредния шум. От другите домашни устройства.

      Коментар


      • #93
        От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Няма стара и нова техника,има ли ефир има и антена.А за един е приемна,за друг предавателна-кой за каквото му трябва.
        Ще разберат когато му дойде времето както стана и със задължителната гражданска,задължителните колани,задължителните светлини,винетки,забрани за пушене, налози,и тн. и тн. Дори не разбрахме кога и как вдигнаха акциза на дизела от 1 .1.2013
        ------------------------------------
        тел. O878 9ЧЧ 999

        Коментар


        • #94
          От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Kинескоп и плазма дават чисти цветове, недостижими за LCD. Дизайнерите още работят с кинескопи...
          Две небивалици в един ред.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #95
            От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

            Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
            Така и в Австрия от няколко години...Това което се говори че старата им техника по някаква европейска програма е закупена и от 3 месеца е в нашата столица в готовност за експлоатация .
            Да, ама за при нас ще има нужда и от законодателна намеса, за тази цел.
            Иначе казано устройството с което се доказва имаш ли тв май не тежи в съда.За който се сети да оспорва.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #96
              От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

              Цитата не дойде ,правилния.Имах предвид поста на Чавдар,за проверките,били те чисто субективни или с технически средства.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #97
                От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредно ограбване на българина

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Две небивалици в един ред.
                Говоря каквото съм видял. Втори LCD вземам, последния е нов модел, вземан наскоро. Има брутална разлика в боичките. Спрямо един древен CRT HP дето не си знае годините.
                Служебния е с ISP матрица, и пак е греда. Колосалната разлика на LCD с другите е, че:
                1. Не може да изкара черно. Тия динамични черни с много хиляди отношение са пълен бошлаф. Мониторът ми има такова.
                2. Цветовете се вадят от бяло, филтрирайки ненужните честоти.
                Tуй дето пише LED - знаете, че е подсветка, и не важи за принципа на работа. Истински LED монитор със светещи пиксели - още не съм виждал на живо.
                Говоря за монитори, но за ТВ не вярвам да е много различно. Само пиксела е по-едър.
                И плазмата, и CRT-то - пикселите светят, а не затъмняват като на LCD.
                Тоя лаф колко била напреднала LCD технологията - да го разправят на друг. Плазмите ги познавам отдалеч, и после ходя да се дзверя или да питам продавачите дали съм прав.
                А тука се навъртя един дизайнер, нека той да каже с какви монитори работи. Щото съм ги виждал лично.

                Като говоря за разлика в качеството - нямам предвид нещо брутално. Повечето хора няма да я забележат, щото не ги интересува.
                Последно редактирано от Rabin; 06-01-13, 18:37.

                Коментар


                • #98
                  От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Да, ама за при нас ще има нужда и от законодателна намеса, за тази цел.
                  Иначе казано устройството с което се доказва имаш ли тв май не тежи в съда.За който се сети да оспорва.
                  От това по-лесно няма ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #99
                    От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                    Не съм чувал в БГ някой да отваря приказка за брутални тАкси телевизия, проверки и следене. Малко "нероден Петко" стана, да не им даваме тъпи идеи...

                    Коментар


                    • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Не съм чувал в БГ някой да отваря приказка за брутални тАкси телевизия, проверки и следене. Малко "нероден Петко" стана, да не им даваме тъпи идеи...
                      Законът е приет още през далечната 1998

                      Глава пета
                      ФИНАНСИРАНЕ НА РАДИО- И ТЕЛЕВИЗИОННАТА ДЕЙНОСТ

                      Раздел I
                      Такси

                      Чл. 93. (1) За финансиране на обществената радио- и телевизионна дейност се заплаща месечна такса въз основа на всеки регистриран електромер.

                      (2) Не се заплаща такса при електромер за трифазен ток, регистриран за производствени нужди.

                      (3) Лицата, които не притежават радио- и телевизионни приемници или не приемат радио- и телевизионни предавания, заявяват това с декларация, подадена пред съответната служба. Те се освобождават от заплащане на таксата по ал. 1 от деня на подаване на декларацията.

                      (4) (Частично обявена за противоконституционна от КС на РБ, относно израза "по всяко време" - ДВ, бр. 60 от 1999 г.) Съответната служба може по всяко време да извърши проверка за верността на декларацията. Ако се установи неверност на декларацията или лицето не допусне да се извърши проверка за верността на декларацията, таксата се дължи в двоен размер за цялото време от деня на подаване на декларацията.

                      Чл. 94. (1) Гражданите заплащат месечна такса по чл. 93 в размер 0,6 на сто от минималната работна заплата за страната, определена от Министерския съвет, за всеки регистриран електромер.

                      (2) Юридическите и физическите лица, осъществяващи търговска дейност, както и държавните и общинските организации заплащат месечна такса в размер 2,5 на сто от минималната работна заплата за страната, определена от Министерския съвет, за всеки регистриран електромер.

                      Чл. 95. Таксата по чл. 94 се заплаща заедно с дължимите суми за ползвана електрическа енергия по съответния за това ред чрез касите на електроснабдителните предприятия на "Националната електрическа компания" - ЕАД.

                      Пак да кажа: сегашната цифровизация засяга само гледащите със ефирна / стайна / антена.
                      Прокламираните 20-30-40-50 безплатни ефирни цифрови програми могът да безплатни само в сънищата на някой....
                      Тези програми , освен безплатни ,трябва да заплащат на мултиплексите такса за разпространение/ няколко стотин хиляди лева на месец/.Едва ли има идиоти , които да плащат за разпространение, да плащат за създаване на продукт и да не получават такси ...
                      Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                      Пламен Златарев 0888 66 03 18

                      Коментар


                      • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                        (3) Лицата, които не притежават радио- и телевизионни приемници или не приемат радио- и телевизионни предавания, заявяват това с декларация, подадена пред съответната служба. Те се освобождават от заплащане на таксата по ал. 1 от деня на подаване на декларацията.
                        Тия дето плащат на сат. оператори плащат ли 20 лева годишно?

                        Коментар


                        • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Тия дето плащат на сат. оператори плащат ли 20 лева годишно?


                          Да! Всички плащат. Държавата ти предоставя услуга, за която си взема таксата. Отделен е въпроса, дали ще си включиш радиоточката или не. Същото е с телевизорите. Може да си платиш и на сат. оператор, и да не си пуснеш телевизора цял месец. Нещо замлъкнаха, но частните телевизии вдигаха валянката да се спрат рекламите по националната телевизия. Понеже нейното изхранване идва от тези такси и не е лоялно спрям о тях. Държавата обеща и скоро трябва, и това да стане.
                          П.С. Което е добре, според моите наблюдения БНТ е най-обективна и читава, като обществена телевизия. И с добра програмна схема, като изключим някой и друго предаване. Та фаворит ми е, де. Лично мнение.
                          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                          Коментар


                          • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                            Което е добре, според моите наблюдения БНТ е най-обективна и читава, като обществена телевизия.
                            Много далеч е от това, дето написа. Но е много по-добре от ьТВ и Нова.

                            Коментар


                            • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Много далеч е от това, дето написа. Но е много по-добре от ьТВ и Нова.


                              Ми аз пазарувам от нашия пазар, а на него това има. Демек съм прав. Няма логика, но ето, че и друг го забелязва.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • От: ЦИФРОВИЗАЦИЯ - поредната паника

                                Наближава времето да купувам декодер за вилата . На пазара марки и модели много на цени от 50 до 200 и кусур лева . Какъв да взема като нишо не разбирам от тая техника ?
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X